• Absolūts Ēd ir Jura un Ilzes Lipsku radīts zīmols Krimuldas novadā. 
  Laika gaitā, meklējot īsto nosaukumu tam, ko dara, Absolūts Ēd ir kļuvis par zīmolu Lipsku ģimenes saimniecībai, kura reģistrēta uz vīra, Jura Lipska vārda. Zemnieku saimniecībā viscauri gadam Ilze un Juris audzē dažādus zaļumus un dārzeņus. Ilze ir ne tikai zemniece un saimniece, bet arī aktīva blogere, un četru mazo palīgu mamma, no kuriem divi vecākie jau esot izvēlējušies nākotnes profesiju - būs dārznieki. Ilze par savu jaunāko teic tā: “Divgadnieks būs dienās traktorists, tā šobrīd ir viņa mīļākā nodarbe - sēdēt tētim klēpī (traktors ir viņa pirmais izrunātais vārds!), nu.. un vēl zaļu tomātu plūkšana, kas tik skaistos ķekaros viņa acu augstumā aug.” Un jaunākā māsiņa, mammai iesieta slingā, palīdz apstaigāt laukus.
  Ģimenes zemnieku saimniecība Juris Lipskis ir bioloģiski sertificēta saimniecība ar sertifikātu Nr. 05-032-2015  un piedāvā mikrozaļumus un augļu un ogu pulverus.

 • Šī ir viena no tām saimniecībām, kas ciešām juridiskām un arī radnieciskām saitēm sieta ar kādu citu mūsu saimē esošu. Nereti vienas ģimenes locekļi savu saimniekošanu nodala un tā tas noticis arī Ogres pusē - Brigita ar vīru saimnieko Kalvānos un audzē dažādus putnus un jērus, viņas dēls izveidojis šo uzņēmumu, lai mammas audzēto varētu kaut un sadalīt, kā arī piesaistījis līdzekļus pārstrādes ceha izveidei. Tādējādi, no vienas saimniecības top divas un šī paplašināšanās mums dod iespēju iegādāties gaļu jau sadalītu. Un nu Ojāram pie mums braukt būs pavisam cita interese, jo pieveinojam sortimentam arī viņa kautuves piedāvājumu - teļa, jaunlopa un arī jēra gaļu.

 • Annas Metlas zemnieku saimniecība Arāji no Jaunpils, Tukuma novadā.
  Saimniekojot jau neskaitāmus gadus, nemainīgu kvalitāti palīdz nodrošināt sadarbība ar kaimiņos esošo zemnieku saimniezību Mežoki, no kuras tiek iepirkta cūkgaļa. Saimniece Anna pārliecināta par Mežoku saimniekošanu un zina stāstīt visu par cūku barošanu un turēšanu saimniecībā. Mājas kūpinājumiem ir tā neatkārtojamā garša, smarža un garšas nieanses, ko zinātājs meklē mājas produktos.

 • Meistara Arta Nīmaņa zīmols an&angel radīts Rīgā.
  Zīmola dizaineris un radošais direktors Artis Nīmanis izveidoja an&angel 2004. gadā. Pirmie darbi tika radīti kā maģistra darbs Latvijas Mākslas akadēmijā, bet, kad viņš saņēma neskaitāmus draugu lūgumus izgatavot vairāk trauku viņu mājām, viņš aptvēra savu darbu nākotnes potenciālu. Kopš tā laika Artis rada kristāla un stikla priekšmetus, kurus raksturo estētisks minimālisms, dizaina funkcionalitāte un roku darba izteiksmīgā unikalitāte.
  Katrs an&angel trauks tiek rūpīgi izpūsts ar muti, sakausējot vairākus stikla slāņus vienā un nodrošinot visaugstākos kvalitātes standartus katrā slānī. Slāņošanas īpašā tehnika ļauj gaismai plūst arī starp stikla slāņiem, piešķirot traukiem to neatkārtojamo mirdzumu un stilu.

  Jāsaka, ka šie ir trauki, kurus kā mākslas darbu patiešām ir vēlme novietot uz galda ēdamistabā pat tajos neko neieliekot! Izbaudi arī Tu!

 • Ķiploki audzēti itegrētajā zemnieku saimniecīvā Vaidavā. Saimniecībai  ir pašiem sava ķiploku kalte, un šķirošanas iekārtas. Pēc apžāvēšanas ķiploki glabājas speciālajā temperatūras režīmā Rīgā. 

   

 • Zemnieku saimniecība Apīņi no Bebrenes pagasta Ilūkstes novadā.
  Mārtiņš, zemnieku saimniecības mantinieks, brokoļus uzsāka audzēt jau 2000. gadā, taču oficiāli zemnieku saimniecību reģistrēja vien divus gadus vēlāk, kad pirmie mēģinājumi izaudzēt puķkāpostus un brokoļus nesa plānoto ražu. Atgriezties no Skotijas Mārtiņu mudināja vectēva mantojumā atstātā zeme, kas vilināt vilināja tālajā zemē apgūtās iemaņas strādājot tieši brokoļu un puķkāpostu nozarē likt lietā un mēģināt iesakņoties mūsu pašu zemē. 

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Ar Gaumi no Līvāniem.
  Ar Gaumi ir saimnieces Raineldas ģimenes uzņēmums. Izveidot tieši šādu uzņēmumu viņu mudināja vēlme piedāvāt tekstila izstrādājumus, kas būtu pieejami un viņas kvalitātes un cenas kritērijiem atbilstoši. Ikviens lina izstrādājums ir radīts rokām: “Tajos apvienota mākslinieciskā vērtība ar praktisku funkcionalitāti – tie ir ne tikai skaisti un gaumīgi, bet arī praktiski pielietojami jebkura cilvēka ikdienas dzīvē.”

 • Arņa Siliņa piemājas saimniecība Bierņi no Grundzāles pagasta, Smiltenes novada.
  Šo piemājas saimniecību Vidzemes pusē vada Arnis un Solvita Siliņi, atrodot veidus kā rīdziniekam piedāvāt dārzeņus un zaļumus, ko sparīgi sēj un stāda ik pavasari. Tieši šajā saimniecībā ik pavasari meklējam pirmos lociņus un katru rudeni pie viņiem atrodami interesantāki dārzeņi par ierasto kartupeli un burkānu. Saimniekojot salīdzinoši tālu no Rīgas, saimnieki atraduši iespēju doties pie mums ik nedēļu, apvienojot pasūtījumus ar vairākām citām saimniecībām.
  Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01-2595/14.

 • Meistars no Suntažiem.
  Artis strādā ar melno mālu nu jau 15 gadus, veidojot, lokot un dedzinot skaistas un modernas formas māla izstrādājumus.

 • Augļu un dārzeņu izplatītājs no Rīgas. Piegādā bio dārzeņus no Eiropas.

 • Bioloģiski sertificēta saimniecība no Suntažu pagasta Ogres novadā. 

  Esam bioloģiski sertificēta saimniecība, šogad visā pilnībā - arī augļu koki un ogu krūmi. 

  Sertifikāts 05-099-2017.

  Saimniecība neliela, sākām ar bioloģisko čili audzēšanu, bet nu ir pievienojušies citi dārzeņi, ogas un augļi, kas jau nu dārzā aug. 

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Āma no Cēsīm.
  Āma ir gaļas pārstrādes uzņēmuma, par kura pievienošanu sortimentam diskutējām ilgi. Vienīgais uzņēmums Svaigi.lv virtuālajā tirgū, kas nav pats audzētājs, taču iepircējs. Iepērk tikai Latvijā audzētu gaļu un mūsu sortimentam pievienojam tikai bioloģiski sertificētu produkciju, tātad pirktu no mazajām saimniecībām.

 • Uzņēmuma un veselīgo našķu idejas autors ir aktīva dzīvesveida un veselīga uztura piekritējs, BMX sportists - mārupieties Dāvis Dudelis. Viņa radītā uzņēmuma SIA "AVENEI" mērķis ir sniegt cilvēkiem veselīgus un gardus saldējumus, lai vairotu dzīvesprieku un veselību. Gatavoti no augļiem no ogām, šie saldējumi nesatur dzīvnieku izcelsmes produktus un mākslīgas izejvielas. Tā ir īsta vasaras garša! 

 • Ģimenes saimniecībā Zemgales pusē, kurā saimnieko jau trešā paaudze, zināšanas un strādīgums ir nodots no paaudzes uz paaudzi. Saimniecības vadību jau kādu laiku ir pārņēmusi Guna ar vīru Andri. Attīstot saimniecību un popularizējot veselīgu dzīvesveidu, Guna vienlaikus ir pabeigusi Medicīnas fakultāti, iegūstot ārsta grādu, un tagad turpina studijas rezidentūrā. 

  Kur vēl citur ieraudzīt ārstu brigādi stādām kāpostus, ja ne Gunas vadītajā saimniecībā? Saimniecība nebūtu iedomājama bez ikgadējām talkām, kurās kopā sanāk tuvākie radinieki un draugi. Kopīgs darbs -  kartupeļu, kāpostu u. c. dārzeņus stādīšana un bagātīgās ražas novākšana - gan satuvina, gan sniedz gandarījumu kopā atpūšoties. Turklāt mamma Inga rūpējas par lauku tūrisma attīstību saimniecībā, viesiem piedāvājot atpūsties brīvdienu mājā un iesaistīties citās aktīvās nodarbēs. Gan saimnieki, gan lielā radu un draugu saime rūpējas par to, lai pašiem un pircējiem arvien būtu daudzveidīgi un labi pārtikas produkti. Pamazām palielinot dārzeņu un ogulāju platības, saimniecība piedāvā daudzveidīgu dārzeņu, ogu un ābolu sortimentu.

 • IK "Bastejkalns" izplata BIO produkciju no Vācijas Gefro. Piedāvā bioloģiskas garšvielas, bio mērces un stēvijas cukuru.

 • Zemnieku saimniecība Baltiņi no Skaistkalnes.
  Ja ir kāda saimniecība, ar kuru sadarbību mēs esam runājuši no ļoti ilgi, tad tā ir Pētersonu ģimenes saimniecība Baltiņi, kurā kopā ar vecākiem saimnieko Sandra un viņas brālis Mārtiņš. Sandra ir ārkārtīgi aizņemta, jo, pirmkārt - viņas saimniecība ir gana plaša un liela, otrkārt - Sandra nemitīgi mācās un šķiet, ka ik mēnesi viņa ir kādā skolā vai kursos. Pēc ilgām un garām pārrunām, pievienojam viņas produktus sortimentam, jo kaut arī saimniecība nesaimnieko bioloģiski, ir produktu grupas, kuras saimniecībā tiek audzētas dabiskām metodēm. Tās tad arī atradīsi mūsu virtuālā tirgus dārzeņu paviljonā!

 • Labanovsku ģimenē jau sen dzer bērzu sulas. Garšīgas ir svaigas, taču, lai tās saglabātu ilgstoši atspirdzinošas un vērtīgas, daudzu gadu laikā ir izstrādātas jaunas receptes. Atsakoties no tradicionālajām garšvielām, dzērienam pievienoja piparmētras, kas sulu padarīja atspirdzinošu, ilgstoši svaigu ar patīkamu aromātu.

  Pats dzēriena tapšanas process sākas pavasarī, kolīdz zeme ir atkususi un bērzos sāk cirkulēt sulas. Trīs nedēļu laikā savāktās sulas no ekoloģiski sertificētiem bērziem pilda pudelēs, pievieno dabīgas piedevas, un fermentācijas rezultātā rodas dzirkstošās bērzu sulas - BIRZĪ. Tās šūmējas, piedevas nepārmāc sulas garšas īpašības, bet gan piešķir tai patīkamu noti.

  BIRZĪ ir lielisks slāpju remdētājs, ideāli piemērots svētkos kā bezalkoholisks šampanietis, patīkama sastāvdaļa atspirdzinošos kokteiļos. Nosaukums BIRZĪ dots tāpēc, ka tas mums asociējas ar latvisko tradīciju, ar svaigumu un veselību, ko saņemsit, dzerot mūsu sulas.

 • Zemnieku Saimniecība Bebri piedāvā dažāda veida bioloģiskos graudaugus, kas audzēti, pārstrādāti un fasēti uz vietas saimniecībā, kas atrodas Zirņu pagastā, Saldus novadā. 

  Bebru bioloģiskā sertifikāta Nr. 1- 249/18.

 • Bee Bite ir Spēlmaņu ģimenes izlolots produkts - inovatīvas bišu maizes pastilas. Biškopība nav tikai medus, tā ir gan bišu maize, gan vaska sveces, gan dažnedažādi citi blakusprodukti, ko iegūst no bišu saimes. Un katrs no tiem ir savā veidā vērtīgs, unikāls un neatkārtojams. Ja vēlamies iegūt pašu vērtīgāko, kas mūsu pašu platuma grādos ir, tad bišu produkti ir ļoti labs avots savas imūnsistēmas stiprināšanai, darba spēju atjaunošanai un veselības uzlabošanai. 

  Bee Bite ir košļājamas pastilas jeb mūsdienu iepakojumā un produktā ietērpta bišu maize. Radīta Spēlmaņu ģimenes mājās, no tīras Latvijas!

 • Meklējot alternatīvu polietilēna plēvēm, kārbām un maisiņiem, Ieva Sulutaura no kokvilnas un vaska radījusi dabai un cilvēkam draudzīgu materiālu pārtikas uzglabāšanai. Lai arī zīmola Bee In produkti plašāku auditoriju sasnieguši salīdzinoši nesen, nav šaubu, tie paspējuši atvieglot ikdienu ne vienā vien mājsaimniecībā.
  Bišu vaska un kokvilnas drāniņas šobrīd pieejamas trīs izmēros, un tajās iespējams ietīt sieru, maizi, dārzeņus, augļus, garšaugus vai pārklāt pāri salātu bļodai, lai ilgāk uzglabātu ēdienu svaigu. Saskaroties ar roku siltumu, produkts kļūst elastīgs un viegli veidojams vēlamajā formā, bet pēc lietošanas to var vienkārši nomazgāt vēsā ūdenī un vēlāk izmantot atkal — tā līdz pat gadam. Ņemot vērā «Bee in» izejmateriālu, vasku, virtuves saimniekam tomēr jāatceras, ka produktu nevajadzētu turēt karstumā — tiešos saules staros vai jebkāda veida krāsnīs. Tāpat Ieva neiesaka tajā uzglabāt svaigas zivis un gaļu. Mēs esam mēģinājušas ietīt gaļu, ja tā nav pārlieku aromātiska, vari to tajā glabāt!

 • Zemnieku sainiecība Birzuļi no Rankas pagasta, Gulbenes novadā.
  Īsta ģimenes simniecība no Vidzemes puses, kas tiek saukta par Rankas Birzuļiem. Tas tādēļ, ka ar šādu nosaukumu zemnieku saimniecības Latvijā ir vairākas un tas atšķirt vienu no otras palīdz vietas nosaukums, nu gluži kā vecajos laikos, kad māju, vārdu un uzvārdu došana tik uzsākta. Kalvis mūs uzrunāja, kad Rīgā viņam radās nepieciešamība savu produkciju realizēt vairāk kā ierasts, līdz šim vest vienu vai divus nokautus trušus līdz Rīgai viņam nav bijis ērti un izdevīgi, taču grūti arī patstāvīgajiem klientiem atteikt.

  Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, sertifikāta Nr. 01-3219/15. Truša gaļa vēl pagaidām bioloģiskās pārejas periodā.

 • Blankenfeldes muiža piedā 100% dabīgas sulas, sīrupus no plūškoka un citām ogām, kā arī pēc senām receptēm gatavotus konservējumus no muižas teritorijā augušiem dārzeņiem.

