Store ir saldūdens zivs, kas pie mums, Latvijā, galvenokārt, pieejama audzētavās zvejota, jo no zivsaimniecības viedokļa salīdzinoši viegli audzējama. Tām ir sulīga un ļoti garšīga gaļa, taču lai stori pagatavotu nāksies nedaudz sagatavoties, jo tiešām neiesakām to gatavot vienkārši izfilējot un apviļājot miltos un olā, pirms uzmest uz pannas.

Vislabāk stori cept veselu un cepeškrāsnī un arī tad jārēķinās, ka stores pagatavošana būs darbietilpīga. Pirms ķeries klāt, pārliecinies, ka zivs ir svaiga - tā nav gļotaina un tai raksturīgs zivij piemītošs aromāts, kas nav pārāk ass un nepatīkams. Kļūdaini ir par stores svaigumu spriest pēc žaunām (kā citām zivīm ierasts), jo tās vienmēr būs tumšā krāsā. Ja stori iegādājies pie mums, zini, ka tā vienmēr būs nomakšķerēta saņemšanas dienas rītā un pirms likšanas ledusskapī noteikti jāizņem no plastikāta iepakojuma, ietinot zivi sviestpapīrā vai vienkārši avīzē (avīze gan var atstāt savus nospiedumus uz pašas zivs, tādēļ uzmanīgi!).

Store, cepta cepeškrāsnī savā sulā

Nepieciešams:
store
sviests (aptuveni 150g)
sāls
garšaugi (dilles)

Pagatavošana: iztīrītu stori no ārpuses ierīvē ar rupjo sāli, tās vēderu piepilda ar garšaugu un sviesta maisījumu (sviests var būt istabas temperatūrā, tad to viegli sajaukt ar zaļumiem, ja sviests auksts, tad liek kopā nejaucot) un iekārto uz cepamā papīra tā, lai vēders būtu aizvērts apakšā ciet un sviests tik viegli nevarētu iztecēt (var vēderu "aizvērt" ar cepeša adatu, bet tai jābūt smalkai). Stori liek cepties 200 grādu temperatūrā uz 20-25 minūtēm (sakarsētā cepeškrāsnī), ik pa 5 minūtēm to ar konditorejas otu "aplaista" ar uz cepamā papīra iztecējušo sviestu, pārsmērējot augšējo spuru un ļaujot sviestam bagātīgi notecēt gar sāniem. Šādā veidā store saglabās savu sulīgumu. Pasniedz veselu, iegriežot muguras daļā un noņemot ādu, tā kā store nav asakaina, tās dalīšana porcijās ir salīdzinoši viegla.

Store sēņu mērcē

Nepieciešams:
store
sēnes pēc izvēles
sīpoli (eļļa cepšanai)
milti
tomāti
ķiploki (svaigi vai kaltēti, der arī ķiploku pulveris)
zaļumi pēc sajūtām
pipari

Pagatavošana: stori sagriez vēlamo porciju gabalos, pievieno sāli un uzvāri. Pagatavo mērci - sēnes aplej ar 1 l ūdens un izvāri. Nokās buljonu un sagriez sēnes salmiņos. Sīpolus apcep zeltainus eļļā, pieber miltus un cep vēl pāris minūtes, kamēr arī milti kļūst zeltaini vai pat nedaudz gaiši brūni. Pievienojiet blanšētus un smalki sakapātus tomātus, gatavās sēnes un sāli. Maisa nepārtraukti. Pašās beigās pievieno nokāsto sēņu buljonu un vāra aptuveni 5 – 7 minūtes, kamēr mērce uzbiezējusi. Novieto stori uz šķīvja. Pirms pasniegšanas mērcei pievieno sasmalcinātu ķiploku un kārtojot uz šķīvja uzber izvēlētos zaļumus un piparus. Mērci pārlej storei.