Nu kurš gan nav agrā pavasarī ienesis mājās pa bērza zariņam, lai tos uzplaucētu un pamodinātu pavasara gariņus. Kurš nepriecājas par bērzu sulām - tās pilnīgi droši apliecina, ka pavasaris ir ieradies uz palikšanu. Arī Svaigi.lv ir piepildījām plauktus un līdzās kļavu sulām sarindojušās bērzu sulas. Starp citu, šobrīd mūsu piedāvājumā atrodams pavisam unikāls Sulu grozs, kas satur – 7- 8 l dažādu sulu – svaigāko un sezonālāko, kas šobrīd pieejams!

Protams, šobrīd aktuālākais un svaigākais ir bērzu sulas, kas faktiski ir mazkaloriju dzēriens – tās satur tikai 3,5 kalorijas uz 100 mililitriem sulas un noteikti ir uzskatāms par pavasara attīrīšanās kūres galveno sastāvdaļu. No bērzu sulām mūsu organisma šūnas tiek apgādātas gan ar barības vielām, gan cukuru, kas nodrošina šūnu enerģiju, savukārt pietiekams šķidruma daudzums, ko saņemam, dzerot šīs sulas, uzlabo, piemēram, mūsu ādas kvalitāti. Bērzu sulā ir ļoti daudz vitamīnu, ogļhidrātu, minerālvielu un citi ķīmiskie elementi: saponīni, ēteriskās eļļas, miecvielas un augļu cukuri. Bērzu sula tiek dēvēta par ķīmisko elementu dārgumu krātuvi, jo tajā ir daudz kalcija, kālija, vara un mangāna.
Lai arī ārēji bērzu sula izskatās kā ūdens, taču tās ķīmiskais sastāvs pārspēj visus zināmos vitamīnu kokteiļus. Šīs sulas ieteicams dzert, ja esat saaukstējušies vai jums ir kāda infekcijas slimība, jo tā ne tikai palīdz organismam cīnīties ar slimību, bet arī izvada no organisma vīrusu un baktēriju sairšanas blakusproduktus.

Visvērtīgākās bērzu sulas ir tad, ja tās lietojam trīs, maksimums - četras stundas pēc iztecināšanas, jo pirmo četru stundu laikā minerālvielu koncentrācija tajās ir visaugstākā. Tieši tādēļ sula jau otrajā lietošanas dienā varētu kļūt izteikti duļķaina, ja neieliksi to ledusskapī. Protams, svaigu bērzu sulu ir grūti uzglabāt ilgāk par vienu dienu - tajā var attīstīties baktērijas, kuras noārda cukurus, brīvās aminoskābes, fermentus un citas bioloģiski aktīvas vielas. Taču sulu var izmantot ūdens vietā dažādu ēdienu pagatavošanai - daļa no vērtīgajām vielām termiski apstrādājot zudīs, taču ēdiens iegūs īpašu un neatkārtojamu sulu garšu. Sulu, kuru nevarēsiet izdzert svaigā veidā, būs nepieciešams sagatavot ilgākai glabāšanai - sasaldēt vai raudzēt.
Sulas rūgšanu var ierosināt arī ar tādām vielām un materiāliem, kuri satur rauga sēnīti, piemēram, ar rozīnēm, jaunajiem upeņu dzinumiem, rupjmaizi un rudzu miltiem. Sulas garšas uzlabošanai mēdz izmantot citronu, citronskābi, krustnagliņas un citas garšvielas. Taču pārmērīga garšvielu klātbūtne sulā nomāc tās dabisko garšu. Jāņem vērā, ka šāda sula arī sliktāk uzglabājas.

Visās jomās ir jāievēro mēra sajūta, un bērzu sula nav izņēmums. Katru dienu izdzeriet glāzi bērzu sulas, un jūs vienmēr būsiet veseli.