 • TRU smūtijus ražo SIA "Blendit", kas dibināts 2016.gadā un šobrīd darbojas mājražotāja statusā. Uzņēmums sertificēts kā bioloģisko produktu pārstrādātājs un ieguvis sertifikātu bioloģisko TRU smūtiju ražošanai kontroles institūcijā „Vides kvalitāte”.

 • Zemnieku saimniecība Bļodiņas no Kokneses pagasta.
  Bioloģiski zemnieku saimniecībā Bļodiņas saimnieko jau no 2006. gada, arī konditorejas izstrādājumiem izmanto tikai bioloģiskas izejvielas. Uz jautājumu, kādēļ izvēlējušies saimniekot šādi, saimniece Inese saka, ka esot gluži vai naturālā saimniecība un visu, ko ražojot un audzējot viņa dod arī saviem bērniem. Pirmo reizi Inesi Stičinsku, kas ir Bļodiņu saimniece, satiekam vienā no bioloģiskās pārtikas tirdziņiem, Kaņepes kultūras centrā, Rīgā, tajā Inese lielā katlā vāra sieru un turpat pagatavotu to var iegādāties ikviens. Iespēja redzēt kā viss top gan ir salīdzinoši reti, jo organizēšanās uz Rīgu tiek kārtota vien svētku reizēs. Līdzi ņemot arī visu ģimeni. Viens no ģimenes locekļiem, mazais Kristers, mums visu laiku nedaudz traucē sarunu ar savu vēlmi pārskaitīt saimniecības kasi un tas šķiet tik saimnieciski un skaisti, jo skaidrs, ka ikkatrs no viņiem ir iesaistīts procesos!
   

 • Bruknas Kalna svētību kopiena un tās aizsācējs Andrejs Mediņš irvairāku projektu autors un par garšīgāko noteikti var nosaukt Bruknas ķiploku. Tās ražotne ir Latvijā– Klīvos, Vecumnieku pagastā, un šie ķiploki nav ātrs, fabricēts produkts, bet gan ilgtermiņa sapnis, kas ar intensīvu darbu ir realizējies dzīvē. Bruknas Kalna svētību kopiena ir atkarību alternatīvās dziedināšanas centrs, kurā cilvēkiem brīvprātīgi ir dota iespēja mainīt savu dzīvi. Šīs vietas pamatnoteikums ir, lai cilvēki, kas ir ievainoti, vēl vairāk nesāpinātu sevi un citus. Šeit ir vieta, kur cilvēkiem iemāca dzīves patiesās vērtības, disciplīnu, kā arī to, ka bezizejā pavisam noteikti ir iespējams atrast izeju.

  Mēs apzināmies, ka cilvēki ir dažādi un katram ir savs stāsts, taču, šeit nonākot, viena no vērtībām, kas mūs vieno, ir darbs. Darbs ir tas, kas veido cilvēka ķermeni, prātu un garu, līdz ar to mēs meklējam un radām jaunus veidus, kā attīstīt un paplašināt mūsu ģimeni - visus, kas mēs esam šeit, Bruknas kopienā.

  Viens no mūsu projektiem ir ķiploku ražotne Klīvos, ko esam uzsākuši pērn. To mēs esam pārņēmuši no bijušā Vecumnieku cietuma ēkas, un šīs vietas mērķis ir izveidot dzīves prasmju vietu, kur cilvēki apgūst sev dzīvei nepieciešamo un pielieto to savā ikdienā, dzīvojot patstāvīgā, pašregulējošā kopienā, savstarpēji citu citu atbalstot, daloties un mācoties. Šeit ražotie produkti ir radīti pie mums audzētu ķiploku pārstrādes procesā - žāvējot. Mēs esam ieguvuši veselīgu un pikantu uzkodu un ēdiena sastāvdaļu, kas ir pieejams gan čipšu, gan pulvera veidā, piešķirot ikvienam plašas izmantošanas iespējas visdažādākajos veidos - uzkodām, salātiem, zupām, dārzeņu, gaļas un zivs ēdieniem. Pavisam noteikti varam apstiprināt, ka šis ir vitalitātes un enerģijas avots.

   

 • SIA Bruk energy piedāvā atdzesētas zivis. Zivis tiek barotas ar barību, kas nesatur soju un sojas atvasinājumus. Izcelsme- Latvija, Jelgavas novads.

 • Pēc kādas Francijas uzņēmēju vizītes Latvijā 2007. gadā šefpavārs un konditors Bruno Chaperon uzsāka sadarbību ar Jelgavas Amatu vidusskolu. Dažus gadus vēlāk Jelgavā tika atvērts franču restorāns ”La tour de Marie”.  Kopš 2018. gada jūlija darbojas Bruno izveidotā konditoreja ”Café Gourmand”, kas beidzot realizē īpašnieka sapni atvērt savu konditoreju. Konditorejā piedāvājam tradicionālas franču receptes apvienojumā ar labākajiem latviešu gardumiem no vietējiem, sezonāliem Latvijas produktiem. Mūsu konditore Elīna būs priecīga padarīt saldāku jebkuru svētku dienu vai ikdienas momentu!

 • CAPS! dabīgu šokolādes trifeļu ražotājs. Šokolādes fabrika atrodas Rīgā. CAPS! Konfektes top no 3 sastāvdaļām - Latvijas ogu vai augļu sukādēm, šokolādes un mazliet saldā krējuma. Tas viss - konfektēm nepievienojam neko mākslīgu, jo mums patīk, ka var sajust konfektē upeni, rabarberu, piparmētru, cidoniju, zemeni, smiltsērkšķi, pīlādzi tieši tādu, kāds
  tas ir.

 • Strādājam kopš 2013. gada. Visu esam uzsākuši paši ar savām rokām. Sākumā nodarbojāmies tikai ar paipalu audzēšanu- tirgojām paipalu gaļu un olas. Ar laiku radās pieprasījums pēc broileru gaļas, nolēmām pamēģināt. Ar laiku pieprasījums auga aizvien lielāks, un nu tirgojam arī broileru gaļu. Šobrīd audzējam paipalas, broilerus, pīles, zosis un dējējvistas. Putni ir auguši brīvībā, respektīvi- nav audzēti sprostos. Ir redzējuši zaļu zālīti un sauli. Cenšamies putnus barot ar visveselīgāko. Iegādājamies katrai putnu sugai paredzēto barību. Barojam arī ar Latvijas graudiem. Graudus paši neaudzējam, bet atbalstam vietējos graudkopjus.

 • Zemnieku saimniecība Cimbuļi no Amatas novada.
  Divas ģimenes, kas izveidojušas kvinojas zīmolu Gusts Apinis, ar saimnieci Signi Slosenbergu priekšgalā. Divas dzimtas apvienojušās, lai ar darbu un mīlestību audzētu kvinoju Latvijas pļavās, Vidzemes augstienē. Vidzemes augstienē audzēt no Andu kalniem atceļojošo kvinoju Gusts Apinis kopā ar kaimiņu izdomājuši, lai kopīgiem spēkiem atdzīvinātu mūsu, Latvijas, zemi un padarītu mājas par pilntiesīgu zemnieku mītni, nevis vienkārši vasarnīcu, cerībā, ka viņu bērni to visu turpinās un nemainīs pret dzīvokli pilsētā.
  Augusi starp nezālēm, tā par savu produktu saka pats Gusts. Un patiešām, apskatot, kāda tad izskatās kvinoja, ir skaidrs, ka jebkurš laukos audzis bērns tādas nezāles savām acīm daudz redzējis, taču nekad neiedomātos, ka šie augi ēdami. Un patiesi garšīgi.
   

 • Jelgavā, kā tajā senajā teicienā - satikās īstie cilvēki, īstajā vietā un īstajā laikā, kuri ir līdzīgi domājoši otu un zīmuļu pavēlnieki. Kopīgiem spēkiem tika radīta dizaina darbnīca "daba", kurā tad arī top dizaina līnijas "dadzis" trauki. Dadzis ir brīvdomātājs, tā adatainais pakausis ir pilns trāpīga sakāmā. Viņš māk aizķert ne tikai kreklu piedurknes un bikšu staras, bet arī dvēseles stīgas. Viņa prāts ir ass un sakāmais - lipīgs. Viņš paliek prātā un iekrīt acīs. Dadzis aizķer!

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Dabas Dots no Dobeles pagasta.
  Dabas Dots ir zīmols, ko radījis Rolands Briņķis ar savu komandu. Un to patiesi varētu raksturot kā pļavu dzēriena pakā: “Mēs esam draugos ar dabu, uzņēmuma ražotajos produktos izmantojot tikai dabīgas izejvielas, produktus iepakojot, pēc iespējas, dabai draudzīgākā iepakojumā, kā arī strādājot un dzīvojot pēc principiem, kuri nosaka, pēc iespējas, dabai draudzīgākus ražošanas procesus un standartus. Mēs draudzējamies ar saviem klientiem un, iedvesmojoties no tiem, mēs ražojam produktus, kurus pie patērētājiem virzām ar draudzīgu, nepārprotamu un oriģinālu zīmolu.” Nu ko, izmēģini kā garšo!

 • Tas ir stāsts par tīru maizi, dabīgām sastāvdaļām, mīlestību un prieku cept to, kas citiem garšo.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību no Durbes novada.
  Ar preču zīmi Durbes veltes tiek ražoti augļu, ogu un dārzeņu konservi, tie top mazā ražotnē Durbē. Ražotājs Evi&jo ir Latvijas ģimenēm piederošs uzņēmums kas savu ražošanu balsta uz klasiskām vērtībām un tradicionālām produktu pagatavošanas metodēm. Paši saimnieki saka: "Vienīgās e-vielas, kuras pielietojam dārzeņu konservu  gatavošanā ir etiķis un citronskābe, dažiem ievārījumiem tiek pievienots pektīns." 
  Gardie ievārījumi un kompoti, pikantie sāļie salāti un marinējumi tiek izgatavoti no Latvijā audzētām izejvielām. Lielākā daļa augļu, dārzeņu un ogu tiek audzētas Durbes novadā - pašiem ražotājiem piederošajā zemnieku saimniecībā Avenes. Tā kā ar pašu saražoto vien nepietiek, augļi un dārzeņi tiek iegādāti arī citās Durbes novada saimniecībās vai piemājas dārzos. Izejvielas tiek ražotas ar tradicionālās lauksaimniecības metodēm un tas nozīmē, ka dārzeņu vagas tiek ravētas un augļi un ogas netiek migloti ar dažādiem ķīmiskiem augu aizsardzības līdzekļiem. "Tikai tā ir iespējams produktiem piešķirt garšas, kas atgādina mammas vai vecmāmiņas ievārījumu vai salātus," atzīst ražotāji. Nevaram nepiekrist, jo mums ļoti garšo!

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Ecoland no Jeru pagasta, Rūjienas novadā.
  Ecoland ir jaunizveidota saimniecība labi zināmās cūku audzētavas Kunturi paspārnē, lai izveidotu pirmo bioloģiski sertificēto cūku audzētavu Latvijā. Ja Kunturu vārds jau ir kā labas cūkgaļas sinonīms, tad šis uzņēmums tam ir vēl lielāks apliecinājums, jo saimnieko bioloģiski, gan cūkas audzējot, gan tās kaujot un pārstrādājot. Gaļai lepni spiežam virsū bio zīmodziņu, jo gan cūku audzēšana, gan kautuve un pat graudu kalte ir bioloģiski sertificēti. Līdz ar to, ka bioloģisku cūkgaļu Latvijā atrast praktiski ir neiespējami, mums ir patiesi īpašs prieks par šīs saimniecības pievienošanos Svaigi.lv saimei!
   

  Bioloģiskā sertifikāta Nr. 04-384/16

 • Zemnieku saimniecība Eglāji no Engures pagasta.
  Eglāji ir no Kurzemes, jo saimnieko Engures pagastā, te saimnieka Kaspara īpašumā ir viens no skaistākajiem Latvijas ābeļdārziem. Ābeļdārza lielums nu jau mērāms hektāros, aptuveni 10 ha un ābeļu zaros atrodamas aptuveni 30 dažādas ābolu šķirnes. Šis dārzs ir patiesi īpašs ne tikai ar tā lielumu un šķirņu dažādību. Skaistais dārzs iekārtots iespaidīga paugura nogāzēs, no kura augšdaļas skaidrā laikā var redzēt Rīgas jūras līča ūdeņus. Saimniecība izmanto integrēto ābolu audzēšanas metodi.

 • Emīlijas Bišu Vasks preces ir izgatavotas ģimenes uzņēmumā Baldonē no Latvijā iegūta bišu vaska. Uzņēmuma moto ir ražot to, ko nepiedāvā citi.

  Vasks ir dabīgs produkts, kas veidojas bišu dziedzeros – vaska spogulīšos. Bites no vaska veido savas mītnes struktūru – šūnas. Šūnās bites uzglabā medu, ziedputekšņus, bišu maizi un audzē jaunās bites. Jauns vasks ir balts, bet dzelteno krāsu tas iegūst no medus un ziedputekšņiem, kas  glabāti šūnās. Pateicoties šūnu dažādajam pielietojumam, vasks iegūst tik neatkārtojamu aromātu. Dedzinot vaska sveci, izkusušais vasks daļēji izgaro un piepilda telpu ar patīkamu smaržu. Vasks sadeg bez atlikuma, bet gaisā nonāk iztvaikojušās ēteriskās eļļas.

  Sveču formas ir projektētas un izgatavotas pašu rokām. Vaska Dekoru veidolu un formu ir izgatavojuši Latvijas jaunie tēlnieki.

 • SIA Emin dārzam  pazīstamas kā kvalitatīvu dārza preču izplatītāja Latvijas tirgū. Latvijas tirgum piedāvājam Eiropā iecienītas preces, kā arī Latvijas ražotāju izstrādāto. 

 • Zemnieku saimniecība Gaidas no Vilces pagasta, Jelgavas novadā.
  Gaidu saimniece Dace, pēc izglītības agronome, apsaimnieko vairākas garšaugu un tomātu siltumnīcas, savukārt augļu dārzā tiek audzēti ķirši, plūmes, cidonijas, bumbieri, avenes, rieksti un dažādi eksotiski svešzemju un pašmāju gardumi. Svaigi.lv pircējiem saimniece Dace piedāvā ogas, augļus un dažādu veidu svaigi spiestas sulas. Saimniecības lauku raža tiek pārstrādata sulās, konservos, augļu sukādēs, ābolu un bumbieru čipsos un citos kārumos, ko saimniecība arī turpmāk piedāvās pircējiem baudīšanai.

 • Zemnieku saimniecība Zilūžiem Kocēnu novada Bērzaines pagastā.
  Saimniekojot mūsdienīgā veidā, Zilūži jeb mums visiem labāks zināmais zīmols Grasbergs iekarojuši Rīdzinieku sirdis. Spilgtais busiņš pietur daudz un dažādās Rīgas vietās, reklamējot piegādes vietas sociālajos tīklos un ieviešot autoveikalu tradīcijas Rīgā. Tiem, kam busiņa apmeklējums nav ērts vai produktus vēlme saņemt biežāk kā reizi nedēļā, nu ērti tie pieejami pasūtījumiem šeit. Saimniecības produkti atšķiras no ierasti laucinieciskajiem produktiem - piens garšo gluži kā ierasts veikalu plauktos no pakām, taču ar garantiju, ka īsts, nesamākslots un Latvijas izcelsmes. Un saldējums! Tas neizkusīs saldētavā līdz pat Tavas mājas durvīms, taču uz mēles gan! Garšīgi un balti - gluži kā bērnībā!

