Daudzās ģimenēs Ziemassvētku dāvanu gādāšana un gatavošana ir teju vai rituāls – sarakstu sastādīšana, vēlmju izzināšana, meklēšana, saiņošana. Un tieši tāpēc dāvanas ir piepildītas ar neizmērojamu pozitīvu dāvinātāja enerģiju. Daļai cilvēku nereti gribas aizmukt no dāvanu pirkšanas drūzmas, gribas radīt ko pašu rokām, tādējādi pārsteidzot gan sevi, gan citus. Gatavojot dāvanas, it kā parastas ikdienas lietas iegūst īpašu nozīmi, tām veidojas pievienotā vērtība dāvinātāja uzmanības un īpašo rūpju veidā.

Lai šajos svētkos būtu iespēja sagādāt šo nelielo pārsteigumu saviem tuvajiem, draugiem vai kolēģiem, piedāvājam dažas dāvanu un to iesaiņošanas idejas, kas nebūt neradīs caurumu ģimenes budžetā. Ja rūpīgi pameklējam, mājās vienmēr atrodams kaut kas, ko radoši var izmantot dāvanu sagatavošanai. Viena no noderīgākajām lietām – stikla burciņa! To formu daudzveidība, sākot no visparastākajām produktu  burciņām, līdz pat dizaina burciņām, kuras var iegādāties saimniecības preču un dizaina lietu veikalos, sniedz neskaitāmas iespējas. Idejas var smelties gan interneta plašumos, gan uzburt pats.

Ko iepildīt burciņā?

Burciņas var piepildīt gan ar vasaras pilnbriedā gatavotu ievārījumu, gan pašu lasītām tējām, arī sukādēm, riekstiem vai pat svaigiem augļiem, ja vien burkas izmērs to ļauj. Pildījuma nozīme būs atkarīga no katra izdomas un iespējām. Piemēram, sukādes saberot kārtās, saturu izdosies izveidot interesantāku. Samaisot dažādas augu tējas, izveidosiet neatkārtojamu krāsu un aromātu kombināciju. Tam visam pievienojiet klāt  stāstu par uzburto krāsu, garšu un aromātu burvību, lai pasniegtu neatkārtojami unikālu dāvanu saviem tuvākajiem.

Veidojot dāvanas noformējumu, varat iesaistīt visu ģimeni. Ņemiet palīgā bērnus, kuri ir vislabākie apsveikumu kartīšu un etiķešu dizaineri. Kopīgo ģimenes pastaigu laikā, salasiet visdažādākos dabas materiālus – egļu zariņus, čiekurus un mētras. Garšvielu plauktā noteikti atradīsies kāda kanēļa standziņa vai varbūt pat anīsa zvaigznīte. Gatavojoties laikus, var sažāvēt apelsīna, laima un citrona šķēlītes. Tas viss iesaiņojumam piešķirs ne vien radošu izskatu, bet arī smaržu un līdz ar to – īpašo svētka noskaņu.

Mūsdienās daudzas lietas iespējams iegādāties arī specializētos veikalos vai ziedu bāzēs, arī šīs iespējas var izmantot. Nereti tieši tur var atrast kādus neparastus nieciņus, ar ko atsvaidzināt dekorus - nelielas koka eglītes, briedīšus vai sniegpārsliņu uzlīmītes.

Aicinām būt radošiem un uzdrīkstēties eksperimentēt. Uzdāviniet sev visīpašāko dāvanu - iesaistiet ģimeni un pavadiet laiku kopā!