Pavārs iesaka: Ingmārs Lādigs ierāda, kā pareizi sadalīt vistu

Pavārs iesaka: Ingmārs Lādigs ierāda, kā pareizi sadalīt vistu

Blogs Jaunumi

Ja arī Tev nav uzticības industriālām metodēm iegūtai vistas gaļai, pie mums, Svaigi.lv virtuālajā tirgū vari iegādāties uz pusēm dalītu vai veselu vistu, bet ko gan ar to iesākt tālāk?

Protams, to var šaut veselu krāsnī iekšā, un arī veselai vistai atradīsies gana daudz veidu, tās pagatavošanai nedalot. Taču, ne vienmēr ērta ir veselas vistas izmantošana un ir tik daudz un dažādas receptes, kam nepieciešama vistas fileja, vistas giross, spārniņš vai stilbiņš. Katru reizi dalot vistu mēs pašas šaubāmies, vai to darām pareizi un kā tad tikt pie tik kārotajām vistas daļām?!

Mums talkā nāca Ingmārs Lādigs, kurš savā šefpavāra pieredzē pilnīgi noteikti dalījis simtiem, varbūt pat tūkstošiem vistu - viņš ar drošu roku ierādīja kā to darīt vispareizāk. Mēs ceram, ka šis video palīdzēs arī Tev tikt galā ar iegādāto putnu. Un pat, ja šķiet, ka nav jau tā nekāda māksla, un Tu pilnīgi noteikti zini - kā pareizi sadalīt putnus, vai zini, kas ir vistas austere? Skan dīvaini, vai ne? Vistas austere ir atsevišķs mazs, ovāls gaļas gabaliņš, kurš atrodas locītavās, Ingmārs parādīs, kā pie tās tikt. Īpaši sulīgā un gardā vistas austere ir daudzu pavāru mīļākā daļa, taču pietiekoši maza, lai būtu reti sastopama jebkurā ēdienkartē. Šīs vistas „pērles" katram putnam ir tieši divas un ne vairāk, ne mazāk, un ja vēlies tās pagatavot, iesakām no reizes uz reizi tās saglabāt saldētavā, līdz pietiek kādai izsmalcinātai maltītei.

Vairāk par vistas uzturvērtību izlasīsi zem video, bet nu ķeramies klāt dalīšanai? Vistas gaļas uzturvērtība
Pateicoties lielajam olbaltumvielu daudzumam un mazajam tauku saturam, vistas gaļa ir diētisks produkts. Produktā ir svarīgs ne tikai tauku saturs, bet arī to veids. Vistas gaļā, atšķirībā no sarkanās gaļas (cūkgaļa, liellopu gaļa) ir zems piesātināto tauku daudzums. Vistas gaļa ir pilnvērtīgs olbaltumvielu avots, kas nozīmē – tajā ir visas organismam nepieciešamās neaizvietojamās aminoskābes. Neaizstājamās aminoskābes organisms nespēj ražot pats, tādēļ tās ir jāuzņem ar uzturu.

Vistas gaļa ir arī vērtīgs vitamīnu B3, B4, B6 un B12 avots. B grupas vitamīni ir svarīgi gan vielmaiņai, gan asinsradei un nervu sistēmai. Kā arī vistas gaļā ir fosfors, cinks, selēns, dzelzs un citas minerālvielas. Cinks un selēns ir būtiski imunitātei un hormonālajai sistēmai. Savukārt dzelzs kavē anēmijas attīstību, kas biežāk tiek novērota tieši sievietēm.

Interesants fakts par vistas gaļas uzglabāšanu - veselu svaigu vistu var uzglabāt saldētavā (-18 ⁰С) vienu gadu, bet svaigas vistas daļas – 9 mēnešus. Vistas gaļu nedrīkst atkausēt istabas temperatūrā, vislabāk to darīt ledusskapī uz apakšējā plauktiņa. 2 kg gaļas gabalam atsaldēšanai būs nepieciešama apmēram diennakts, putnam, kas sadalīts gabalos, būs vajadzīgs daudz mazāk laika. 

Lai izdodas!