Vasaras kārums - saldējums

Vasaras kārums - saldējums

Blogs Receptes

Vasaras dārzi šobrīd ir pārpilni ogu un nobriest jau arī pirmie augļi - skaidrs, ka jāliek lietā izdoma, lai izbaudītu šos dabas brīnumus visos iespējamos veidos.

Šoreiz mums padomā pašu gatavots saldējums, kas, protams, veldzējumam karstajās vasaras dienās noder gan lieliem, gan maziem. Un mums ļoti garšo saldējums!

Saldējuma vēsture sniedzas līdz pat Hipokrāta laikam 5. gadsimtā pirms mūsu ēras, un visdrīzāk tas liecina, ka šis vēsais gardums, kas pazīstams visā pasaulē tik daudzos un dažādos veidos, satur tādu īpašību kopumu, kas spējis izturēt laika pārbaudi. Un arī mūsdienās, kad cilvēki ne vien tiecas izgudrot ko jaunu, bet arī atgriežas pie senām un pārbaudītām vērtībām, saldējums, īpaši vasarās, kļūst par vairāk vai mazāk aprunātu tematu.

Nav tā, ka mums nepatiktu veikalā iegādājamais saldējums, taču bieži vien to sastāvs ir tik garš un sarežģīts, ka nu galīgi nav saprotams, kas tur salikts kopā. Gatavojot pašām ir skaidrs - ko ieliksim, tas būs! Un, zinot, ka saldējums klasiskā izpratnē tomēr satur diezgan daudz kaloriju, esam izvēlējušās pāris receptes, kas būtu baudāmas ar mazāku vainas sajūtu, jo satur mazāk kaloriju un cukuru. Turklāt produkti pieejami Svaigi.lv virtuālajos plauktos, tāpēc nebūs jāpavada daudz laika, meklējot neierastākas sastāvdaļas.

1. recepte: 5 minūšu ogu saldējums (nav nepieciešama saldējuma gatavošanas mašīna)

Sastāvdaļas
4 glāzes saldētu ogu mikslis
1 glāze kokosriekstu piena vai jebkura cita jūsu iemīļotā augu piena
½ ēdamkarote stēvijas (ja gribas saldāku, var vairāk) vai jebkuru citu saldinātāju pēc izvēles, piemēram, medu vai rīsu sīrupu

Pagatavošana
Visas sastāvdaļas ievieto traukā un sablenderē līdz tās pārvēršas viendabīgā masā. Pagaršojot novērtē vai nepieciešams pievienot vēl salidinātāju. Šo saldējumu iespējams un pat nepieciešams ēst uzreiz (kamēr ogas nav zaudējušas dzestro vēsumu) vai arī to var ievietot traukā un ielikt saldētavā, lai baudītu vēlāk.

2. recepte: Melleņu citrona ledus pārslas

Sastāvdaļas
1 glāze ūdens
½ glāze cukura
4 glāzes svaigu melleņu vai saldētu nesaldinātu melleņu
¼ glāzes citronu sulas
2 ēdamkarotes smalki sagrieztas citrona mizas

Pagatavošana
Vidējā katliņā ielej ūdeni un pievieno cukuru, uzvāra, bieži maisot. Vāra uz lēnas uguns bez vāka apmēram 2 minūtes. Noņem no uguns un lēni atdzesē.
Blenderī ievieto mellenes, silto cukura sīrupu un citrona sulu. Sablenderē visu kopā līdz iegūta viendabīga masa. Masu ievieto sietā un izberž cauri, lai atbrīvotos no sēkliņām. Masā iejauc vienu tējkaroti citrona mizas.
Gatavo masu ielej lēzenā traukā, piemēram, pannā un neapsegtu ievieto saldētavā un apmēram 1 – 1 ½ stundām, ļaujot tam gandrīz sacietēt.
Pēc noteiktā laika, izņemot masu no saldētavas, izmantojot dakšiņu, jāsadala ledus, veidojot mīkstu konsistenci. Masa vēlreiz jāievieto saldētavā uz 1 stundu. Pēc tam to vēlreiz sasmalcina ar dakšu un ievieto nelielās krūzītēs. Katru porciju var dekorēt ar citrona miziņu.

Lai gardi!