  Grasbergu ģimenes saimniecība ‘’Zilūži’’ ir tās vērtība un lolojums, kas darbojas jau otrajā paaudzē. Kvalitatīvais piens tiek iegūts no pašu gotiņām un turpat saimniecībā pārstrādāts, veidojot citus piena produktus. Receptes veidotas tā, lai maksimāli saglabātu produktu īstās vērtības, ļaujot tiem nogatavoties lēnā un dabīgā procesā, rūpīgi sekojot līdzi tapšanas posmiem. Tās ir senas un pārbaudītas receptes, kuras arvien uzlabotas un veidotas savienojot ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām. Tie ir piena produkti ar pievienoto vērtību, gluži kā kādreiz. Tie ir ‘’Grasbergs’’ produkti.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Grauda Spēks jeb labāk zināma kā Raimonda Briedīša maizes ceptuve no Rīgas centra, Lāčplēša ielas. Raimonds lepojas ar savu uzņēmumu un savu ģimeni: "Mēs esam ģimene - Raimonds, Ieva, Rūdis, Katrīna, mazā Ieva un Pēteris - kas ikdienā izvēlas videi un cilvēkiem draudzīgus produktus." Savā maizes ceptuvē, kas kā lokācijas vietu atradusi Lāčplēša ielā Rīgā, kur izvietots arī neliels maizes veikaliņš, Raimonds kopā ar palīgiem cep savā lauku īpašumā izaudzētus graudus, kas ceļu līdz Rīgai mēro no Vidzemes puses.

 • Zemnieku saimniecība Ieviņas no Mārsēnu pagasta.
  Ieviņu māju saimniece Jeļena Juhno ar ģimeni uz laukiem no Rīgas pārcēlās pirms gandrīz 20 gadiem un līdz pat šim brīdim saimnieko Mārsnēnu pagasta Ieviņu saimniecībā. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta. Pienu nododot pārstrādei, tas iet vienā katlā ar parasto pienu, tādējādi savu vērtību zaudējot, tāpēc arī Ieviņās cenšas pēc iespējas vairāk rast tam citu pielietojumu. Šīs saimniecības produktu klāstā atrodami arī netradicionāli piena produktu izstrādājumi. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 05-219-2006. Bioloģiskās pārstrādes Nr. 05-219-2006/P-01.

 • Ilze Bērtiņa ir Smiltenes novada Grundzāles pagasta bioloģiski sertificētas zemnieku saimniecības pārvaldniece. Ilze sieru sāka gatavot pirms sešiem gadiem, kad strauji saruka piena iepirkuma cena un to vairs nebija izdevīgi pārdot. Tā kā abās saimniecībās kopā skaitāmi 170 liellopi, slaucamas – piecdesmit govis, toreiz tika pieņemts lēmums pašiem sākt pārstrādāt pienu un piedāvāt pircējiem ne tikai svaigu pienu, bet arī biezpienu, jogurtu un sierus – kausētos un mīkstos. Sieru gatavošanas prasmi Ilzei esot ierādījusi vīramāte, bet vērtīgus padomus no citām saimniecībām Ilze guva arī no televīzijas kanālā ”Discovery” rādītas filmas, kurā, neko neslēpjot, tās izrādīja un izstāstīja siera siešanas procesu. Bioloģiskā sertifikāta Nr. 01- 3041 / 17.

 • Piemājas saimniecība Arāji no Umurgas pagasta, Limbažu novadā.
  Bioloģiskā piemājas saimniecība Arāji ir bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība no Umurgas pagasta, Limbažu novada. Šī saimniecība piedāvā mājās audzētus dārzeņus, konservējumus, svaigus garšaugus un mājas vistu olas. Saimniecībā saimieko vairākas paaudzes,vecākās paaudzes saimniece Ināra strādā roku rokā ar jauno saimnieci Ingu, lai attīstītu saimniecību un spētu mums piedāvāt aizvien jaunus un kvalitatīvus produktus. Bioloģiskās sertifikācijas Nr.  05-038- 2004 un pārstrādes sertifikācijas Nr. 05-038-2004/P-03.

 • Piemājas saimniecība Indiņi no Kalkūnes pagasta.
  Kilometru ziņā, vistālāk kartē atrodamā saimniecība, tā atrodas Daugavpils novadā - pavisam netālu no Lietuvas un Baltkrievijas robežas. Indiņu samniecībā saimnieko Rita un Kaspars, rūpējas par mājputniem un trušiem. Šīs viensētas apmeklējums rīdziniekam šķistu jau ceļojums, jo ik pirmdienu saimnieki veic aptuveni 1000 km maršrutu pa Latviju, lai nogādātu savu produkciju pircējiem un iegriežas arī pie mums.

  Kas bija pirmais - vista vai ola? Indiņu saimniece saka, ka vista, jo putnkopību sāka ar piecām paipalu vistiņām, rūpes par tām uzņemoties savā dzīvoklī! Pierādot sev un citiem, ka saimniekošanu var uzsākt arī bez liela pamatkapitāla - ar vēlmi un varēšanu šobrīd saimniecības piedāvājumā ir jau daudz un dažādi mājputni, nodrošinot pilna cikla saimniekošanu - no olas līdz pat putnam, bez kompromisiem kvalitātei un putnu barošanas augstajiem standartiem.

 • Zemnieku saimniecība Indrāni no Amatas novada, Skujenes pagasta ir bioloģiski sertificēta saimniecība. Margēviču ģimene nodarbojas ar dārzeņu, garšaugu, augļu, zāļu tēju audzēšanu un pārstrādi. Saimniecība mūsu pircējiem piedāvā kvalitatīvus konservējumus, zāļu tējas, aromātiskas garšvielas un citus produktus. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 05-001-2008. Bioloģiskās pārstrādes sertifikāta Nr. 05-001-2008/P-12.

 • Remigiusz Fetzki, atradis savas mājas Rūjienā, kur sāk savu Īstas maizes projektu. 11 gadus pavārs Polijā, Uk, Latvijā un Zviedrijā, kur iemīlējās maizes cepšanā un kļuva par daļu no zviedru Maizes Revolūcijas. Maize kādai tai jābūt, fermentēta ar dabīgu ieraugu, kas ir vecākā maizes gatavošanas metode, un priekš Remī vienīgā un pareizā. Akmens maltie kviešu milti ir vienīgie, kurus viņš lieto, visi citi graudi ir pārvērsti miltos akmens dzirnavās viņa maiznīcā, tieši pirms maizes iemīcīšanas. Mans mērķis ir dot cilvēkiem labāko, kas iespējams, lietojot dabīgās metodes, variējot tikai ar ūdeni, miltiem un temperatūru un bio graudiem,un pats svarīgākais - lietojot vietējo zemnieku graudus. Visi graudi ir bioloģiski un  nāk no Z/S Kaņepites.

 • Zemnieku saimniecība Jaunluntes no Pūres pagasta, Tukuma novadā.
  Sandras un Gunta Dišleru zemnieku saimniecības piedāvājumā ir jaunlopa svaigā gaļa no augstvērtīgu šķirņu jaunlopiem – šarolē, hereford un limuzīns, krustojumā ar iepriekšminētajiem hereford un šarolē. Saimniecību bioloģiski sertificējuši un saimieko patiesi zaļi. Lopiņi dzīvo brīvā dabā. Visu gaļu vienmēr cenšas likt vakuuma iepakojumā līdz ar to, gaļa vieglāk un ilgāk uzglabājama. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 151 / 17.

 • SIA "JoLive" ir Latvijā dibināts ģimenes uzņēmums, kas piedāvā Latvijā ražotus veselīgus dabas produktus.Produktu klāstā ir gan auksti spiestas eļļas, gan linsēklu produkti, kuru sastāvdaļas ir audzētas un ražotas Latvijā.

 • Jura Mestera ģimenes uzņēmums no Lielvārdes.
  Piemājas ražotnē tiek sagatavotas jūrā zvejotas zivis, par kuru piegādi Juris vienojies ar zvejniekiem tuvējās ostās gan Latvijā, gan arī netālajā Igaunijā (gluži vienkārši - tādēļ, ka Latvijā ne vienmēr iespējams nozvejot tik daudz, cik nepieciešams pircēju pieprasījumam). Tieši tādēļ regulāri šī saimniecība varēs piegādāt saldētas asaru un zandartu filejas un neregulāri arī svaigas. Papildus filēšanai, saimnieks lepns par gardajām voblām, kuru īpašības, mūsuprāt, spēs novērtēt tādi īsti vīri un pie alus. Taču mums patika šīs saimniecības zivju konservi, ko labprāt baudīsim arī pašas un iesakām Tev. Kā lietot? Mums garšo vienkārši, uz sviestmaizes!

 • Projekts Ābolis ir naivi romantiski iecere iemainīt pilsētas dzīvi, pret dzīvi laukos sezonā nodarbojoties ar mājražošanu - Gaismā darbojoties ar ābolu pārvērtībām.  Lai tās pārvērstos dažādos labumos tika nolemts uzrakstīt projektu projektubanka.lv, lai iegūtu līdzekļus spiedes un smalcinātāja iegādei. Tas tika izdarīts un līdzekļi savākti piecu dienu laikā. Pēc tam sākās darbi, lai varētu to darīt ērti. Ievilku ūdeni, kanalizāciju un piekārtoju garāžas telpu, lai tur varētu sākt gūt pirmo pieredzi ražošanā. Piereģistrējos PVD un aizvedu BIOR ūdensparaugu, lai varētu to darīt arī oficiāli. Protams, daudz dažādi sīki neredzami darbi tika izdarīti un sula sāka plūst. Tā ieplūda stikla pudelē un jau devās ceļā pie pirmajiem ieguldītājiem. Arī interesentiem.

  Līdz šim esmu saņēmis daudz labu atsauksmju par garšu un par iepakojuma dizaina. Viss - no ābolu lasīšanas, līdz etiķešu uzlīmēšanai un dizainam ir mūsu pašu roku darbs. Arī pie sulas garšas tiek strādāts, lai tā būtu izteiksmīga un garšīga. Āboli tiek salasīti pa šķirnēm un sulas spiešanas laikā tie tiek apzināti komponēti un likti kopā gan saldie, gan skābie, gan saldskābie, gan sīvie mežāboli piedāvājot visām garšas kārpām darbu.

 • Zemnieku saimniecība no Mārcienas pagasta, Madonas novadā.
  Uzsākot saimniekot laukos, saimnieks izvēlējies putnkopību ar mērķi audzēt dažādu šķirņu vistas, kuras dod ekoloģisku produktu  - mājas vistu olas. Šo gadu laikā saimnieki guvuši lielu pieredzi gan pašmācības ceļā, gan arī pateicoties pieredzējušu putnkopju padomiem. "Pievēršam uzmanību putnu ganāmpulkam, īpašu uzsvaru liekot uz putnu veselību un sabalansētu, ekoloģisku ēdienkarti ." Ko tad vistas ēd?  "Dodam tām gan pašu audzētus labumus, gan no kaimiņu saimniecībām iepirktus dārzeņus un graudus. Mūsu saimniecībā esošajiem šķirnes putniem nav raksturīga ļoti liela dējība, bet ņemot vērā mūsu noteikto mērķi- ekoloģisks produkts, putnu barībā nepievienojam mākslīgi dējību stimulējošas piedevas. Pilnīgi noteikti varam teikt – mūsu vistiņas ir kustīgas, dzīvespriecīgas un ziņkārīgas! Vasarā ir pieejamas plašas, ganības, kur izskrieties un izvēdināt spārnus, melnzemes rakumi – lai atrastu kādu gardumu, ziemā – plaša, silta kūts ar apses koka laktām un pakaišiem, kur uzspodrināt spalvas."
  Lūk tik caurspīdīgi, skaidri un noteikti. Izvēloties šīs saimniecības olas, Tu zini, ko ēd!

 • Zemnieku saimniecība Kalna Rēķi no Mārsēnu pagasta Priekuļu novadā.
  Kalna Rēķi ir bioloģiski sertificēta saimniecība no Mārsēnu pagasta, Priekuļu novada. Saimniecība nodarbojas ar augu eļļu ražošanu. Bioloģiskās pārstrādes sertifikācijas Nr. 05-011-2004/P-04 un bioloģiskais sertifikācijas Nr. 05-011-2004.
   

 • Zemnieku saimniecība “Karotītes” ir dibināta 2016. gadā Tukuma novada, Irlavas pagasta Sātos un tā pamatnodarbošanās ir bioloģisku gaļas putnu audzēšana. 2017. gadā saņemts bioloģiskās saimniecības sertifikāts. Z/s “Karotītes” ir pirmā saimniecība Baltijā, kas audzē ģenētiski bioloģisku putnu gaļai, nodrošinot pilnu audzēšanas ciklu. Šobrīd saimniecībā dzīvo 450 liels vistu māšu ganāmpulks, kas dienā izdēj vidēji 350 inkubējamas olas no kurām reizi mēnesī tiek inkubēti 1300 cāļi gaļas audzēšanai. Vistu ganāmpulka pamatā ir lēni augošo broileru šķirne Hubbard premium no Francijas, kas ir īpaši pielāgota bioloģiskai un lēnai audzēšanai. Saimniecībā dzīvojošie putni tiek baroti ar bioloģiski sertificētu pārtiku, kuras pamatsastāvā ir kvieši, auzas un pupas. Putnu bioloģiskās īpatnības un efektīva barības izmantošana ļauj tiem pieņemties svarā dabiskā veidā, tās savu kautsvaru (1,6 kg – 2,2 kg) sasniedz 81 dienā, nodrošinot augstas kvalitātes gaļu. Putnu labturībai tiek nodrošināti atbilstoši dzīves apstākļi - 1 m 2 iekštelpās dzīvo maksimāli četri putni un tiem ir brīvi pieejamas ganības ārā. Saimniecībā ir Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) atzīta un sertificēta kautuve, kurā gaļu ir iespēja dalīt un fasēt nepieciešamajos veidos un daudzumos. Putnu kaušana un to piegāde tiek plānota divas reizes nedēļā, nodrošinot 250 putnus ar to kopsvaru 500 kg nedēļā.

 • Bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība Kalvāni no Taurupes pagasta, Ogres rajonā.
  Brigitas Saviņas saimniecība jau 20 gadus nodarbojas ar jēru audzēšanu. Pirms nu jau trim gadiem saimniecība ir uzsākusi arī putnkopību, saimniecība audzē vistas, zosis un pīles.  Katru nedēļu saimniecība Kalvāni piedāvā iegādāties svaigu jēra, vistu un pīļu gaļu. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 1308/16.

 • Zemnieku saimniecība Kaņepītes ir bioloģiski sertificēta saimniecība no Kocēnu pagasta.
  Saimniecība nodarbojas ar labības pārstrādi un iepakošanu. 
  Vairāk par saimniecību atradīsi arī šeit: 
  http://www.gardumuti.lv/blog/2016/11/11/kaeptes
  Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 491/17.

 • Zemnieku saimniecība Kronīši no Viļķenes pagasta.
  Kronīši sevi dēvē par laimīgajiem Vidzemniekiem. Saimnieki saka: “Bioloģiskos dārzeņus audzējam paši. Tos pārstrādājam dažādos mājas konservos, pildām burkās un vedam Jums. Augļi un ogas tiek ievākti no pašu dārza, kā arī no vietējiem zemniekiem un blakus esošā Rūstužu un Blomes purva.” 


