• RB Cafe ir pirmā kafejnīca Baltijā, kur lielākā daļa personāla ir cilvēki ar invaliditāti. RB Cafe SIA ir sociālais uzņēmums, kas piedāvā izcilus konditorejas izstrādājumus – smalkmaizītes, kēksiņus, kūciņas, sāļās uzkodas un citus gardumus.
  Uzņēmuma komandā strādā atjautīgi, radoši, pozitīvi un sirsnīgi jaunieši, kurus vieno mīlestība pret dzīvi, savu darbu un ikvienu, kas nāks ciemos, jo būt līdzās un atbalstīt ir svarīgi!
  RB Cafe primārais mērķis ir integrēt Latvijas darba tirgū cilvēkus ar invaliditāti, mazinot vēsturiskos mītus un stereotipus.

   

 • Labdarības kartītes ir radījuši bērni un jaunieši, kas dzīvo SOS bērnu ciematos, kā arī mākslinieki, kuri atbalsta SOS ciemata darbu. Jūsu pirkums iepriecinās ne vien kartītes saņēmēju, bet arī palīdzēs dāvāt mīlestības un drošības sajūtu bērniem, kuri savas jaunās mājas ir raduši SOS audžuģimenēs.

   

 • Sveču darbnīca ir biedrības „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” sociālais projekts.

  Ar šī sociālā projekta palīdzību tiek dota iespēja jauniešiem ar ļoti smagiem attīstības traucējumiem, ne tikai būt Dienas aprūpes centra pakalpojuma saņēmējiem, bet vienlaikus būt arī cilvēkiem, kuri spēj dot savu ieguldījumu sabiedrībai.

  Kampaņas “Miljons sveču grupu mājai” mērķis ir savākt līdzekļus, lai uzceltu Grupu māju jauniem cilvēkiem ar ļoti smagiem attīstības traucējumiem, pārdodot 1 000 000 sveču. 

  Katru darba dienu ikviens no Dienas centra jauniešiem dodas uz sveču darbnīcu, kur, atbilstoši savām spējām veic kādu no sveces tapšanas posmiem – lauž gabalos izlietās parafīna plāksnes, pilda sveču formas ar sīki salauztajiem gabaliņiem. Daudziem jauniešiem tas prasa patiesi lielu centību, lai sveces formu akurāti piepildītu. Dažreiz tas kļūst par paraugstundu tam, kāda pacietība, neatlaidība un centība tiek ieguldīta, lai rezultātā taptu svece, kura spēj patiesi sajūsmināt daudzus!  

  Katrs jaunietis ir unikāla personība un katra jaunieša  gatavotā svece ir unikāla un vienlaikus tā nes sevī tik daudz  prieka, mīlestības un lepnuma par paveikto.

  Jauniešu gatavotās sveces ir kvalitatīvs roku darbs, tās gatavotas no profesionāliem, nealerģiskiem materiāliem un ir ar ilgu degšanas laiku.

 • Mājražotāja no Ozolniekiem. Ogas no Babītes novada Salas pagasta, pašu audzēti smiltsērkšķi, pārējās ogas un augļus iepērk no vietējiem audzētājiem. Konfektes tiek ražotas no nepasterizētas svaigas sulas. 

 • Saimniecība izveidota pirms 20 gadiem, bet reģistrēta 2014. gada 9. janvārī. Bioloģisko sertifikāciju izgājusi 2015. gadā. Saimniece Sandra Eimane.
  Saimniecībā nodarbojas ar truškopību un dārzeņu audzēšanu. Saviem pircējiem piedāvā bioloģiski sertificētus dārzeņus: garšīgus kartupeļus, sulīgus burkānus un ar mīlestību audzētus ķirbjus.
  Bioloģiskā sertifikāta Nr. 05-166-215/21/R-01

 • Saimniecība ir izveidota 1994. gadā, bet jaunās paaudzes rokās pārņemta 2016. gadā. Saimniecība pieder Sabīnei Zupai, kur kopā ar mammu Zani Rostokinu audzē mājputnus. Saimniecības ikdienas darbos iesaistās visa ģimene. Saimniekošanas devīze ir: Visiem dzīvot zaļi! 

