Ko ēdīsim 2017. gadā?

Ko ēdīsim 2017. gadā?

Blogs Jaunumi

Aizvadītais gads gastronomiskajā Latvijā noteikti iezīmēsies ar vairākām zīmīgām lietām.

Latvijas gardēžiem piedāvāts ne mazums izklaidējošu un patriotisku ēst gatavošanas televīzijas raidījumu, kas ēšanas kultūru pacēlusi jaunā līmenī. Praktiski ikviena saimniece savu ģimeni nu lutina ar pašas gatavotiem eklēriem, kēksiņiem vai ko īpašu, kas nesen apgūts kādā no tik populārajām ēdienu meistarklasēm vai atrasts populārā blogā. Daudzas ģimenes atgriezušās pie senu recepšu iedzīvināšanas savā ikdienā, piemēram, cepot maizi mājās.

Un tomēr, ko sola Jaunais gads? Kādām ar ēdienu saistītām tendencēm sekosim 2017. gadā? Virtuālais zemnieku tirgus Svaigi.lv izveidojis savu pārtikas tendenču topu nākamajam gadam.

Pārtikas produktu izsekojamība
Pārtikas jomā cilvēki kļūst aizvien izglītotāki un ne tikai izlasa uz etiķetes rakstīto, bet arī kritiski izvērtē rakstītā saturu un produkta izcelsmi. Pārtikas produktu izsekojamības jautājums aizvadītajā gadā sabiedrībā tika diskutēts visai plaši, aktualizējot ikdienā lietotās pārtikas kvalitāti un šīs diskusijas noteikti turpināsies arī 2017.gadā. Kad patērētājs zaudējis uzticību pieejamo produktu izcelsmei, meklējot kvalitatīvus pārtikas produktus veikalā, iespēja paveras vietējiem zemniekiem.

Vecais, labais jaunās skaņās
Iespējams teiciens par “veco dziesmu jaunās skaņās” tiešā veidā varētu attiekties arī uz ikdienā tik ierastajiem dārzeņiem. Lillā burkāni, melni tomāti, dzeltenas bietes, neskaitāmu formu un krāsu ķirbji un ne tas vien - zemnieku saimniecības, kas stabili darbojas dārzeņu audzēšanas jomā, eksperimentē un izmēģina jaunus dārzeņu veidus, ko piedāvāt pircējiem. Jaunais gads solās būt krāsains kā gaiļa aste, un to varēs redzēt arī uz šķīvja.

Izplānota maltīte mājās - iespējams labākā izvēle
Mājās gatavotām maltītēm ir vismaz divas priekšrocības – pirmkārt, vienmēr ir skaidrs, ko tu ēd; otrkārt, tā ir reāla iespēja plānot un kontrolēt ģimenes izdevumus. 2017. gads mājās gatavošanu iecels jaunā līmenī – padomā, cik daudz pārtikas izmetam ik nedēļu, un pārvērt to reālās maltītēs. Rūpīgāka maltīšu plānošana ne vien samazinās pārtikas daudzumu, kas nonāk atkritumos, bet ietaupīs milzum daudz līdzekļu, lai, piemēram, aizvestu ģimeni ceļojumā.

Iesaistīšanās sabiedriskos procesos
2017. gads sola, ka pasīvo skumšanu un čīkstēšanu par to, cik viss ir slikti, nomainīs aktīva darbība. Lai izmainītu apkārtējo pasauli, nereti nevajag gāzt lielus kalnus. Sāc ar vistuvāko un ievies savā ģimenē jaunus ēšanas paradumus, piemēram, atbalstot Latvijas zemniekus, sāc uzturā lietot viņu audzētos un lolotos dārzeņus vai piena produktus un gaļu. Aiz katra no šiem produktiem stāv Latvijas ģimene - atbalsti un tu būsi izdarījis vienu labu darbu Latvijai!

Gatavi iknedēļas ģimenes produktu komplekti
Saīsināts iepirkšanās laiks, lētākas preces un pakalpojumi, izvairīšanās no lielveikalu drūzmas ir tikai daži no iemesliem, kādēļ cilvēki iepērkas internetā. Pērkot internetā pārtiku, nešaubīgs pluss ir piegāde tieši pie durvīm. Jaunajā gadā dzīvi atvieglos vēl viena ļoti aktuāla tendence – pārtikas komplektu vai grozu piedāvājums, kas ietver jau gatavu produktu komplektu, atslogojot pircēju no ceļošanas pa virtuālajiem plauktiem. Gatavie komplektiņi veģetāriešiem, zivju mīļiem vai siera un augļu grozs piecām personām galda spēļu vakaram ļaus ietaupīt laiku un koncentrēties būtiskajam – kopā būšanai pie pārdomāta, svaiga un vietējiem produktiem piepildīta saimes galda. Svaigi.lv tos iespējams arī abonēt!

Lai vienmēr svaigi!