  Kas ir Kronīšu produktu satāvā un kā tos ražo? “Lielākā daļa ražojumu ir vārīti pēc senajām, pārbaudītajām receptēm. Jaunās receptes mums izstrādā un dzīvē pārbauda mūsu radinieks Mārtiņš, nu tas pats pavārs Sirmais. Pēc viņa receptes no 2009. gada ražojam tomātu pastu. No Latvijā audzētiem tomātiem, bez konservantiem, vārītu uz „dzīvās uguns” - uz plīts. Jā, un vēl šobrīd mēs to vārām uz plīts, jo Mārtiņš saka, ka tad ir pavisam cita garša. Mēs viņu respektējam un no viņa mācāmies". 
  Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, sertifikāta Nr. 05-025-2006. Bioloģiskās pārstrādes sertifikāts 05-025-2006/P-01.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Kunturi no Jeru pagasta Rūjienas novadā.
  Saimniecības "Kunturi" pamatdarbība ir cūkgaļas ražošana ar pilnu ražošanas ciklu no sivēnu izaudzēšanas līdz svaigas, atdzesētas un sadalītas, kā arī maltas un kūpinātas cūkgaļas realizācijai. Saimniecības pamatvērtība ir piedāvāt Latvijā audzētu, kvalitatīvu un garšīgu cūkgaļu un tās izstrādājumus! Cūkas saimniecībā baro ar pašu izaudzētiem graudiem, līdz ar to saimniecība piedāvā garantiju piegādātajai gaļai un augstu kvalitāti visos ražošanas posmos.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību JOLLE ir no Ķekavas. Uzņēmuma filozofija: Dzīves kvalitāte ir atkarīga no tā, ko ēdam.

  Ideja par Krippu zirņu krekeriem dzima laikā, kad to radītājai parādījās govs piena olbaltumvielu nepanesība, līdz ar to nācās meklēt alternatīvus veidus, kā uzņemt organismam tik ļoti nepieciešamos proteīnus. Ir labi zināms, ka vērtīgs olbaltumu avots ir pākšaugi un eksperimenti kopā ar LLU zinātniekiem vainagojās rezultātā - tapa 100 % dabīgas zirņu uzkodas. “Krippu” ir inovatīvs produkts, kas gatavots pēc īpašas receptes un tehnoloģijas. Šo krekeru galvenā sastāvdaļa ir turku zirņi kopā ar sēklām, garšaugiem un dārzeņiem.

  Lai nodrošinātu to, ka ražošanas procesā produktā nenonāk neviena veida alergēns, tika pasūtītas jaunas iekārtas. SIA JOLLE garantē, ka Krippu zirņu krekeros nav nonācis ne glutēns, ne piens, ne olas, ne sezama sēklas, rieksti, sojas pupas, lupīnas, ne arī kādi citi alergēni. Tādējādi tie ir piemēroti gan cilvēkiem ar alerģijām, gan veģetāriešiem un vegāniem, gan arī jebkuram cilvēkam, kurš vēlas savu ikdienu bagātināt ar uzturvērtīgu un gardu uzkodu.

 • Bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība Kūdrāji no Aizputes pagasta.
  Saimniecība nodarbojas ar graudaugu audzēšanu un to pārstrādi. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 
  01- 37 / 17.

 • Laine Berina Ceramics zīmols radies 2017.gadā. Zīmola vadītāja Laine Beriņa beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu, un papildinājusi savas prasmes un zināšanas Eugeniusz Geppert Academy of  Art and Design Polijā, Vroclavā. Trauki veidoti liešanas tehnikā, iecienītākais materiāls - vācu porcelāns. Zīmola galvenās vadlīnijas ir smalkums, vieglums, gaišums un tīrības klātesamība.  

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību no Mārupes novada.
  Lieni Zemīti mēs pazīstam jau sen, gan no tiem laikiem, kad viņa saimniekoja Lapsas virtuvē, gan tad, kad viņa izveidoja savu Lapsas Māju. Mēs kopā esam rīkojušas vēlās brokastis un tikušās citos projektos un nu dodam iespēju mūsu pircējiem tikt pie iekārotajām Lienes konditorejas bulciņām, pīrādziņiem un gardajām kūkām. Tās patiks gardu un īpašu kārumu tīkotājiem, jo gatavotas no īstiem produktiem, sviesta un olām, papildinot ar Lienes zināšanām par to, kādam jābūt garšīgam našķim! Lai garšīgi!

 • Lauku garšvielas ir ekoloģisks produkts, kas gatavots, saglabājot dārzeņu un augu oriģinālo garšu, smaržu un izskata īpašības. Garšvielu tapšanas process, sākot ar pirmo zemē iedēstīto sēklu, līdz novākšanai, kaltēšanai un ievietošanai paciņās, ir rūpīgs roku darbs, kas pat aukstākajās ziemas dienās ļaus izgaršot vasaru, teju kā, gatavojot būtu pievienoti svaigi garšaugi, tikko no dobes. Īstiem veselīgā uztura cienītājiem “Lauku garšvielas” būs patīkams atklājums, jo garšvielu maisījumi nesatur sāli un citas garšu pastiprinošas piedevas, kā arī garantē, ka visas sastāvdaļas audzētas pašu dārzā un kaltētas dabiskos apstākļos.

  Saimnieki saka: "Garšvielu tirgū mēs vēl esam maziņi, bet tur jau arī tas skaistums, jo mūsu produkcijai nāk līdzi tā īstā māju sajūta. Kā jau visas labas lietas, arī “Lauku Garšvielu” pirmsākumi meklējami vēlmē pašiem uzlabot savu ikdienu – ieviest dabiskas garšas savā virtuvē. Un tagad mūsu filozofija mērāma jau plašākā kontekstā – ražot to, kas pašiem un arī citiem šķiet garšīgi. Tā līdz šim tapuši vairāki produkti – kaltētu Latvijas ziemas ķiploku izstrādājumi, sīpolu pulveris un sīpolu čipsi, dažādi garšvielu maisījumi, kaltēti zaļumi, un šīs sezonas jaunums – burkānu čipsi, garšviela kartupeļiem u.c."

 • Māksliniece Laura Matilde Ikerte nāk no Zemgales. Satiekot podu meistaru Evaldu Vasilevski no Latgales, māksliniece pievērsās māla iepazīšanai un melnajai keramikai.

  Darbi tiek veidoti lipināšanas tehnikā, nevis uz virpas. Gandrīz ikviens darbs sākas ar mazas bļodiņas izveidi un tad it kā stāvu pa stāvam klāt tiek liektas māla kārtas. Izveidotais trauks pēc apžušanas tiek pulēts ar stiklu, metālu vai īpašu akmeni. Darbi tiek likti ceplī virs 1000 grādiem. Lai panāktu brīnumainās pārvērtības no sarkanā māla uz melnu, pēc apmēram 12 stundu kurināšanas ceplis tiek aizmūrēts un uguns tajā noslāpst. Tad māls bez skābekļa atdziestot maina savu krāsu un ķīmisko formulu -  top melns. Pēc cepļa visi trauki tiek ieeļļoti ar eļļas un bišu vaska šķīdumu, kas veido mitrumizturīgu aizsargkārtu. Darbu gatavošanai tiek izmantoti dabai un cilvēkiem draudzīgi elementi.

 • Laureta Candles no 2011. gada nodarbojas ar rapšu vaska sveču liešanu. Sveces ir 100% roku darbs. Produktu klāsts sastāv gan no rapšu vaska, gan arī no citiem vaskiem. Uzņēmumā tiek izgatavotas gan sveces, gan dažādi aromātiskie produkti no rapšu vaska.

  Kāpēc izvēlēties rapšu vaska sveces?
   - Rapšu vasks ir dabīgs, tas deg tīrāk nekā parafīns, rapšu vasks nepiesārņo gaisu ar kaitīgām vielām.
   - Rapšu vaska sveces deg ilgāk nekā parafīnavaska sveces.
   - Rapšu vasks ir ražots no atjaunojamām izejvielām, pretēji parafīna vaskam.
   - Iegādājoties rapšu vaska sveci, tiek veicināta Eiropas lauksaimniecības attīstība.

 • Latvijas keramika ir viena no valstī senākajām mākslas formām. Trauki tiek veidoti māla virpas tehnikā, apdedzināti krāsnī, pēc tam glazēti. Latvijas keramikas izstrādājumos izmanto glazējumus, tīrtoņa krāsas un gradientus zemes toņos.

 • Dabīga dārzeņu pārstrāde dažādos veidos ikdienas tiek radīta Vidzemes augstienes ziemeļu malā, kultūrvēsturiskā mazpilsētiņā - Raunā. Ikdienas uzturā, ne vienmēr pietiek ar to, ka zinām dārzeņu labo uzturvērtību, jo našķēties patīk ikvienam, tāpēc SIA Latnature saimniece Zane Krēsliņa-Plētiena jau vairākus gadus strādā pie dārzeņu apstrādes un pārstrādes dabīgos našķos. Vieni no pirmajiem produktiem bija dabīgie čipsi, kuri pagatavoti kaltējot dārzeni lēnā procesā, ar dabīgām garšvielām, bet idejām netrūkstot tiem drīz pievienojās - dārzeņu cepumi, augļu rullīši, un dārzeņu trifeles. Saimniecei ir arī klusie talanti bezgrēka konditorejas un svaigo kokteiļu radīšanā. Saimniecībā vienmēr var atrast kaut ko garšīgu, ko nav grēks ēst un cienāt arī bērnus, radus, draugus un kaimiņus, svētkos un ikdienā! 

 • Latgales keramika apvieno keramikas māksliniekus no Latgales.
  Trauki tiek veidoti no māla virpas tehnikā, apdedzināti krāsnī, pēc tam glazēti.

 • Sia Lepšas jau vairāk kā 20 gadus saimnieko Rundāles pagasta, Bauskas novadā. Saimniecībai ir 5 h zemenes un 1 h avenes. Tiek audzētas vistas brīvās turēšnas apstākļos.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Lubeco izveidojusi zīmolu Latvijas Zemenes Ludezerē, Talsu novadā.
  Ģimenes uzņēmums piedāvā ar dabiskām metodēm audzētas zemenes no Ludezeres, kas atrodas netālu no Voldemārpils, Talsu novadā. Saimniecībā 6.5 hektāru platībā audzē zemenes, izmantojot dabai, ogām un cilvēkiem saudzīgas audzēšanas, lasīšanas un uzglabāšanas metodes. Tuvākā nākotnē plānots saimniecību arī bioloģiski sertificēt. Mūsu kliente Laura Gulbe par šīm zemenēm mums atsūtīja šādu atsauksmi: "Varu teikt, ka zemenes bija ĻOTI nu ĻOTI ĻOTI labas!" Jā, tieši tā - ar četrām izsaukuma zīmēm! Nevaram nepiekrist.
  Saimniecībai nav ko slēpt, tieši tādēļ ļoti aktīvi savā Facebook profilā saimnieki stāsta un rāda kā saimnieko, seko klikšķinot šeit!

 • Lienas bērnība saistās ar vecāku darbu slavenajā kolhozā Lāčplēsis un tieši tur radušies pirmie aizmetņi saimniecībai, ko šodien Liena pati nosaukusi par Lienas Dārziņu. Par senu tradīciju nosauktā saimniekošana, apgādājot sevi un ģimeni ar savā dārzā audzētiem augļiem un dārzeņiem, pāraugusi par nelielu saimniecību, kas nu šo iespēju piedāvā arī citiem un ir ceļā uz bioloģiskā statusa iegūšanu.

  Liena saimnieko bioloģiski, piedāvājot medu ar zīmolu Lienas Medus un dārzeņus ar zīmolu Lienas Dārziņš. Bioloģiskā sertifikāta Nr. 01- 3500 / 17.

 • SIA N.Bomja maiznīca Lielezers tika dibināta 1991.gadā. Garants augstajai maizes kvalitātei un neatkārtojamai garšai ir:  Pašu dzirnavās maltie milti no Latvijā audzētiem rudzu un kviešu graudiem;  Plaucējumi, kas diennakti nogatavināti pašu darinātajos apses koka kubuliņos un raudzēti ar ieraugu. Ilggadīga pieredze un meistrīgs roku darbs visā maizes tapšanas procesā. 

 • SIA Liepogas ir ģimenes saimniecība, kura audzē rudens avenes un ābolus Saimniekojam ar bioloģiskās lauksaimniecības metodēm (3.pārejas gads).  Bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāta Nr.05-105-2016. Atrodamies Ikšķiles novada, Tinūžu pagastā.

 • Limbažu siers no kvalitatīva zemnieku saimniecību piena ražo piena pārstrādes produktus.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Līgatnes karošu darbnīca no Ligatnes novada.
  Līgatnes karošu darbnīcā no vienkārša, varbūt pat šķietami nevērtīga koka gabala top skaisti un praktiski sadzīves priekšmeti – karotes, pannas lāpstiņas, sviesta nazīši, virtuves dēlīši un citas sadzīvē nepieciešamas lietas. Saimnieki paši sevi dēvē par prasmīgiem amata meistariem un nevar nepiekrist. Mums patīk kā koka izstrādājumi nopulēti līdz perfektam gludumam un tā vien rodas nepārvarama vēlme tos atkal un atkal ņemt rokās un likt lietā!

 • Zemnieku saimniecība kopš 1996. gada nodarbojas ar kazu audzēšanu, kazas piena produkcijas gatavošanu un realizāciju. Saimniecība pieņem arī tūristus un kur iespējams apskatīt 350 skaistules- kazas, noskatīties kazlēnu rotaļu dejās, nesteidzīgi baudīt svaigo gaisu, degustēt sieru un saldējumu. Saimniecība ir bioloģiska, tā ievēro bioloģikos saimniekošanas principus, bet dēļ izmaksām bioloģisko sertifikāciju nav ieguvuši. Produkcijai nelieto ķīmiskus konservantus.

 • Zemnieku saimniecība Lejnieki no Mālpils novada.
  Zemnieku saimniecība Lejnieki ir bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība. Saimniecības nodarbojas ar gaļas un piena kazu, aitu audzēšanu, kā arī produkcijas pārstrādi. Saimniecība piedāvā mūsu pircējiem kazas pienu, biezpienu, dažāda veida jogurtus un sierus. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 2175 / 17.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Lepor no Priekuļu novada.
  Uzņēmums Lepor audzē gaļas trušus kopš 2009. gada. Par sevi saimnieki saka: "Esam ģimenes uzņēmums, sertificēta bioloģiska saimniecība un savu produkciju piedāvājam arī veikaliem un gala patērētājiem. Piedāvājumā ir pašu bioloģiski audzētu trušu gaļa, kas tiek sagatavota pašu PVD atzītajā un bioloģiski sertificētajā kautuvē."

 • Zīmols LOJA pārstāv ģimenes uzņēmumu. Jau trešajā paaudzē mēs kopā priecīgi dzīvojam un saimniekojam. No piemājas biešu vagām esam izauguši līdz krietnai saimniecībai Ziemeļvidzemē. Mēs esam īsti mazsalacieši. Šeit zemes darbi ir gandrīz katra dzīves pamats jau labi sen. Mazsalacas daba – tā ir skaistākā darba vieta pasaulē! Ikdienā visas mūsu domas un pūles veltām dažādu graudu un sēklu audzēšanai, kas ir mūsu saimniekošanas pamats.Mēs audzējam arī kaņepes, kas ir izcili vērtīgas un daudzveidīgi pielietojamas uzturā. Nav jāmeklē tālu zemju „supersēklas”, ja mums pašiem tādas ir! Un tās nav vienīgās. Latvijā var izaudzēt visu, kas mums vajadzīgs, lai paēstu garšīgi, daudzveidīgi un veselīgi! Un mēs ticam, ka vislabākais mums ir tas, kas audzis mūsu pašu zemē.