  Saimniece pati saka: ''Vairāku gadu garumā saimniecību veidojam tā,  lai saviem mājputniem nodrošinātu visu nepieciešamo, ar bagātīgu barību, saimniecībā audzētiem graudiem. Mājputnu telpas un āra pastaigu laukumi būtu tiem atbilstoši. Rūpējamies par to veselību un labturību. Dzīvojam un strādājam saskaņā ar dabu un vidi kurā atrodamies.''

  Saimniecībā pamatnodarbošanās ir mājputnu audzēšana, lai patērētājiem piedāvātu lauku vistu olas. Viens no īpašajiem piedāvājumiem ir pērļu vistas, kuras ir iepatikušās ne tikai dēļ sava neparastā izskata un skaļās dziedāšanas, bet dēļ vērtīgajām olām.

  Pērļu vistas ola ir trīs reizes vērtīgāka par vistu olu. Pērļu vistu olām ir maiga garša, dzeltenums satur daudz karotīna. Pati ola ir ar stipri izteiktu čaumalu, līdz ar to izturīga un pasargāta no ārējās vides ietekmes. Lai gan pērļu vistas ir čaklas dējējas, to olas ir sezonālas. Ieteicams produkts bērniem,jo no tām nav alerģiskas reakcijas atšķirībā no vistu olām. 

 • Uzņēmums darbojas būvniecības un akvakultūras virzienos, no 2013.gada ar varavīksnes foreļu audzēšanu. Foreles audzētas zivju audzēšanas baseinos Pelču pagastā pie Kuldīgas pēc skandināvu (Somu) metodes, neizmantojot antibiotikas vai citus ķīmiskus dezinfekcijas līdzekļus.

  Zivju audzēšana noris, izmantojot ūdens recirkulācijas sistēmu ar biogranulu filtriem, ūdens tiek iegūts no 100m dziļa urbuma, tādā veidā kontrolējot arī iespējamo piesārņojumu, kurš nonācis dabā. Izmantojot bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, ūdens tiek izmantots vairākas reizes, pirms zivju realizācijas zivis tiek noturētas tīrā ūdenī. 

  Zivju audzēšanā tiek izmantota dabīga zivju barība, kura ir ražota Dānijā vai Somijā, tā sastāvā ir zivju eļļa, zivju milti, graudi, olbaltumvielas. Zivju audzēšanas process notiek dabiskā ātrumā, cenšoties zivij radīt labvēlīgus apstākļus augšanai un veselīgai apetītei – tiek regulēts skābekļa daudzums, ūdens temperatūra un tīrība. 

  2015.Gadā blakus audzēšanas baseiniem tika uzcelts moderns un kompakts zivju pirmapstrādes cehs, kurā foreles tiek apstrādātas pirms realizācijas. 

 • Āma gaļas pārstrādes darbību sāka 2003. gadā. Āma ražo 100 % Latvijas produktus. Gaļa tiek iepirkta tikai no Latvijas zemniekiem un uzņēmējiem. Uzņēmuma produkcija ir no cūkgaļas, liellopu un vistas gaļas, gatavotas dažāda veida desas un cīsiņi, kā arī žāvēta gaļa. Gaļa un desas dabīgos apvalkos tiek žāvētas ar alkšņu malku.
  Tāpat arī uzņēmums ražo gaļas produktus bez pievienotām E vielām un bez garšas pastiprinātājiem.

 • Ģimenes saimniecībā Zemgales pusē, kurā saimnieko jau trešā paaudze, zināšanas un strādīgums ir nodots no paaudzes uz paaudzi. Dārzeņu audzēšana ir jaunās ģimenes - Gunas un Andra galvenā nodarbe. Attīstot saimniecību un popularizējot veselīgu dzīvesveidu, Guna vienlaikus ir ieguvusi ģimenes ārsta kvalifikāciju. Ģimeni ir kuplinājusi meitiņa, kurai ļoti garšo dārzeņu putriņas no saimniecībā audzētajām saknēm.
  Saimniecība nebūtu iedomājama bez ikgadējām talkām, kurās kopā sanāk tuvākie radinieki un draugi. Kopīgs darbs pie kartupeļu, kāpostu u. c. dārzeņu stādīšanas un bagātīgās ražas novākšanas - gan satuvina, gan sniedz gandarījumu kopā strādājot un atpūšoties. Turklāt mamma Inga rūpējas par lauku tūrisma attīstību saimniecībā, viesiem piedāvājot atpūsties brīvdienu mājā un iesaistīties citās aktīvās nodarbēs. Jaunie saimnieki rūpējas par to, lai pašiem un pircējiem arvien būtu daudzveidīgi un veselīgi pārtikas produkti. Pamazām palielinot dārzeņu un ogulāju platības, saimniecība piedāvā daudzveidīgu dārzeņu, ogu un ābolu sortimentu.

