Dāvanu meklēšana - satraukums virmo kaut kur gaisā un rodas vēlme gana laicīgi sagatavoties svētkiem un atrast visu nepieciešamo, lai varētu mierīgi turpināt gatavoties svētkiem. Lielu daļu no šī gada Ziemassvētku dāvanām pašas iegādāsimies mūsu virtuālajā tirgū. Tā, gluži vienkārši, ir ļoti izdevīgi un paplašinājām piedāvājumu tieši tādēļ, lai gana ērti varētu atrast Latvijas ražojumus vienuviet. Šeit apkopojām, mūsuprāt, vērtīgākās un oriģinālākās dāvanu idejas, izveidojot īpašu produktu topu - varbūt arī Tev noder, ja esi apjucis plašajā piedāvājumā vai meklē kādu svaigu ideju.

Diānas dāvanu TOP10:

 1. Piena trauks no Piebalgas porcelāns ir praktiska un oriģināla dāvana, ja tajās mājās, kurp dodies ciemos, tiek piedāvāta vai dzerta kafija. Šajā traukā pienu pasniegt turpmāk skaisti noteikti uzdāvināšu kādam šajos svētkos.
 2. Personīgā krūzīte dāvanu sarakstā nokļūst, jo ik rīta kafija ir ne tik ļoti vajadzīga kofeīna devai, cik ļoti tas ir rituāls. Un rituālam vajag skaistu krūzīti.
 3. Zupas terīne no Matildes būs dāvana, ko es pilnīgi noteikti uzdāvināšu Ziemassvētkos pati sev!
 4. Ķirbji ziedu vietā ir šī brīža aktualitāte man ciemos ejot, tas šķiet oriģināli un ļoti ērti.
 5. Priežu čiekuru sīrupu es dāvinu veselības stiprināšanai. Kaut arī zinu, ka sīrups šobrīd ir modes lieta, es tik un tā to dāvinu, jo bieži vien saņēmējam tāds vēl nav un man šis sīrups pašai ir palīdzējis gan stiprināt imunitāti, gan atveseļoties, ja esmu apaukstējusies.
 6. Šādu šķīvi es noteikti dāvinātu un redzētu arī uz sava galda, jo man patīk dažādos augstumos saklāts svētku galds. Ērts saldumiem vai kādai kūkai.
 7. Gandrīz vienmēr manās mājās ir ziedi (vāzē vai podiņā, nav svarīgi) bet man patīk kā tie izskatās uz galda. Tādēļ vāzes nekad mājās nevar būt par daudz – tas var un vajag dāvināt, jo kalpos gadiem ilgi.
 8. Man pašai ļoti patīk gatavot un garšvielas ir svarīgas gan smaržīgam procesam, gan garšīgam iznākumam. Nekautrējos tās dāvināt arī citiem un šogad noteikti kāds no manis saņems garšvielu komplektu.
 9. Lina dvielīši – būtībā vienkāršs, bet ļoti ērts tekstila izstrādājums, kam ļoti svarīga loma virtuvē. Es nezinu nevienu virtuvi, kurā nebūtu virtuves dvielīšu un kādēļ gan lai tie nebūtu Latvijā darināti?!
 10. Kaņepju produktus jādāvina mammai vai omei, to labās īpašības noteikti noderēs veselības stiprināšanai un ēdienkartes dažādošanai. 

Elīnas Novadas dāvanu TOP10:

 1. Griežamais dēlītis ir virtuves pamats, kas ar laiku nolietojas, un varbūt tieši svētki ir iemesls tikt pie jauna.
 2. Baltu galdautu vajag katrās mājās, jo bieži vien pietiek ar uzklātu galdautu, lai sajūta kļūtu svinīga un īpaša.
 3. Ja dodos ciemos pie bērniem, uzdāvināšu žāvētus ābolus vai sukādes – tas ir veselīgs našķis un bērniem našķoties nu ļoti patīk.
 4. Ciemos dodos ne tikai ar dāvanu, bet ņemu līdzi arī dzērienu, un nereti tas ir Rabarber dzirkstošais dzēriens.
 5. Mājīguma noskaņu rada sveces, un tās, kas radītas Latvijā, šķiet, deg un smaržo pavisam citādi.
 6. Produktu grozs ir noderīga dāvana, ko aizsūtīt kādam, kuru nesatiksi klātienē. Pie mums, Svaigi.lv šādus grozus bieži sūta mammām, omītēm vai kādam pateicībā, un es pati izmantoju šo iespēju.
 7. Vaidavas Keramikas lielā bļoda iespēja mājās ienest seno Latvijas mālu modernā izskatā.
 8. Cūku pupu kraukšķi ir neparasts produkts, un katru reizi, kad tos kādam uzdāvinu, ap tiem izvēršas degustēšana un intereses pilnas diskusijas.
 9. Ciemakukulis pavisam burtiskā nozīmē patiešām var būt maize, ja to cepusi Santa Liepa – īpašs, gards un bagātīgs kukulītis, aromātisks un pilns dažādiem garumiem. Nemaz neatgādina maizi tās tradicionālajā izpratnē un izpildījumā.
 10. Svaigi.lv dāvanu karti vienmēr esmu dāvinājusi un turpinu dāvināt, ciemos ejot, zem eglītes liekot vai kā citādi iepriecinot sev pazīstamos ar Svaigi.lv virtuālā tirgus iespējām!

  Lai brīnišķīgi svētki un atrodas atrast to īsto, vienīgo un īpašo dāvanu!