 • Ločmele Santa gatavo priežu čiekuru sīrupu. Sīrups stiprina imunitāti, noder pret saaukstēšanos, vīrusu infekcijām, bronhītiem, laringītiem, pēc pneimonijām.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību LZZ Plus no Siguldas.
  Uzņēmums LZZ Plus ir neliela saimniecība no Siguldas, kas nodarbojas ar zivju audzēšanu. Saimniecībā zivis tiek audzētas tīros, ūdens caurtekošos avota ūdens baseinos. Zivju barības bāzei tiek izmantotas mazās zivtiņas un speciālā granulu barība, tāpēc zivju gaļa ir dabiskā krāsā, nevis oranžsārta, jo barības pamatsastāvā ir gaļa. Barība tiek iepirkta no pasaules vadošā bioloģiskās zivju barības ražotāja. Šī barība ir bioloģiski sertificēta, brīva no ĢMO un atbilst visām Eiropas Savienības regulām un noteikumiem par bioloģisko zivju barības ražošanu. Barība satur nepieciešamās olbaltumvielas, vitamīnus un minerālvielas, kas nodrošina optimālu zivju augšanu.

  Kā vienkārši pagatavot varavīksnes foreli, uzzini mūsu blogā.

 • Māksliniece Marta Ģibiete rada krāsainus stikla dizaina izstrādājumus. Stikla izstrādājumi tiek darināti ar rokām, tie top pārsvarā no lokšņu stikla, bet pudeļtrauki ir otrreizējās pārstrādes produkts.

 • Mārupes delikateses - ģimenes uzņēmums, kas specializējas izcilu pārtikas izstrādājumu ražošanā. Produktu izstrāde ir balstīta uz mīlestības pilnām atmiņām par smalkiem ēdieniem pagājušā gadsimta beigās. Mārupes delikatešu tehnologa noslēpums ir māksla savienot īpaši izmeklētu izejvielu ar sen zināmām un jaunām, modernām garšvielām. Tā rodas produkti, kurus smalku garšu pazinēji sauc par delikatesēm.

 • Savu darbību aizsākām 2013. gadā, apgūstot karameļu ražošanas praksi un iespējas tajās iestrādāt visdažādākos zīmējumus. Ražošanā neizmantojam sintētiskās izejvielas, tas tiek novērtēts arī no pircēju puses. Sortimentā ir dažādu augļu un ogu garšas, kuras papildina arī ķiploku un ingvera karameles. Karamelēs iestrādājot skaistus zīmējumus, padarām tās īpašas, piešķirot katrai no tām savu raksturu.

 • Talsu novada SIA Malum saimnieki Aina Brigmane un Jānis Ignatovičs savu ābeļu komercdārzu krūmiem aizaugušās pļavās sāka veidot pirms 18 gadiem. Patlaban Malum audzē augstas kvalitātes ābolus gan Skolas augļa programmas dalībniekiem, gan arī citiem pircējiem.

 • ZS Mazie Gavari nodarbojas ar bioloģisko dārzeņu audzēšanu. Z/s „Mazie Gavari” dārzos tiek audzēti kartupeļi, kāposti, gurķi, tomāti un citi dārzeņi jūsu galdam, kurus ir iespējams iegādāties gan Preiļos, gan Rīgā, kā arī ierasties pašiem saimniecībā un pirms iegādes redzēt, kā tie tiek audzēti. Bioloģiskā sertifikāta Nr 01-21/17. 

 • Mūsu izpratnē pasaule ir krāsaina un pārsteigumu pilna, tā piedāvā atklāt arvien jaunas vietas, krāsas, smaržas un garšas.Mēs vēlamies radīt vidi, kurā mūsdienu patērētājam ir izvēles brīvība, iespēja pašam noteikt savas vēlmes un garšas, kurā produkta kvalitātei, tā vērtībai ir noteicošā loma. Mūsu mērķis ir kļūt par uzņēmumu, kurš maina mūsdienu patērētāja iepirkšanās paradumus, patērētājiem piegādā inovatīvus produktus un iepirkšanās risinājumus.

 • Zemnieku saimniecība Mazbungas no Dāviņu pagasta Bauskas novadā.
  Agrita un Ģirts, Mazbungu saimnieki ir izveidojuši gluži vai tomātu kolekciju savā saimniecībā, šī gada sezonu veidojot no 74 dažādām šķirnēm un lepojas ar to, ka neviena no tām nav hibrīdu šķirne.
  Saimniecībā tiek ievēroti zaļās saimniekošanas nosacījumi. "Katrā ziņa viss, ko mēs audzējam un audzēsim, būs atbilstošs mūsu ekoloģiskai domāšanai," saka paši, kad vaicājam kādēļ izvēlējušies saimniecībai iziet bioloģiskās sertifikācijas procesu. Mazbungu darbības virzieni ir tomāti siltumnīcā, cukini un ķirbji uz lauka, kā arī dažādi nektāraugi un eļļas augi (gurķumētra, mārdadzis un ,iespējams, pievienosies arī citi).
  Bioloģiskā sertifikāta Nr. 01- 3983 / 17

 • REHTŠPREHERA Goudas un Tallegio tipa sieri tiek ražoti Zemnieku saimniecībā  „Mazlauri”. Tā atrodas Krimuldas novadā Lēdurgas pagastā. Zemnieku saimniecība jau vairāk kā 20 gadus nodarbojas ar piena lopkopību, un šobrīd ganāmpulkā ir  65 slaucamas govis un 60 teles. Saimniecība apsaimnieko arī 130h  zemes.  2016.gadā ZS Mazlauri īpašnieks Māris Rehtšprehers realizēja  sen izloloto sapni - uzbūvēja siera ražotni un uzsāka puscieto sieru ražošanu.

  Siers  ir unikāls ar to, ka tiek ražots no tikko slaukta, nepasterizēta un arī nedzesēta savu gotiņu piena. Siers tiek ražots pēc itāļu receptēm un tas tiek gatavināts 2-4 mēnešus pēc tradicionālām metodēm, pareizā mitrumā un temperatūrā. 

 • Uzņēmums SIA "Lat food LP" produkta "Mazo lāču putra" ražošanu uzsācis 2017.gada decembrī, Kuldīgas novadā. Produkts radies pateicoties, idejas autores Lauras mazajam dēliņam, kas ir milzīgs putru cienītājs. Meklējot putras veikalu plauktos, netika atrasts vēlamais produkts-dabīgs, bez visa "liekā", tikai augļi un dārzeņi, kas ir tik svarīgi maza bērna uzturā, tāpēc, sākotnēji taisot mājās pašai, radās ideja to turpināt jau daudz plašākā apmērā un to piedāvāt arī citiem, veselīga uztura cienītājiem.

  Mūsu devīze "dabīgi ir garšīgi" ir mūsu produktu ražošanas galvenie pamatprincipi, ražot tos dabīgus, bez pievienota cukura vai sāls, jo produkti paši satur vajadzīgās, vērtīgās uzturvielas un minerālvielas,   līdz ar to jūtamas garšas, kādām tām jābūt. Produktu pagatavošanai izmantojam tikai bioloģiskās sastāvdaļas un pavisam drīz piedāvāsim bioloģiski sertificētu produktu. Arvien produktu klāsts tiek paplašināts.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Mārlapiņi ir Māra Lapiņa mārrutku darbnīca no Jaunmārupes Mārupes novadā. Arī mums pašām par pārsteigumu, tepat netālu, Jaunmārupē, ir atrodama pavisam neliela taču izcila mārrutku saimniecība, kas darbojas ar šo sīvo, taču tik ļoti veselīgo sakni no tās iesēšanas piemājas vagā līdz pat iesaiņošanai skaistā burciņā ar lentīti.

 • SIA "Medus veikals" piedāvā iegādāties produktus, ražotus no biškopības produktiem, dažādas formas un izmēra 100% bišu vaska sveces gan ikdienai, gan svētku reizēm, gan kā lielisku un neaizmirstamu dāvanu.

 • Garkalnes novada Meždruvās vairāk kā 100 Zanes šķirnes kazu saimniecību vada Liāna Apine. Saimniece Liāna Apine saimnieko bioloģiski un saka, ka šis ir tas brīdis, kad pircēji šādu saimniekošanu arī novērtē un nu jau arī pret kazas produktu citādo garšu vairs nav lielu aizspriedumu. Bieži vien kazas pienam ir nozīme veselības atgūšanā un tas šajā saimniecībā ir īpaši svarīgi, jo saimniece pati ir aktīva Garklanes novadniece un darbojas arī Latvijas Kazu Asociācijā.

  Vairāk par saimniekošanu televīzijas sižetā stāsta pati saimniece: http://bit.ly/1T9D4GW

  Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 352 / 17.

 • Miesai ir dizaina studija no Rīgas.
  Dot iespēju iegūt Latvijas dizaineru produktus - tāda ir šīs dizaina studijas pamatdoma. Un Latvijas produkts, kas tapis sadarbībā ar Robertu Rurānu  - dizaina burtiem veidotie virtuves dvieļi un Ansim Cīrulim veltītie šķivji ir kārdinošs galarezultāts, ko kārot kārojas iegūt, lai krāšnotu arī savu virtuvi!

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Milzuno Kuldīgas novada Rumbas pagasta.
  Milzu ir ģimenes uzņēmums, gan juridiski, gan arī ļoti emocionāli. Radies no ģimenes vajadzībām, izlolots nu gluži kā vēl viens ģimenes loceklis. Sākot ar vien pāris produktiem, kas radušies Jelgavas Lauksaimniecības Universitātes tehnoloģiju centra zinātniskajā laboratorijā, tagad uzņēmums izaudzis līdz gana plašam sortimentam. Mēs pievienojam bioloģiski sertificēto produktu grupu!

 • Nodarbinot vasaras laikā vairāk kā 80 darbiniekus, šis uzņēmums ir lielākais savā novadā. Pievienojām tieši viņu dzērienus, ūdeņus un morsus tādēļ, ka uzņēmums ir pietiekoši mazs, to produkti nav atrodami lielveikalu plauktos un tos nav sabojājusi mūsdienu dziņa pēc apjoma un peļņas. Produkti šķiet īsti, patiesi un nesabojāti. Ūdens šķiet garšīgs, dabisks un nepapildināts ar ko lieku. Dzērienu dažādība gana saistoša, lai tos izmēģinātu un atrastu sev tīkamāko!

 • Uzņēmums, kā šokolādes un gardo trifeļu izcelsmes stāsts ir noformulēts pavisam tēlaini. Tikpāt tēlaini, cik mutē kūstošās Beļģu šokolādes garša un meža, lauku un pļavu izejvielu smaržas nianses. Senā valodā viņas vārds nozīmē - zeltaina gaisma, mirdzums un spēks. Patiesi - ieskaties acīs viņām visām, gaismas meitenēm no tīriem Ziemeļu mežiem. Tur mirdz ziemeļblāzma, spīts un iedvesma. Viņas ir pa īstam. Dzīvas, mežonīgas. Īstas, nesamākslotas. Skaistas savā patiesībā. Viņas nāk no mūžzaļiem mežiem, kur aug spēkpilnas, saldskābas ogas. Zina, kad un kur tās ievācamas, kā gatavojamas, kā pasniedzamas. Pienāk vasara un pilsētas paliek tukšas, operu krēsli un kafejnīcas apklust, jo sāk skanēt meži, putni, jūra un purvi. Arī viņas ir mežā, iekšā, pašā viducī, lasa ogas. Varbūt pat kājās palikušas balles kurpes un dimanta auskari. Matos iepinušies čiekuri un liepu ziedi. Varbūt. Viņas ir maģiskas. Viņu gaisma nemelo.

 • "Ozolu maize" ir ceptuve, kur savas krāsnis tā saimniece ieslēdz tikai ap Ziemassvētku laiku. Savas firmas piparkūkas smilteniete Gaida sāka cept pirms vairāk kā 15 gadiem. Kopš tā laika piparkūku recepte palikusi nemainīga. Smiltenes uzņēmuma "Ozolu maize" ceptuvē rosība ik gadu sākas jau novembra vidū, piepildot Gaidas Sluckas māju pagalmu ar kārdinošu piparkūku smaržu. Saimniece saka, ka "meistares raujas vaiga sviedros, jo pieprasījums pēc trauslajiem cepumiem gada nogalē strauji pieaug." Tuvākie un tālākie novada un nu jau arī Rīgas iedzīvotāji, kas zin šīs saimnieces piparkūku īpašo noslēpumu, novērtē un meklē tieši šos trauslos kārumus ik gadu.

 • SIA Kuuc nodarbojas ar ķiploku audzēšanu. 

 • Zemnieku saimniecība Ozoliņi no Zaubes pagasta.
  Saimniecību Ozoliņi, kura atrodas 100 km no Rīgas, un kur tuvākie kaimiņi ir 2 km tālumā, par savām lauku mājām izvēlējās Lūkinu ģimene 1970-to gadu beigās. Te jau 20 gadus saimniece Brigita Lūkina rada ekoloģisko Lauku Tēju. Visiem kopā saimniekojot, ar pilsētnieku vieglumu un ekspertu vērību, dažādu augu blīvums pļavās vietām ir sasniedzis 50 sugas kvadrātmetrā. Mājas ieskauj mežs, Aisterkalns un pašiem savs Bezdibeņezers. Saimniece Brigita jau no bērnības interesējusies par augiem pļavās un mežos, zināšanas par tējām un to saderību ir veidotas gadiem ilgi. Katra no tējām ir labs papildinājums ikdienas uzturam vai veselības uzlabošanai. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, sertifikāta numurs: 01- 117 / 17.

 • Zivis kūpinātas pēc Kurzemes puses zvejnieku receptēm un metodēm. Metodika tiek ievērota zivis kūpinot 4-7 diennaktis.

 • Simniecība SIA Pienjāņi, Atrodas Vecumnieku novada, Skaistkalnes pagastā. Saimniecība dibināta 2009 gadā. .Bioloģiski sertificēti kopš no 2017 gada. Kopējā Lauksaimniecībā izmantojamā zeme ir 55,47 ha. no tiem 23 ha ir augļudārzi.

 • Keramiķis Raivo Andersons darbojas Polikarpa Čerņavska keramikas mājā Preiļos. 
  Meistars iedvesmu rod tradicionālās keramikas vecmeistaru gara darbos. Keramiķis autortehnikā lieto etnogrāfiskus motīvus, savdabīgumu panāk, izmantojot vietējo, pašiegūto mālu, kuram raksturīga tumšāka nokrāsa. Radītos darbus piepilda ar pozitīvu enerģētiku.

 • Reinis Lācis ir amatnieks no Raiskuma Cēsu novadā.
  Reinis ir kokamatnieks, viņš gatavo paplātes, kuras daudzi iecienījuši to oriģinalitātes dēļ. Ne viens vien, kurš apmeklējis Valmiermuižas alus darītavu, painteresējas arī par paplāti, kas kalpo ne tikai ēdiena atnešanai, bet arī noder maltītes laikā. Šādas paplātes redzamas arī citviet un nu nopērkamas arī pie mums. Noderēs gan ēdiena pasniegšanai tajā, gan kā uzkodu paplātes - liec lietā radošo izdomu un Reiņa īpašās paplātes noderēs!