 • Par savu labsajūtu, veselību, diētu un labo izskatu katram jārūpējas pašam. Ikdienas steigā bieži vien piemirstam par sevi un to, cik labi cilvēka ķermenis patiesībā ir radīts justies. Brīdī, kad saprotam, ka ir pienācis laiks pārmaiņām, lielāku uzmanību sākam pievērst uzturam un ikdienas paradumiem. Bio pārtika jeb organic food (bioloģiska pārtika), eko produkti, un Latvijā ražoti produkti spēlē arvien lielāku lomu ikkatra cilvēka labsajūtas formulā.

 • Uzņēmums Baltic Bio Grain ražo zaļos griķus, ko audzē bioloģiska saimniecībā kopš 1991. gada 200 hektāru platībā. Mērķtiecīgi koncentrējas tikai uz šo konkrēto produktu, jo garantē, ka tam piemīt nevainojami augsta kvalitāte. Pamatprincips: maksimāla kontrole, sākot no iesēšanas brīža līdz veikala plauktam – pat fasēšanu veic patstāvīgi, bez starpniekiem, lai nodrošinātu Jums 100% nevainojamas kvalitātes Latvijā audzētus zaļos griķus. Baltic Bio Grain ir inovatīvs uzņēmums akreditēts ar Eiropas produkcijas sertifikātu LV-BIO-01, ka arī piešķirta zīme "Latvijas labums".

 • BAUDI: Sauso zupu un graudaugu maisījumi no 100% dabīgām izejvielām. Ātri un viegli pagatavojama, veselīga maltīte visai ģimenei.​​ Latvijā ir daudz ģimeņu, kuru dzīves temps ir straujš – viņi intensīvi strādā, sporto, atpūšas un negrib ēst gatavošanai tērēt laiku, ko varētu pavadīt ar bērniem. Vienlaikus šiem cilvēkiem ir svarīgi, ko ēst – garša un kvalitāte. Tāpēc radījām produktu, kas ir ātri pagatavojams, veselīgām sastāvdaļām bagāts. Tie balstīti uztura piramīdas divos stūrakmeņos – šķiedrvielās un dārzeņos. Baudi maltītes sastāv no dabīgām izejvielām un ir superātri pagatavojamas - nieka 15 minūšu laikā! Visi ēdieni saglabā lieliskas garšas īpašības, atklājot īstu mājas garšu. Parūpējies par gardu ģimenes maltīti - bagātīgu risoto, mauritāniešu plovu vai kādu no veģetārajām zupām.

   

 • Liepkalni ir maiznīca ar vairāku paaudžu pieredzi, senām un stabilām vērtībām, kas sakņojas dziļi pagātnē. Piedāvājumā ir plašs produktu klāsts kā lieliem un maziem svētkiem, tā gardai un spēcinošai ikdienai.
  Mazmaizīšu izmēra smalkmaizītes un pīrādziņi būs ļoti ērti uzkodu brīžiem, kad ikdienas skrējienā gribas ko sātīgu un svaigi ceptu. Gardēžu tik iemīļotie mazo formu eklēriņi pārsteigs ar savu bagātīgo pildījumu un garšu daudzveidību. Savukārt bezglutēna produktu līnija radīta, rūpējoties par tiem, kas ikdienā un svētkos nevar baudīt klasiskos konditorejas gardumus un maizi.
  30 stundas, tik ilgs laiks ir nepieciešams no maizes sagatavošanas līdz cepšanas brīdim Liepkalnu rudzu maizēm. Šis meistarstiķis nāk no senākiem laikiem, padarot maizi īpašu, lai tā būtu īsta, kā mājās cepta rudzu maize. Plašais sortiments un veselīgās piedevas: sēklas, graudi, augļi, ķimeņu eļļa, linsēklu klijas, kaņepes, svaigi ķiploki, tīrkultūra, sviests, svaigs krējums kā arī ražošanā izmantotais roku darbs rada produktu atšķirīgu no masveida produkcijas.
  Liepkalnu komandā ik katrs ir ieguldījis savu laiku, zināšanas, prasmes, lai Liepkalnu produkcija būtu garšīga, lai to pazītu, izvēlētos un iemīlētu.

