Spageti ķirbis ir burvīgs dārzenis, kas savu nosaukumu aizguvis no angliskā spaghetti squash un vizuāli ir patiesi ārkārtīgi līdzīgs spageti makaroniem.

Šo ķirbi īpaši iecienījuši neparastu ēdienu piekritēji, tā teikt, eksperimentēt mīloši gardēži un vecāki ar bērniem. Tā neparastais izskats un ķirbim neierastā garša ir veids kā bērniem iemācīt mīlēt dārzeņus un, protams, tas ir kas jauns un neierasts ikdienas maltītē. Salīdzinoši viegli pagatavojamais gardums ārēji atgādina meloni un pagatavojams to sagriežot uz pusēm, izņemot sēklas, apsmērējot ar olīveļļu un apcepjot krāsnī (aptuveni 25- 30 minūtes 180 -190 grādu temperatūrā būs pietiekoši), tad, to nedaudz atdzesējot, viegli var atdalīt ķirbja mīkstumu no mizas ar dakšiņu sadalot stiegrās jeb dārzeņu spageti. No garšvielām pietiek pievienot vien sāli un piparus, lai dzeltenais dārzenis kļūtu par lielisku jebkuras maltītes papildinājumu.

Ierastākais veids gan ir šīs ķirbja pusītes pirms cepšanas piepildīt ar gardu dārzeņu vai maltās gaļas pildījumu un tam pāri pārkaisīt sieru, izveidojot tādu kā siera cepurīti. Ja pildi ķirbi ar gaļu, tad to nedaudz apcep pirms pildīšanas, vislabāk, ar sīpoliem, burkāniem un ķiplokiem, jo īso cepšanas laiku ieteicams nepagarināt, tad ķirbja stiegras var kļūt stingrākas un ne tik patīkamas Tavām garšas kārpiņām.

Izmēģini šo veselīgo gardumu no Latvijas zemnieku laukiem un padari savu maltīti veselīgu un krāsainu! Lai gardi!

Šogad spageti ķirbjus mums piedāvā divas saimniecības, Ieviņas un Vizbuļi, abas tos audzējušas bioloģiskām metodēm - izvēlies tīkamāko!