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Piebalgas Porcelāna Fabrika no Inešu pagasta Vecpiebalgas novadā.
  Porcelāns ir kas īpašs - tas piestāv svētkiem un īpašiem mirkļiem ikdienā. Pateicoties Piebalgas Porcelāna Fabrikai pie mums atdzimis šis tik ļoti krāšņais materiāls un ne tikai atdzimis, bet arī iesaiņots krāšņā un latviskā produktā. Balts, šķietami trausls, taču spēcīgs gan izturības testos, gan raksturā - tāds ir ražotnē radītais trauks. Šķietami saburzīts vai glīti uzpīts tas padarīs modernu un greznu Tavu galda klājumu.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Rīta Putni ir sīmola Paipalu ferma Ola dibinātaji no Kokneses novada.
  Rīta putni jeb paipalu ferma "Ola" ir Bruno Cīruļa izveidota nelielu paipalu ferma Kokneses novadā. Saimniekojot pirms gada izveidotajā paipalu audzētavā, Bruno ir koncentrējis saimniekošanu tikai uz oliņu ieguvi. Pats saimnieks ir lepns par audzēšanas principiem: "Putnu barības bāzei izmantoju mūsu novadā audzētus bioloģiskus kviešus kā arī kaņepju raušus." Apskatījis un pētījis bioloģiskās sertifikācijas procesu, taču pašlaik nav uzsācis sertifikāciju, jo "baroju putniņus pēc bioloģiskiem principiem, tomēr nevaru izpildīt prasības par putnu skaitu sprostā. Lai tas būtu izdevīgi, jāpārveido visa saimniekošana."

   

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Vlakon no Saktasgala pagasta, Rēzeknes novadā.
  Uzņēmuma Vlakon īpašnieki ir izveidojuši pircējiem labi atpazīstamu zīmolu Pērtnieku gardumi un šī zīmola stāsts ir aizsācies tieši Latgalē. Izveidojot skaistu atpūtas un zvejas mītni Pērtniekos, kas ir sena dolomītatradnes vieta, zīmols pats pie saimniekiem atnācis un labi skanējis. Atrodoties vien 20 km attālumā no Rēzeknes, šī ir iecienīta tūrisma un atpūtas vieta, uz kuru aicinām doties arī mēs, kaut vai, lai paša acīm pārliecinātos par Latgales skaistumu un noķertu kādu līdaku, asari, raudu vai pat samu. Zivju pārpilnības vasarā te daudz, taču viscauri sezonai saimniekiem atradīsies arī zivis, ko piedāvāt pilsētnieku pasūtījumiem. Īpašs prieks par sertificētu zivju pārstrādi, kas ļauj mums pievienot sortimentam filejas un citus iecienītus zivju produktus, tādējādi dažādojot sortimentu! 

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Pure Fish ir zivju saimniecība no Kandavas novada.
  Pure Fish ir atzīta akvakultūras dzīvnieku audzētava, kas bioloģiski audzē karpas Tukuma novada Kandavā. Svētku reizēs tiek iekurināta arī zivju kūpinātava, lai gardās kūpinātās karpas piegādātu pircējiem, kas tās iecienījuši un svētkos labprāt ceļ galdā.

  Recepte gardai zivju zupai no karpas pieejama blogā.
   

 • Mājražotājas Ilvas Kavickas saimneicība no Bēnes pagasta, Auces novadā. Kopš 2016. gada vasaras zīmola Kalnup pulveri top, attīstās, audzē muskuļus un ambīcijas. Un tas viss tādēļ, ka Ilva, šo produktu radītāja, tic šai idejai. Produkti nav bioloģiski sertificēti, tomēr Ilvas pārliecība un saimniekošanas metodes ir vērstas tieši šajā virzienā. Par to liecina arī saimnieces pašas nesen iegūtais diploms bioloģiskajā lauksaimniecībā un par savu saimniekošanu viņa saka tā: “Patiesību sakot, mums nav vajadzības cīnīties pret nezālēm, jo vairumu no tām mēs  ievācam un saucam par zālēm.”

  Paši produkti tiek ražoti un gatavoti uzklausot bērnu viedokli, tādēļ tie ir it īpaši garšīgi. Kalnup facebook profilā vari apskatīt degustāciju un testu norisi -  ir amizanti! Tomēr pašas ražotājas pieredze un prakse pierādījusi, ka lielākie kārumnieki ir tieši pieaugušie, kas šos kārumus iecienījuši un par labiem un veselīgiem atzinuši.

  Augi tiek ievākti tīros Latvijas laukos (Auces un Tukuma novados), kaltēšana norit ne augstākā temperatūrā par 45C. No augiem iegūtie pulveri tiek izmantoti našķu pagatavošanā un tiem netiek pievienots nekas lieks, jo arī veselīgs var būt garšīgs!

 • Zemnieku saimniecība Poteņi no Mārupes pagasta.
  Saimniecības īpašnieki Valentīna un Jevgeņijs Soldatenko ir vieni no pirmajiem paipalu audzētājiem Latvijā, un šobrīd viņi rūpējas aptuveni par 600 putniem. Saimnieki paipalu ēdienkartē iekļāvuši pašu audzētus zirņus, svaigos salātus, burkānus, kāpostus un citus zaļumus. Paipalu barība ir ekoloģiski tīra. Līdz ar putnu veselīgo uzturu, vitamīniem un vērtīgiem mikroelementiem piesātinātas ir arī paipalu olas.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Purenn no Jelgavas.
  Latvijā ražota sadzīves ķīmija ir īpašs atradums un šeit droši varam rakstīt, ka ar šo uzņēmumu mēs atradām viens otru, jo tieši tajā laikā, kad mēs nolēmām uzmēklēt Purenn, pie mūsu durvīm pieklauvēja viņi paši. Vai nav zīmīgi? Dabai draudzīgs uzņēmums, kas tikpat draudzīgus veļas un roku mazgāšanas līdzekļus ražo tepat, pavisam netālu no Rīgas.
  Kas šiem līdzekļiem tik īpašs? Pirmkārt - tie ražoti tepat pie mums, tātad, vietējas izcelsmes. Otrkārt - ikviens Purenn ražotais līdzeklis ir saņēmis ekoloģisko sertifikāciju gan izmantotajām izejvielām, gan pašam ražošanas procesam. Nu labi, lai iet arī treškārt - produktu sastāvā daudz izmantoti ekstrakti, kas ir vietējas izcelsmes. Tie iegūti tepat no mūsu zemes pļavām, dārziem un mežiem. Vai nav zaļi un jauki? Ir arī smaržīgi, nu nevar neiemīlēt!

 • Zemnieku saimniecība Pīlādži ir Rabarber dzēriena gatavotāji no Siguldas novada.
  Dzēriena tapšana ir meistara, Jāņa Zilvera jaunākā, rokās. Viņš apņēmās atrast pašas augstvērtīgākās rabarberu birzes un no tām iegūt gardu un ģimenes saimniecībā lolotu rabarberu dzērienu. Ir tapis dzēriens, kas rabarberam pašam atklāj jaunus apvāršņus, bet mums sniedz veselīgu veldzējumu svētku reizēs. Un piedevām - dabīgs! Ar šo dzēriens ir pieteicis savu vietu pie svētku galdiem. Mazdārziņa ķēniņš ir cienīgs tur būt un iepriecināt ar savu unikālo, Latvijā audzēto rabarabera garšas buķeti.

 • Zemnieku saimniecība Ragāres lepojas ar zaļo sertifikātu un bioloģisku saimniekošanu jau vairāk kā 15 gadus. Saimniecības specializācija ir garšvielas un tējas, taču ik vasaru priecē pircējus ar gardām ogām un ik rudeni no Skrīveriem pie pircējiem ceļo arī gardas plūmes, kas audzētas gandrīz hektāru lielajā dārzā. Jānis, kas ir šīs saimniecības galvenais dzinējspēks, ir aktīvs bioloģiskajā vidē - iesaistījies biedrībā un ir aktīvs tās biedrs, dzīvo pēc zaļiem, dabas un laikapstākļu īpaši neietekmētiem principiem, vadoties vien pēc savām iekšējām sajūtām. Viņš ir spēka pilns un īpašs, gluži kā viņa radītie produkti.

  Bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts 05-012-2003/P-01.

  Pārstrādātājs: augļu, dārzeņu un pārējo augu izcelsmes produktu pārstrāde.
  Bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts 05-012-2003.

 • SIA “Rakstu raksti” ir uzņēmums, kas šuj mājas tekstilu, apģērbus un darina trautas tērpus. Izstrādājumos tiek izmantoti tikai dabiskās šķiedras materiāli, kas ir lins, kokvilna, vilna, zīds. Uzņēmuma sadarbības partneri ir Latvijas novadu izcilākie sava amata meistari.

 • Ivara Lukšo saimniecība no Rankas pagasta. Medus ievākts apkārtējos mežos un pļavās. Drava atrodas Rankas pagastā. Bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts Nr.05-158-2016. 
 • Transhemp ir Latvijas kaņepju produktu ražotājs, kas rūpējas par produktu intensīvo ziemeļu garšu un kvalitāti. 
  Uzņēmums kā neatkarīgs pārtikas produktu ražotājs strādā kopš 2016. gada, lai gan ideja darboties ar šo neticami interesanto augu ir daudz senāka. Idejas saknes meklējamas 90-to gadu sākumā Kalifornijā dzīvojošā latviešu mākslinieka Laimoņa Jura G galvā, kurš to nodevis tālāk Transhemp dibinātājam Ivaram Auziņam. Kopš tā laika turoties pie idejas un meklējot veidus, kā mūsdienu Latvijā izcelt kaņepju vērtību, neatlaidība ir rezultējusies RAMANS kaņepju produktos, kas ir atraduši ceļu pie daudziem, jo daudziem Latvijas un pasaules ļaudīm.
  Zīmola nosaukums RAMANS cēlies no uzņēmuma dibinātāja dzimtas uzvārda. Ramaņi pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, bija uzņēmīgi ļaudis, kas nodarbojās arī ar ražošanu. Zīmola tēla ideja - vīrs uz kaņepju ķīpas ir autentiska 17 gs. koka figūriņa. Tie bija laiki, kad šķiedraugi kaņepes un lini ieņēma nozīmīgu vietu Latvijas tautsaimniecībā. 

   

 • Riga Candles piedāvā ļoti īpašas augstākās kvalitātes dabīgās sveces no palmu vaska. Sveces lietas ar rokām no palmu vaska, kas ir 100% dabīgs izejmateriāls. Palmu vasks atšķirībā no parafīna neizdala kancerogēnas vielas. Tas ir viens no cietākajiem svecēs izmantotajiem vaskiem, tādēļ sveces deg ļoti ilgi. Svecēs izmantotais palmu vasks iegūts sertificētās palmu plantācijās Malaizijā, saudzīgi un atbildīgi izturoties pret vidi. Palmu vasks neatstāj traipus. Ja vasks uzpil uz cietas virsmas vai auduma, to var viegli notīrīt ar siltu ūdeni. Riga Candles svecēm ir pievienotas augstvērtīgas smaržeļļas, kas rada telpā vieglu, neuzbāzīgu aromātu un neizraisa alerģiskas reakcijas.

 • Zemnieku saimniecība Rītnieki no Šķēdes pagasta.
  Zemnieku saimniecības Rītnieki vistu dētās olas ir īpaši gardas un veselīgas. Brīvu pārvietošanos nodrošinot un barojot savas vistiņas tikai ar pašaudzētiem graudiem, zemnieku saimniecības Rītnieki saimnieki ir pārliecināti, ka viņu vistiņas ir laimīgas. Tieši tādēļ ar lielu pārliecību par savām olām saimniece Rūta saka, ka tās ir laimīgo vistiņu olas.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Rītupes Serviss DL no Bauskas novada.

  Bioloģiskas sertifikācijas Nr. 01- 3373 / 17.

 • Līgas Rozītes mājražošanas uzņēmums. Adrese: Iecavas novada „Stungas”.  Uzņēmums izveidojās no bērnības hobija par ikdienas nodarbi. Pasūtijumus sāku pieņemt no 2012. gada. Kūkas ir mana sirdslieta. Man ir svarīgi, lai mani klienti saņemtu pašu labāko produktu un servisu. Līdz šim strādāju vairāk ar lielajiem pasūtijumiem, cepu kāzu kūkas, bet nu, pieprasījuma dēļ esmu nolēmusi piedāvāt kūkas klientiem svinot mazākus svētkus, vai vienkārši svinot dzīvi 1kg un 1,5 kg izmērā.

  Kāpēc RozītesKonditorejas kūkas? Kūkas tiek Gatavotas izmantojot tikai dabīgas un augstvērtīgas sastāvdaļas. Sadarbojos ar vietējiem ražotājiem. Kūkas tiek ceptas no Lauku olām Z/S „Rītnieki”, Ogas no Z/S „Klīves”, izmantoju Hercogs Bioloģiskos miltus, Baltais eko līnijas sviestu, krējumu, pienu un bezpiedevu jogurtu. Tepat izaudzētais un saražotais man vienmēr būs prioritāte izvēloties izejvielas.

 • Zemnieku saimniecība Rūķīši no Rencēnu pagasta.
  Saimniecība Rūķīši ir dibināta 1992. gadā. Saimniecības pamata nodarbošanās ir tradicionālās lauksaimniecības ražošanas nozares - graudkopība un lopkopība. Saimniecība 643 ha bioloģiski sertificētās platībās audzē vairāk kā 300 gaļas liellopus un 200 staltbriežus.  Mūsu pircējiem saimniecība piedāvā svaigu bioloģiski sertificētu liellopa un brieža gaļu, kā arī dažādus gaļas produktus. Saimniecība piedāvā īpaši nogatavinātu gaļu, vairāk par to lasi mūsu blogā šeit!
  Bioloģiskās pārstrādes sertifikāts Nr. 05-0322--8/P-01.

  Brieža gaļas receptes gardām maltītēm vari atrast šeit.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Satori Alfa ar zīlolu Goldberry no Tukuma.
  Šo saimniecību iepazinām caur mūsu kolēģi, kurš vienu dienu mums uz Svaigi.lv atveda veselu grozu ar vitamīniem. Katrai savu vitaminizēto nektāru. Un ne tikai pudelīti nektāra, bet katru ar stāstu, kādēļ tieši šo un kādēļ tieši mums. Nu iepatikās mums! Un tad mēs satikām Māri, uzņēmuma vadītāju un radītāju, kurš mūs burtiski apbēra ar informāciju par katru produktu un to, kā tas radīts, no kurienes nācis un kādēļ tieši šādus produktus viņš izvēlējies radīt. Ar tādu entuziasmu un centību ir radīti burvīgi produkti veselības atgūšanai, imunitātes stiprināšanai un vitamīnu uzņemšanai. To visu mēs šeit nemaz nevaram aprakstīt, lai kā arī censtos, tas ir jāizmēģina arī Tev un tad sapratīsi, par ko mēs te jūsmojam!

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Sēļu zeme ir maizes ceptuve no Staburaga pagasta Jaunjelgavas novadā.
  Kad graudu audzēšanas sezona ir beigusies un pēdējās vārpas aizvestas uz kalti, tad saimniece Ilze gatava atkal kurināt lielo maizes krāsni, lai vismaz reizi nedēļā ieraudzētu un izceptu lielos, bioloģiskos maizes klaipus. Savu saimniekošanu bioloģiski sertificējuši un sauc savu maizīti par Sēļu maizi, kas cepta dzīvas uguns maizes krāsnī. Īsta.
  īpaši iesakām Sēļu zemes saldskābo maizi, tā tiešām mums garšo!
  Bioloģiskās sertifikācijas: Nr. 04-249/15.