 • Firma SIA Max Bakery ir Latvijas un Dānijas partneru kopuzņēmums, kas specializējas BIO sēklu sausmaizīšu, BIO maizes grauzdiņu un BIO cepumu ražošanā. Latvijas puses dalībnieks ir firma SIA Daugulis & Partneri, kas savu darbību uzsāka 1994.gadā ar nelielu bulciņu ražotni-veikalu Līvānos. Šobrīd ražošana notiek divās rūpnīcās - Līvānos un Daugavpilī.

  Max Bakery ir iegūts starptautiskais IFS Food standarts, kas apliecina augstus iekšējos kvalitātes procesus. Cilvēkam ļoti nozīmīga ir ģimene, tā arī ir uzņēmuma galvenā vērtība, tādēļ uzņēmumā, kopā ar tā dibinātājiem- vecākiem, strādā arī abi dēli.

  Mūsdienās patērētājs kļūst aizvien prasīgāks, daudz vairāk uzmanības pievēršot produkcijas sastāvdaļām, tāpēc arī Līvānos esošā ceptuve cenšas piedāvāt klientiem produkciju ar iespējami maz konservantiem, neizmantojot ĢMO, un priekšroku dodot Latvijā ražotām izejvielām. Arī receptūras ir unikālas, jo pašu izstrādātas.

 • Produktu ražošana notiek mazā Latvijas pilsētā, Bauskā, kur izveidotas BBQ Mājas. Īsta BBQ kūltūra Latvijā ir samērā jauns produkts, kura sākta zīmēt no pašiem pamatiem, bet kopskats top krāsains un pamatīgs. Šīs kultūras sākums meklējam Texasā, Amerikā, kur BBQ Vadītājs Kristaps Ozols devās BBQ Garšas meklējumos. Atrodoties un izgaršojot BBQ no pašiem pirmsākumiem, nāca sajūta, ka Latvija ir dikti tālu no īsta BBQ. Tad nu lēnām tapa pirmie produkti, kuriem klāt nāca jauni un jauni. Sajūta un stasts Par BBQ pārņem visu Latviju un ne tikai. Tieši ši iemesla vadīti mēs turpināsim stāstīt un stāstīt.

 • Biolife kompānija piedāvā inovatīvus un progresīvus sadzīves ķīmijas produktus tirgū. Viens no galvenajiem mērķiem ir nodrošināt kvalitatīvus produktus un pakalpojumus par pieņemamām cenām.

 • Īsta ģimenes simniecība no Vidzemes puses, kas tiek saukta par Rankas Birzuļiem. Tas tādēļ, ka ar šādu nosaukumu zemnieku saimniecības Latvijā ir vairākas un tas atšķirt vienu no otras palīdz vietas nosaukums, nu gluži kā vecajos laikos, kad māju, vārdu un uzvārdu došana tik uzsākta. Kalvis mūs uzrunāja, kad Rīgā viņam radās nepieciešamība savu produkciju realizēt vairāk kā ierasts, līdz šim vest vienu vai divus nokautus trušus līdz Rīgai viņam nav bijis ērti un izdevīgi, taču grūti arī patstāvīgajiem klientiem atteikt. Saimniecība un truša gaļa ir bioloģiski sertificēta, sertifikāta Nr. 01-3219/15. 

 • ZS Salenieki Lielā Kalupes ezera krastā saimnieko pēc bioloģiskās lauksaimniecības metodēm un audzē gan dārzeņus un graudaugus, gan gaļas liellopus. Piedāvā pēc bioloģiskās lauksaimniecības metodēm Latvijā audzētas kailsēklu ķirbju sēklas un linsēklas.
  Saimnieki pastāsta vairāk par ķirbju sēklām: "Bio Ķirbju sēklas - tā ir esence no visa labā, ko satur ķirbis. Sēklas ir bagātas ar K vitamīnu, fosforu, magniju, mangānu, dzelzi, cinku un varu, Omega 6 taukskābes. Ķirbju sēklas, tāpat, kā ogas mīkstā daļa, satur dažādus antioksidantus. Jau kopš seniem laikiem ķirbju sēklas lieto arī organisma attīrīšanai no parazītiem. Par to parūpējas aminoskābe kukurbicetīns, ko satur ķirbju sēklas. Ķirbja sēkliņās esošās vielas palīdz aizsargāt organismu no dažādām slimībām un samazina iekaisumu. Tiek uzskatīts, ka ķirbju sēklām bagāts uzturs palīdz samazināt kuņģa, plaušu, krūts, prostatas un zarnu vēža risku. Tāpat sēklas izmanto, lai cīnītos ar labdabīgu prostatas palielināšanos, kā arī gadījumos, ja urīnpūslis ir pārāk aktīvs. Magnijs, kas atrodams arī ķirbju sēklās, ir svarīgs elements asinsspiediena regulēšanai, sirds veselības uzlabošanai, kaulu veselībai un cukura līmeņa asinīs stabilizēšanai. Nelobītas ķirbja sēkliņas satur ļoti daudz šķiedrvielu, kas samazina aptaukošanās risku un uzlabo sirds veselību. Cinks, kas atrodams sēkliņās, palīdz uzlabot vīrieša auglību. Ķirbja sēklas palīdzēs arī bezmiega gadījumā."

 • Zemnieku Saimniecība Bebri piedāvā dažāda veida bioloģiskos graudaugus, kas audzēti, pārstrādāti un fasēti uz vietas saimniecībā, kas atrodas Zirņu pagastā, Saldus novadā. Bebru bioloģiskā sertifikāta Nr. 1- 249/18.

 • SIA Top Food, uzsāka savu darbību 2014. gadā un ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas ražo kūpinātus un svaigus sierus, kā arī siera uzkodas.

  Sieri ir prasmīgu un atbildīgu siera meistaru roku darbs. Sierus gatavo tikai no svaiga un augstvērtīga Latvijas piena. To gatavošanas procesā netiek pievienoti ne konservanti, ne garšas pastiprinātāji. Produktu kvalitāti apliecina "Zaļās karotītes" sertifikāts.

  Sieru var lieliski baudīt ar alu un citiem iecienītiem dzērieniem. Sieri ir lielisks našķis svētku reizēs, kā arī ātra un veselīga uzkoda ikdienas steigā. Siera garšas buķete kļūst izteiktāka, ja to pasniedz istabas temperatūrā. Lai ēdienu padarītu pikantāku un interesantāku, iesakām sieru pievienot zupām, salātiem un sviestmaizēm!

 • Dace Andersone ar ģimeni audzē broilerus sev un saviem klientiem, līdz ar to piedāvā svaigu, atdzesētu broileru gaļu gala patērētājam.
  Sauklis – Lēni audzēts broileris Ventspils novadā -sev un saviem bērniem!
  Izveidots zīmols Kanna. Uzņēmums darbojas saskaņā ar LR reglamentētājām prasībām konkrētajam darbības veidam, uz doto brīdi esam izveidojuši vienīgo LR mobilo mājputnu kautuvi, kura ir atzīta un reģistrēta atbilstoši LR spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.
  Tādējādi klienti var būt pārliecināti, ka gan saimniecībā, gan kautuvē tiek ievērotas visas labturības prasības, tiek veikti laboratoriskie izmeklējumi gan dzīviem putniem, gan kautķermeņiem atbilstoši LR spēkā esošajām prasībām.

 • Mirdza Babre ir enerģiska saimniece. Un viņa saka: "Lai pensionārs Latvijā izdzīvotu, ir jādomā, ko darīt.” Lizumniete seniore Mirdza Babre ogu audzēšanai pievērsusies 2010. gadā, papildus gatavojot produktus no ogām. Saimniece piegādā ogas, sīrupus un sukādes Rīgā, lai pilsētniekiem dotu iespēju baudīt Latvijas veltes sezonā. 