 • Pirmsākumi meklējami tālajā bērnībā, kad Agneses tētis no komandējumiem veda mājās dažādus augļus, riekstus un sēkliņas. "Toreiz sēkliņas un žāvēti augļi bija mani ikdienas saldumi un kā saka zinātnieki, pie garšas, kuras bērns pierod līdz 5 gadu vecumam, viņš atgriežas visu mūžu. Paldies maniem vecākiem, kas man deva dabīgus saldumus, jo šodien tas ietekmē manu un manas ģimenes  ikdienas ēšanas paradumus ," stāsta "Sēklu muss" idejas autore. 

  2011. gadā, vēloties saviem bērniem dot veselīgus, garšīgus un brīvus no dažādām nevajadzīgām vielām saldumus, Agnese radīja pirmos sēklu muss našķus. Tas bija laiks, kad arī sev meklēju uzkodas pēc kurām jūtos enerģijas un spēka pilna! Radītās sēklu bumbiņas bija perfektas kā bērniem tā arī man. "Sēklu muss" ir mana bērnības garša 21.gs. izpildījumā!" saka Agnese.

  Esam izveidojuši nelielu ražotni, tepat Rīgā, Pārdaugavā. Tā ir vieta kur kopā darbojamies neliela komanda, kas ļoti mīlam to ko darām, kas kopā ticam par neiespējamo un kopā radam aizvien jaunus pārsteigumus! 

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību IDZ izveidojuši zīmolu Sidrabjērs Mārupes novadā.
  Uzņēmums IDZ ir iekarojis pircēju sirdis, jo piedāvā kvalitatīvus bioloģiskus produktus, tostarp arī bioloģisku jēra gaļu, kas pārstāv preču zīmi Sidrabjērs. Jēra gaļa ir audzēta bioloģiskajās lauksaimniecībās.
  Bioloģiskās pārstrādes sertifikāts Nr 04-128-11/16.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Silver San jeb Sidrabkoks no Jelgavas.
  Apvienojoties trīs amata meistariem zem viena zīmola Sidrabkoks, radīti skaisti, ozolkoka izstrādājumi. Šī zīmola īpašais piedāvājums ir grebta koka paplātes un uzkodu šķīvji. Pateicoties lāzergravēšanas iekārtai, uz daudziem izstrādājumiem izveidoti skaisti, latviski gravējumi. Skaists dekors vai praktisks priekšmets būs ikviens šo meistaru produkts.

 • Keramiķe Sigita Olte pirms 11 gadiem uzsāka savu keramiķes ceļu, iestājoties Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, kam sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistra programmā. Izveidotais zīmols “Oltes” pamatā sastāv no akmensmasas traukiem. Tiem raksturīgas vienkāršas, lakoniskas formas un maigas pasteļtoņu glazūras. Lai arī trauki tiek radīti Rīgā, iedvesma tiem tiek gūta no dabas. Oltes trauki ir paredzēti lai padarītu skaistākas ikdienas ēdienreizes, tie labi iederas uz svētku galda.

  Visi trauki tiek radīti uz podnieka virpas. Izmantotais materiāls ir akmensmasa, tā plastiskumā ir pielīdzināma mālam, kas ir svarīgi virpošanas procesā, bet apdedzināšanas temperatūra ir tāda kā porcelānam, kas nodrošina produkta izturību. Trauka radīšanas process ir darbietilpīgs. Materiāls sākumā tiek izmīcīts, tad uz podnieku virpas tas iegūst iecerēto formu, pēc aptuveni diennakts ilgas žūšanas to vēlreiz liek uz virpas, lai apstrādātu un precizētu formu. Tad tas tiek atstāts uz vairākām diennaktīm žūstot. Kad materiāls ir sauss, tas kļūst trausls, bet pirms apdedzināšanas tas vēl ir jāapstrādā ar smilšpapīru, lai virsma būtu gluda un tai būtu patīkami pieskarties. Tam seko pirmais trauka dedzinājums, aptuveni 1000 grādu karstumā, pēc kura materiāls kļūst cietāks un to var vēlreiz apstrādāt ar smilšpapīru un glazēt. Kad trauks ir noglazēts, tas tiek likts krāsnī, kurā temperatūra sasniedz 1240 grādu karstumu. Pēc šādas temperatūras sasniegšanas glazētā keramika kļūst izturīga un lietojama.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Siera ražotne no Raunas pagasta.
  Uzņēmumu Siera ražotne 2006. gadā Raunā nodibināja Ceriņu ģimene. Pirmsākumos ražotnē tapa tikai divi produkti - Zaļais siers un Zelta (zināms kā Ghī) sviests, bet šobrīd piedāvājumā ir jau 23 iecienīti produkti, to skaitā rīvējamais Zaļais siers, beramais siers Ķiplociņš, beramais siers ar garšaugiem, pikantais knapsieriņš, 12 veidu Mājas makaroni un 5 veidu Mājas nūdelītes.

 • Ieva un Pēteris Langrāti saimnieko Lielvārdes novada Lēdmanē. Ik dienu darbojas ar un ap bitēm un ražo medu nu jau vairāk kā 3 gadus. Abi ir nu jau izbijuši pilsētnieki, jo atgriezušies dzimtajās lauku mājās.

  Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, sertifikāta Nr. 05-050-2011.

 • Zemnieku saimniecība Silpurmašas no Krimuldas novada.
  Zemnieku saimniecība Silpurmašas lepojas ar bioloģisko sertifikātu jau vairāk kā 10 gadus. Saimnieki nodarbojas ar dārzeņu, ogu audzēšanu un pārstrādi dažādu gardumu veidā. Produkcijas saraksts ir ārkārtīgi garš un nemitīgi tiek papildināts ar arvien jauniem produktiem pēc pircēju pieprasījuma. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 537 / 17.

 • Sabriedrība ar ierobežotu atbildību Simantik ir  uzņēmums no Pārdaugavas Rīgā.
  Pievienot citu zemju produktus ir ilgi plānots lēmums. Sarunās pašām ar sevi un pircējiem lēmām bagātināt sortimentu ar to, kas ziemas sezonā pie mums nav pieejams - ar svaigiem augļiem, dārzeņiem un zaļumiem.
  Lai kā arī mēs vēlētos ēst izteikti latviski un sezonāli, tomēr pārziemot bez svaigiem augļiem, dārzeņiem un zaļumiem nav iespējams. Laiku pa laikam ikvienam no mums ir vēlme pagatavot kraukšķīgus salātus, apēst ko sulīgu un svaigu. Tieši tādēļ pieņēmām lēmumu pievienot papildus sadaļu mājas lapā. Tikai sezonāli. No brīža, kad mums pašiem vairs nav svaigu produktu un līdz mirklim, kad tos atkal varēsim iegūt šeit pat, pie mums.

 • Smartfoody SIA ar zīmoluThe beginnings rada 100% dabiskas veselīgas uzkodas no augļiem, dārzeņiem un sēklām. Ik rīts Tavā dzīvē ir kā iespēja jaunam sākumam – mazliet citādākam, veselīgākam, enerģiskākam un dzīvespriecīgākam. Mēs varam Tev palīdzēt rast jaunu sākumu sevī, piedāvājot brīvību no konservantiem, mākslīgajiem saldinātājiem, transtaukskābēm, sintētiskajām krāsvielām un citiem jauno pārtikas tehnoloģiju “brīnumiem”. Tev tikai jāizvēlas pievērsties tam, kam pievērsāmies mēs – dabiskumam, jo viss jau sākotnēji ir radīts perfekts gan uzturvērtības, gan izskata un garšas ziņā, un nav vajadzības to uzlabot, padarīt sārtāku, spīdīgāku, saldāku.

 • Divas draudzenes Ilze Kalāce - Bērziņa un Ieva Biķe radījušas veselīgu un unikālu produktu Smalkais muslis vajadzības vadītas. Kļūstot par mammām un vairāk pievēršot uzmanību tam, cik daudz cukura ģimenē ikdienā tiek patērēts, izveidoja Latvijā pirmo, bet pasaulē jau zināmu produktu – smalcinātu musli, kas ir salds, bet satur tikai augļos un ogās atrodamos cukurus. Tā pielietošanas veids ir universāls – to lieto ne tikai kā klasisko brokastu musli ar pienu, jogurtu vai kefīru, bet arī konditorejā miltu vietā kūku un desertu receptēs vai kā piedevu smūtijos. Produkts satur daudz šķiedrvielu un ogļhidrātu, tas ir ideāls arī sportistiem un to iekļauj veselīga uztura ēdienkartēs. Tas ir piemērots vegāniem un diabēta slimniekiem.
 • Sk Koks ir uzņēmums no Jelgavas, kas plašā klāstā piedāvā augstas kvalitātes koka izstrādājumus. Katrs no tiem tiek apklāts ar bišu vasku, tādējādi aizsargājot virsmu pret mitrumu, netīrumiem un piedod spīdumu.

 • Sistermood ir ģimenes uzņēmums. Tajā darbojas māsas, kuras vieno mīlestība pret skaistiem mirkļiem, patiesām sajūtām un dzīves svinēšanu.
  Ekoloģiskās sojas vaska sveces nepalielina CO2 līmeni atmosfērā, deg līdz pat divām reizēm ilgāk nekā parafīna sveces, kā arī rada mazāk kvēpu. Sveces ir iegādājamas plašā krāsu un aromātu izvēlē. Dabīgās ēteriskās eļļas svecēm piešķir maigu un neuzbāzīgu aromātu, kas svecītes degšanas laikā vienmērīgi izplatās telpā.

 • SIA STRAUPES TĪTARS ir uzņēmums, kas nodarbojās ar Balto platkrūšu tītaru audzēšanu (Big 6), gaļas ieguvei. Tītaru uzturā tiek lietoti pašu saimniecībā audzēti graudaugi.
  Uzņēmumam ir sava kautuve ar sadales telpām, no gatavās produkcijas iegūšanas līdz svaigas gaļas fasēšanai atbilstošā iepakojumā.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Svētes maize no Svētes pagasta.
  Maiznīcas saimnieks Jānis Dāvids saka: "Lai ar sirdi justu sava darba gandarījumu, nolēmu veidot savu maizes ceptuvi. Ir uzkrātas  zināšanas, lai varētu maizi cept no pilnīgi tīrām bioloģiskām izejvielām un tādā veidā, kā to darīja maiznieki pirms simtiem gadu - dabīgi raudzēt un malkas krāsnī cept. Kāpēc Svētē? Svētē dzīvo cilvēki, kuriem interesē patiesas vērtības un kuri vēlas darīt labu savā dzīvē. Tā arī tapa Svētes maizes ceptuve."
  Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 04-239/14.
  Bioloģiskās pārstrādes sertifikāts: 04-100-11/15-2.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Svaigi.lv ir Elīnas Novadas un Diānas Dzindules saimniecība.
  Saucam sevi par saimniecēm, jo šis virtuālais tirgus ir mūsu saimniekošanas veids, atbalstot vietējās zemnieku saimniecības un popularizējot produktus, kas audzēti un aprūpēti ievērojot bioloģiskus principus. Mēs radījām www.svaigi.lv, lai savienotu Latvijas zemnieku, tā produktu un pircēju, kuram produkti radīti. Mēs zinām, no kurienes nācis un ko piedzīvojis tas, kas nonāk līdz saimes galdam. Mēs Jums to parādīsim ik dienu!

 • Nelielā piemājas saimniecībā Jelgavas novada Svētes “Lejniekos”, kuras sauklis ir: “No lejas tik uz augšu tiekties!”, kopš 2016.gada saimnieko mājražotāja Lelde Bāra. Lelde uzsākusi savas saimniecības attīstību no mazumiņa, ar mērķi soli pa solītim paplašināties, lai kļūtu par stabilu bioloģisko produktu audzētāju un pārstrādātāju. 

  Pašlaik Lelde savā saimniecībā ievāc dažādu augu ziedus, lapas, pumpurus un augļus, kas tiek pārstrādāti mājas apstākļos, iegūstot bioloģiski sertificētas tējas. Pavasaros tiek ievāktas arī bioloģiski sertificētas kļavu un bērzu svaigās sulas.

  Kopš 2017. gada, saimniecība ir bioloģiski sertificēta, sertifikāta Nr. 01-4347/17. Bioloģiskās pārstrādes sertifikāta Nr. 04-401/17

  Paralēli mājražošanai, Lelde audzē arī dažāda sortimenta dārzeņus un ogas, no kurām vissavdabīgākās ir ēdamie sausserži, kas angliski pazīstamas arī kā “medus oga”. Šiem produktiem šobrīd vēl noteikts pirmā gada bioloģiskās pārejas periods.

 • Zemnieku saimniecība Taunatiņu Truši no Tīnūžu pagasta.
  Ar trušu audzēšanu Vitas Zalcmanes saimniecība sāka nodarboties pirms 12 gadiem, kad saimnieki īpašumā ieguva dažus hektārus aizaugušu pļavu. "Bija žēl zāli vienkārši nopļaut un sadedzināt", Vita stāsta. "Sākām ar divām trušu mātēm. Nu ganāmpulks ir stipri lielāks, tomēr esam saglabājuši sākotnējo attieksmi pret dzīvniekiem un to ēdināšanu - kā sev - galvenokārt ar sienu, vasarā zāli, dodam arī burkānus, bietes, ābolus un kāpostus no pašu dārza, spēkbarību." Taunatiņu truši lepojas ar pērn, realizējot ES atbalstītu projektu, iegūto PVD reģistrēto kautuvi.

 • Zemnieku saimniecība „Tīreļi”, kas atrodas Smiltenes novada, Brantu pagastā, saimnieko Sintija un Jānis Griezāni ar 2012. gadu sāka nodarboties ar zemeņu audzēšanu, līdz 2015. gadā reģistrēja saimniecību „Tīreļi”, kas nodarbojas ar zemeņu un aveņu audzēšanu. Meklējot iespējas realizēt pašu audzēto produkciju arī rudens un ziemas mēnešos, tika nolemts uzsākt, samniecībā izaudzēto ogu un augļu audzēšanu.

  Sākot ar 2016. gada rudeni tika uzsākta augļu un ogu pārstrāde piedāvājot interesantus un garšīgus produktus. Saimniecībā iegūtie augļi un ogas netiek ķīmiski apstrādātas. Kaltētai produkcija netiek pievienoti klāt konservanti un cukurs. Līdz ar to produkts ir gan dabīgs gan veselīgs un ir piemērots gan priekš maziem kārumniekiem gan lieliem kārumniekiem.

 • Zemnieku saimniecība Trubenieki. Nodarbojas ar šitakē sēņu audzēšanu. Darbojas  jau ceturto gadu Lielplatones pagastā, Jelgavas novadā. Sēnes audzē cauru gadu, pagaidām nelielā daudzumā, bet lēnām paplašinās un drīzumā Latvijai būs pieejams lielāks daudzums sēņu. Sēnes kas tiks jums piegādātas vienmēr būs svaigas un augstākā labuma. Sēnes audzējam uz koka baļķiem un neizmantojam nekādu mēslojumu, vai pesticīdus. Viss ir dabiski adzēts! Ar nākamo gadu būsim bioloģiskā saimniecība un to varēs apskatīt arī klātienē!

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību no Vaidavas Cēsu novadā.
  Nesot amatnieku mītnes vietas nosaukumu, uzņēmums jau vairāk kā 20 gadus ir Baložu ģimenes lolojums. Un ikviens, kas reiz turējis Vaidava Ceramics bļodu savās rokās piekritīs, ka tas ir lolojums - katra bļoda, krūze vai trauciņš ir ilga un rūpīga darba rezultāts, pārdomāts līdz sīkumam un patīkams gan acij, gan rokai. Baudi!