 • Bioloģiski zemnieku saimniecībā Bļodiņas saimnieko jau no 2006. gada, arī konditorejas izstrādājumiem izmanto tikai bioloģiskas izejvielas. Uz jautājumu, kādēļ izvēlējušies saimniekot šādi, saimniece Inese saka, ka esot gluži vai naturālā saimniecība un visu, ko ražojot un audzējot viņa dod arī saviem bērniem. Pirmo reizi Inesi Stičinsku, kas ir Bļodiņu saimniece, satiekam vienā no bioloģiskās pārtikas tirdziņiem, Kaņepes kultūras centrā, Rīgā, tajā Inese lielā katlā vāra sieru un turpat pagatavotu to var iegādāties ikviens. Iespēja redzēt kā viss top gan ir salīdzinoši reti, jo organizēšanās uz Rīgu tiek kārtota vien svētku reizēs. Līdzi ņemot arī visu ģimeni. Viens no ģimenes locekļiem, mazais Kristers, mums visu laiku nedaudz traucē sarunu ar savu vēlmi pārskaitīt saimniecības kasi un tas šķiet tik saimnieciski un skaisti, jo skaidrs, ka ikkatrs no viņiem ir iesaistīts procesos!
   

 • Uzņēmums Broccoli ir inovatīvs, sociāli atbildīgs urbānās lauksaimniecības uzņēmums, kas savā darbībā spēj nodrošināt augstas kvalitātes garšaugu un zaļumu produkciju, tos ražojot videi draudzīgā veidā.
  Saimnieki stāsta: "Mēs, Broccoli, ticam, ka lauksaimniecībai ir jāspēj mainīties līdzi pasaules ritmam! Globālā sasilšana, ekoloģiskās un vides problēmas, pārapdzīvotība un urbanizācijas radītās sekas rada vajadzību pielāgot savas saimnieciskās darbības procesus un līdzšinējās iestrādnes atbilstoši tā, lai tās ne tikai nekaitētu planētai, bet arī palīdzētu risināt daudzas no šīm problēmām. Tāpat mēs uzskatām, ka uzņēmumiem ir jāspēj būt sociāli atbildīgiem arī sabiedrības kontekstā un jācenšas rīkoties kolektīvā labuma vadītiem.
  Tieši šīs atziņas ir fundamentāls pamats mūsu darbībai, tādēļ tika radīta pielāgojama, automatizēta urbānās lauksaimniecības tehnoloģija, kas nodrošina vienmērīgu garšaugu un salātu augšanu tiem vispiemērotākajos klimatiskajos un citos kontrolētās vides apstākļos, vienlaikus ražošanā samazinot ūdens patēriņu pat par 95% un izmantojot platību līdz pat 99% efektīvāk salīdzinājumā ar tradicionālo lauksaimniecību.
  Urbānā ferma garšaugus lutina ar visu tiem no dabas tik ļoti nepieciešamo – pareizu gaismas daudzumu, mitruma līmeni un barības vielām. Pateicoties šai tehnoloģijai mēs spējam urbānās fermas uzstādīt visdažādākajās pasaules lokācijās un patērētāja šķīvī likt svaigu, garšas piesātinātu, vietēji audzētu produkciju bez pesticīdiem un konservantiem."

 • Bruknas Kalna svētību kopiena un tās aizsācējs Andrejs Mediņš ir vairāku projektu autors un par garšīgāko noteikti var nosaukt Bruknas ķiploku. Tās ražotne ir Latvijā– Klīvos, Vecumnieku pagastā, un šie ķiploki nav ātrs, fabricēts produkts, bet gan ilgtermiņa sapnis, kas ar intensīvu darbu ir realizējies dzīvē. Bruknas Kalna svētību kopiena ir atkarību alternatīvās dziedināšanas centrs, kurā cilvēkiem brīvprātīgi ir dota iespēja mainīt savu dzīvi. Šīs vietas pamatnoteikums ir, lai cilvēki, kas ir ievainoti, vēl vairāk nesāpinātu sevi un citus. Šeit ir vieta, kur cilvēkiem iemāca dzīves patiesās vērtības, disciplīnu, kā arī to, ka bezizejā pavisam noteikti ir iespējams atrast izeju.
  Mēs apzināmies, ka cilvēki ir dažādi un katram ir savs stāsts, taču, šeit nonākot, viena no vērtībām, kas mūs vieno, ir darbs. Darbs ir tas, kas veido cilvēka ķermeni, prātu un garu, līdz ar to mēs meklējam un radām jaunus veidus, kā attīstīt un paplašināt mūsu ģimeni - visus, kas mēs esam šeit, Bruknas kopienā.
  Viens no mūsu projektiem ir ķiploku ražotne Klīvos, ko esam uzsākuši pērn. To mēs esam pārņēmuši no bijušā Vecumnieku cietuma ēkas, un šīs vietas mērķis ir izveidot dzīves prasmju vietu, kur cilvēki apgūst sev dzīvei nepieciešamo un pielieto to savā ikdienā, dzīvojot patstāvīgā, pašregulējošā kopienā, savstarpēji cits citu atbalstot, daloties un mācoties. Šeit ražotie produkti ir radīti pie mums audzētu ķiploku pārstrādes procesā - žāvējot. Mēs esam ieguvuši veselīgu un pikantu uzkodu un ēdiena sastāvdaļu, kas ir pieejams gan čipsu, gan pulvera veidā, piešķirot ikvienam plašas izmantošanas iespējas visdažādākajos veidos - uzkodām, salātiem, zupām, dārzeņu, gaļas un zivs ēdieniem. Pavisam noteikti varam apstiprināt, ka šis ir vitalitātes un enerģijas avots.

   

 • Mēs uzskatām, ka tikai tīrā un sakārtotā vidē iespējams justies labi un sasniegt labākos rezultātus un labsajūtu gan biznesā, gan savstarpējās attiecībās, gan ikdienas darbos. Mēs ticam, ka apkārtējā vide gan telpā, gan dabā ir saistīta, ka lolojot vienu, ir iespējams saglabāt otru. Mūsu darbība ir vērsta, lai veidotu veiksmīgu dabas un cilvēka mijiedarbību telpu uzkopšanas un ikdienas saimniekošanas risinājumos.
  CleanLiving ir zaļi domājošs uzņēmums, kas savu uzņēmējdarbību balsta videi draudzīgā domāšanā un dabisku risinājumu meklēšanā, lai ne vien tiktu panākts maksimāli efektīvs tīrības rezultāts, bet lai tas būtu arī drošs cilvēka veselībai un dabas ekosistēmām mums apkārt.
  Mūsu piedāvātie uzkopšanas risinājumi un aprīkojums ir izvēlēti tā, lai ietekmi uz vidi un cilvēkiem samazinātu līdz minimumam. Īpaši lepojamies ar mūsu ekoloģisko uzkopšanas līdzekļu klāstu, kuros izmantotas augu izcelsmes izejvielas, vienlaikus garantējot augstus tīrības efektivitātes standartus.
  Labprāt dalāmies savā pieredzē atbilstošu uzkopšanas līdzekļu izvēlē, piemērojot tos grīdu segumiem, iekārtām un mēbelēm, kā arī netīrības pakāpei. Iesakām cilvēkam draudzīgākos ikdienas ieradumus, lai telpu apsaimniekošana un uzturēšana būtu ne vien ērta, bet arī patīkama un sniegtu gandarījumu.
  Mums rūp, lai mūsu klienti saņemtu iespējami labākos un tieši viņiem piemērotākos risinājumus telpu uzkopšanā. Tādēļ mēs meklējam katrai situācijai atbilstošākos paņēmienus un līdzekļus pat tad, ja tie nav mūsu standarta piedāvājumā.

 • Dabas Dots ir zīmols, ko radījis Rolands Briņķis ar savu komandu. Un to patiesi varētu raksturot kā pļavu dzēriena pakā: “Mēs esam draugos ar dabu, uzņēmuma ražotajos produktos izmantojot tikai dabīgas izejvielas, produktus iepakojot, pēc iespējas, dabai draudzīgākā iepakojumā, kā arī strādājot un dzīvojot pēc principiem, kuri nosaka, pēc iespējas, dabai draudzīgākus ražošanas procesus un standartus. Mēs draudzējamies ar saviem klientiem un, iedvesmojoties no tiem, mēs ražojam produktus, kurus pie patērētājiem virzām ar draudzīgu, nepārprotamu un oriģinālu zīmolu.” Nu ko, izmēģini kā garšo!