 • Zemnieku saimniecība „Vecsiljāņi” atrodas skaistajā Kokneses novada Bebru pagastā. Saimniekošanas pamatnozares ir piena lopkopība un kviešu, miežu, auzu, rudzu, kukurūzas un zālāju audzēšana. Saimniecībā strādā 30 atbildīgi darbinieki. Saimniecība apsaimnieko vairāk kā 900 hektārus zemes, un kopj ap 300 piena gotiņas. 2010. gada martā ZS „Vecsiljāņi” sāka cietā siera ražošanu ar nosaukumu „Ievas siers”.
  Siera garša, smarža un kvalitāte ir atkarīga no katra saimniecībā strādājošā speciālista, un „Vecsiljāņu” lielākā veiksme slēpjas tajā, ka paši var izsekot līdzi visiem procesa posmiem, lai sasniegtu augstāko kvalitāti. Siera meistars sadarbojas ar saimniecības vetārstu, lai panāktu labāko piena kvalitāti, no kura ražot garšīgāko sieru. Siera meistare Ieva pati brauc arī uz gadatirgiem un izstādēm, lai tiktos ar siera cienītājiem un stāstītu par savu produktu.

 • Zemnieku saimniecība Vilkači no Preiļiem.
  Izpētījusi Svaigi.lv piedāvājumu virtuāli, Skaidrīte mūs uzrunāja reālā vidē ar pavisam īstu, bioloģisku un zaļu piedāvājumu. Saimniecība Vilkači ir 2 pārejas gadā uz bioloģiski sertificētu saimniecību, piedāvā plašu produktu klāstu. Ziemā piedāvājot dārzeņus un sakņaugus, dažādus konservējumus, pupiņas, vasarās pircējus iepriecina ar ogu dažādību - upenes, ķirši, ērkšķogas gozēsies arī virtuālajos plauktos.

 • Mūsu zemnieku saimniecības dzimšanas gads ir 1995. Savu darbību sākām ar augļu dārza izveidošanu. Mums ir vairāk kā 6 ha bumbieru, ābeļu, ķiršu un hektārs krūmmelleņu. Ogas netirgojam lielveikalos, mums ir plašs klientu loks, jo mēs gadu no gada nodrošinām saviem pircējiem augstas kvalitātes ogas – vienmēr atdzesētas un kraukšķīgas. Ogas netiek apstrādātas ne ar kādiem pesticīdiem jeb nogatavināšanas stimulatoriem. Mūsu klienti zin, ka Talsu mellenes droši var dot bērniem- nekādas alerģijas nebūs!

  2015. gadā ar Eiropas Savienības līdzfinansējuma palīdzību, uzcēlām ogu un augļu pārstrādes ražotni. Sadarbībā ar LLU Pārtikas un tehnoloģijas fakultātes zinātniekiem ir  izstrādāta ābolu čipsu ražošanas tehnoloģija. Mums pūra lādē ir vairāk kā 10 receptes- sākot no ierastajām garšām līdz sāļajām un asajām. Ko pircēji vēlēsies, to mēs varam piedāvāt. Čipsus ražojam kopš 2015.gada novembra.

 • Zemnieku saimniecība Veckūkur mājo vietā, kur piena aura gaisā virmo daudz senāk kā tas sākotnēji varētu likties. Saimniecība atrodas Jercēnu pagasta Cālīšos, kur vēsturiski jau ir pastāvējusi piensaimniecība, kas 19. gs. pirmajā pusē brangi apgādājusi Jercēnu piensaimnieku biedrību Andrupe ar Latvijas lauku pienu un sviestu. Savukārt mūsdienu saimniecība savu nosaukumu Veckūkuri ir mantojusi no saimnieces vecāsmātes saimniecības, kas arī atrodas Strenču novadā, taču otrpus Gaujai, kur sākotnēji tika sperti pirmie soļi zemnieku saimniecības izveidē.

  Zemnieku saimniecība “Veckūkuri” mājo vietā, kur piena aura gaisā virmo daudz senāk kā tas sākotnēji varētu likties. Saimniecība atrodas Jercēnu pagasta “Cālīšos”, kur vēsturiski jau ir pastāvējusi piensaimniecība, kas 19. gs. pirmajā pusē brangi apgādājusi Jercēnu piensaimnieku biedrību “Andrupe” ar Latvijas lauku pienu un sviestu. Savukārt mūsdienu saimniecība savu nosaukumu “Veckūkuri” ir mantojusi no saimnieces vecāsmātes saimniecības, kas arī atrodas Strenču novadā, taču otrpus Gaujai, kur sākotnēji tika sperti pirmie soļi zemnieku saimniecības izveidē.

   

 • Apvienojot vairāk kā 300 mazos piena piegādātājus, tātad zemniekus, kuru saimniecībās ir arī tikai pa vienai slaucamai gotiņai, kooperatīvs Viļāni savu darbību sertificējis bioloģiski un piedāvā pienu un piena produktus ar zaļo lapiņu.

 • Saimniecība atrodas “Vizbuļos” Penkules pagastā, kur aug izcili un daudzveidīgi bioloģiskie dārzeņi. Laima Hercberga ir bioloģiskā zemniece pēc būtības un dziļākās pārliecības. “Vizbuļos” aug arī senas un retas šķirnes, kuras saimniece īpaši meklē, kopj un saglabā, meklējot un atlasot labākās, garšīgākās, kvalitatīvākās. Katrs produkts ir saimnieces kvalitātes garantija. Bioloģiskās sertifikāijas Nr. 01- 964 / 17.

 • Ārēji un iekšēji – apburošas burciņas. 100% rokām gatavots vietējais produkts no Latvijas. Produkts domāts tiem, kuriem ir vājība pret vienkārši baudāmiem produktiem to labākajā izskatā. 2011. gadā dibināts Waras ula uzņēmums, kur dabīgas lietas vienkārši sagatavo to dabiskā veidā. Pati saimniece, Ineta Vilciņa ražo ārkārtīgi gardu pesto un dažnedažādus džamus - šādu nosaukumu pati saimniece devusi saviem lolojumiem, kas lietojami kopā ar sieru, gaļu, realizējami dažādos salātos vai uzkodās. Gardo burciņu tapšanu idealizējot, Ineta procesu apraksta šādi: “Lai pagatavotu vien 220 gramus, tiek pavadītas teju četras stundas, izliets 1 l sāļu asaru, sadedzinātas 2 glāzes kaloriju, izturēts ievērojams daudzums spītības un uzkurināta tonna degsmes pēc izcila rezultāta. katrus 220 gramus sīpolu marmelādes meistare gatavo glīti saposusies, šūpojoties gurnos un dungojot skaistu melodiju.”

 • Zaiga Kruja ir zemnieku saimniecības Āpškalni saimniece, saimniecību atjaunojusi līdz ar Atmodu - 1991. gadā kopā ar vīru Aigaru. Šīs ir saimnieka Aigara dzimtas mājas, kas reģistrētas jau 1903. gadā un prieks, ka šajās dzimtas mājās Zaiga un Aigars saimnieko joprojām! Bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība no Alojas, Staiceles novadā. Piedāvā svaigus dārzeņus un olas. Bioloģiskais sertifikāts 05-072-2008/01.

 • "Zaļā maize" ir spēcīgu un intensīvu garšu apvienojums svētku maizē, kas tiek panākts ar patiesi dāsnu dārzeņu, garšvielu un garšaugu kombinēšanu uz kviešu miltu maizes bāzes. Un šie neikdienišķie kukulīši tiek cepti tepat, Āgenskalnā, Santas Liepas mājas virtuvē, kas laika gaitā pielāgota mājražošanai. Ja vien nosaukumā nav minēts citādi (piem.: "ar sieru"), tad "Zaļā maize" maizītes ir VEGĀNISKS produkts, kā arī gatavošanā netiek izmantoti papildus cukuri ,taukvielas, irdinātāji un sintētiskas piedevas uzglabāšanas termiņa paildzināšanai. Maizes kvalitātes termiņš neiepakotā formā ir 2diennaktis, ievērojot rekomendācijas, maizīti mīkstu var saglabāt līdz 4dienām. Pati Santa maizi rekomendē uzglabāt neieslēgtā cepeškrāsnī, kur tai nodrošināts optimāls gaisa ierobežojuma un mitruma līmenis.

 • Māksliniece Zane Melnace - Priedniece no Valmieras.
  Apvienojot mākslinieka un skolotāja arodu, Zane veido pati un māca citus strādāt ar Latvijas mālu, nokvēpināt to ceplī un izmīcīt rokām izcilas un unikālas formas traukus. Vienkārši un, tajā pat laikā, neparasti un interesanti trauki ir viņas vizītkarte - tajos krāšņi izskatīsies gan pīrāgi, gan krāsaini dārzeņi vai sezonas ogas.

 • ZeMaize ir radīta, lai dotu cilvēkiem iespējami labāko, garšīgāko, dabiskāko maizi, kas mīcīta ar rokām un cepta ar mīlestību. Atbildīgi viņi cep savu maizīti: ar bioloģiskām, dabīgām izejvielām, domājot gan par produktu saderību, gan par vērtīgo uzturvielu saglabāšanu. ZeMaize piedāvā arī trīs bioloģiski sertificētas maizes - sēklu maizi, auzu pārslu maizi un griķu maizi. Bioloģiskais sertifikāts Nr. 04-308/15.

 • Biedrība "Zelta Ogas" Lindes parkā, Ķeguma novada Osīšos 1, ir ierīkojusi dārzu ar 3900 stādiem, tiek audzētas rudens un vasaras aveņu šķirnes.
  Audzēšanas procesā netiek lietoti pesticīdi un citi ķīmiski preperāti. Ogu kvalitāti nodrošina pilienveida fertigācijas sistēma un tuneļveida siltumnīcas.
  Šobrīd piedāvājam vasaras avenes "Glen Ample", selekcionētas Skotijā.

 • Zandas Ozolas lolots uzņēmums, kas ar Latvijas Lauksaimniecības Universitātes inovāciju palīdzību radis iespēju Latvijas cūku pupas parvērst gardos un gaisīgos kraukšķos. No Zandas iemīļotā tradicionālā kultūrauga nu radīts šķiedrvielām un olbaltumvielām bagāts produkts, ar ko lepoties un piedāvāt ikvienam, kas vēlas našķoties veselīgi! Pateicoties Pupuchu augstajam olbaltumvielu un salikto ogļhidrātu daudzumam, tas ir gudrs ēdienkartes papildinātājs sportistiem un aktīvu dzīvesveidu piekritējiem un samazinātais tauku saturs dod iespēju cūku pupu uzkodu izmantot diētiskā uzturā.
  Saimniece pati par savu produktu saka tā: "Mums Pupuchi garšo un ceram, ka arī citi tos novērtēs!"

 • SIA "Zeldari" dārzeņu čipsi ir veselīga uzkoda, kas gatavota pec pašu izstrādātas tehnoloģijas, bez E vielām no Latvijā audzētiem dārzeņiem: bietēm, ķirbjiem, kartupeļiem.

 • SIA Zeltlejas klientiem atpazīstams ar, uz iepakojuma attēlotu, zīmolu ZELT.
  2015. gadā SIA Zeltlejas sāka veidot pirmos smiltsērkšķu stādījumus, platība 2018. gadā, kurā tiek audzēti smiltsērkšķi ogu ieguvei ir 24 ha, zemenes 0,1 ha, ķiploki 8 ha. 
  Smiltsērkšķu dārzs ir īpaši izveidots, tajā tiek audzēti tikai vienas-šķirnes smiltsērkšķu stādi, kuru ogas ir ar paaugstinātu eļļas un karotinoīdu saturu.
  Zemenes tiek audzētas plēves seguma siltumnīcās, ogas nogatavojas jau pavasarī un lieliski piestāv pirmajai vasaras sajūtai, zemeņu šķirne 'Sonata', saldas, pievilcīgas un stingras ogas.
   
  Mēs visu darām ar lielu aizrautību, iedvesmu un mīlestību. Kvalitatīvi un atbildīgi audzējot, mēs vēlamies cilvēkiem sniegt dabīgus, veselīgus un augstvērtīgus produktus. Lai garšo!

   

 • Broņislavas Zīles zemnieku saimniecība atrodas Jaujā, pagastā ar pavisam tēlainu nosaukumu - Rožupe un lai šo stāstu padarītu vēl tēlaināku, tad saimniecības mīlīgo nosaukumu Broņislava tai devusi atvasinot to no sava uzvārda. 5 hektāru platībā iekoptajos augļu kokos septiņu gadu garumā ieviestas pat vairāk kā 10 dažādas ābolu šķirnei, kā saka pati saimniece, lai izpatiktu ikvienai pircēja vēlmei attiecībā uz to, ko katrs sagaida no Latvijas ābola.
  Lai stabilizētu ienākumus un izmantotu lauksaimniecības zemi, saismniecībā ir arī neliels gaļas liellopu ganāmpulks. Dārzos var saskaitīt 19 ābeļu šķirnes. Augļudārzā pushektārā iestādītas arī plūmes un bumbieri, tikpat lielā platībā arī mellenes un cidonijas. «Mellenēm perspektīvu neredzu, jo platības ir pārāk mazas, droši vien ar laiku tajā vietā stādīsim cidonijas. Nedaudz gar ceļa malu iestādīju arī smiltsērkšķus,» skaidrojusi B. Zīle. Daudzās ogulāju un augļukoku sugas stādītas, lai būtu plašāks sortiments, taču nu B. Zīle apsverot domu specializēties tikai to kultūru audzēšanā, kas labāk padodas un ko vieglāk realizēt - āboli, bumbieri un cidonijas.

  Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 376 / 17.

 • Zemnieku saimniecība Zutiņi ir neliela saimneicība Krimuldas novadā, kurā darbojas Meļķu ģimene ar atvasēm. Saimniecība nodarbojas ar graudaugu audzēšanu, pavasarī piedāvā arī zaļumus un garšaugus. Labības audzēšanā tiek ievēroti dabai draudzīgi saimniekošanas paņēmieni. Labības šķirnes tiek rūpīgi izvēlētas - pirmajā vietā liekot garšas īpašības, nevis lielu ražu. Graudi tiek pārsrādāti izmantojot sentēvu metodes - akmens dzirnavas. Šāds malšanas process saglabā vērtīgos vitamīnus un garšas īpašības. Saimniecība ir uzņemta Slowfood kustībā, izpelnoties atzinību par godprātīgu saimniekošanu un seno šķirņu un tradīciju kopšanu.

 • Zemnieku saimniecība Zvirgzdkalni RB ir vienīgā zemnieku saimniecība Latvijā, kas ir bioloģiski sertificēta tītaru audzēšanā. Rinalds Bukšs kopā ar savu sievu Svetlanu jau vairāk kā divus gadus audzē tītarus tikai bioloģiskām metodēm. Pats saimnieks saka, ka ir nedaudz traks un par tādu viņu dēvējot arī citi: "Kad devos uz Zemkopības ministriju reģistrēt savu bioloģiski audzēto tītaru ganāmpulku, ierēdņi tādu pozīciju "tītars" nemaz nevarēja atrast". Lūk, tik unikāls ir šī saimnieka darbs! Pašus tītarus viņš vedis no Francijas, bet bioloģisko barību iepērkot Itālijā, taču viss šis trakums rezultējas vislabākajā piedāvājumā pircējiem, ko pašlaik Latvijā varam atrast. Pat vēl vairāk - saimnieks piedāvā šo gaļu jau sadalītu, kas īpaši patīk Svaigi.lv pircējiem. 

  Bioloģiskās sertifikācijas nr. 05-104-2017/P-01.