 • Dabas laboratorija piedāvā augstākās kvalitātes - lēnajā sulu presē izspiestas dabīgas sulas un šotiņus- bez konservantiem, bez krāsvielām un garšas uzlabotājiem, bez pievienota cukura.
  Sulas  un šotiņi tiek gatavoti konkrētajā dienā. Tās radītas Siguldā no apkārtnes zemnieku izaudzētajiem zaļumiem, augļiem, ogām, dārzeņiem, kā arī izmeklētiem, svaigiem augļiem un dārzeņiem no citām valstīm.
  DabLab ir preču zīmes "Radīts Siguldā" pārstāvji, kā arī saņēmuši apbalvojumus - Siguldiešu mīlētākais uzņēmums 2018, 2019.gadā, kā arī galvenās balvas ieguvēji Latvijas novadu garšas konkursā.
  DabLab sadarbojas vienlīdz labi un kvalitatīvi ar individuālajiem, tā arī ar lielajiem, korporatīvajiem klientiem.
   
 • Dace Damberga izveidojusi mikrozaļumu audzētavu Talsos. Tā kā mikrozaļumi ir Daces kaislība, tad ik katra sēkliņa, ik katrs trauciņš ir svarīgs un tiek kārtīgi aprūpēts. Zaļumi tiek audzēti ekoloģiski tīri. 
  Kāpēc mikrozaļumi? Jo tie ir perfekta vitamīnu un minerālvielu bumba, tiem ir bagātīga garša, tie atsvaidzina ēdienu, tie ienes svaigumu ik katrā mājā!

 • Neliela zivju produkcijas ražotne no Lēdmanes, kas savu darbību uzsāka 1994.gadā.
  Sākotnēji tika ražoti zivju preservi, bet gadiem ejot un uzņēmumam attīstoties, produkcijas klāstam pievienoti arī cepti zivju produkti un kūpinātas zivis.
  Pateicoties tam, ka uzņēmums ir neliels ir iespēja katrai partijai izsekot no A līdz Z, ieguldot personīgas rūpes par gatavo produkciju.
  Blakus klasiskajiem produktiem - siļķu filejas gabaliņi eļļā un siļķu rolmopši pastmasas trauciņos, piedāvā arī pasaulīgas garšas un inovatīvus iepakojumus.

   

 • Zvejnieku sēta „Dieniņas” atrodas pašā ceļa Engure – Kolka malā. Bērzciemā- skaistas, īpatnējas dabas vidū. Līdz jūrai tikai kādi 60 metri. Līdz pat jūras malai zālājs un pāri jūras zālājam stiepjas skaista laipa 157m jūrā. Seklajā lagūnā un gar krastu augošajā meldrājā mājo daudz putnu. 
  „Dieniņu” mājas saimnieki cenšas saglabāt zvejniecības un zivju apstrādes tradīcijas, uzturēt dzīvu zvejnieku sētas gaisotni, apkopot zvejniekciema kultūrvēsturisko mantojumu. Māju saimnieks Oskars ir zvejnieks jau vismaz piektajā paaudzē. 
  Pamatu pamats ir, un mēs cenšamies saglabāt nākamajām paaudzēm to, kas vēl palicis- tā saka māju saimniece Iveta. Galvenā saimnieku motivācija, popularizējot zvejniekciema vēsturi un ikdienu, ir mīlestība pret savu dzimto zemi un dzimto ciemu.
  Zivju produkti Zvejnieku sētā Dieniņas tiek gatavoti pēc senām, mantotām, vietējām zivju apstrādes receptēm, pielietojot īpašu, tikai šai vietai raksturīgu zivju apstrādes tehnoloģiju.
  Zivju gatavošanā netiek izmantoti mākslīgie konservanti. Zvejnieku sētas Dieniņas piedāvā kūpinātas zivis un zivju kulinārijas produktus.
 • Demas’s Pita Chips radīti 2017. gadā, tas ir divu draugu, kuri ir neticami aizrāvušies ar uzkodām un ēdienu, kopdarbs. Viņi nedomāja atrisināt problēmu, kas saistīta ar uzkodām, vai arī neradīja plaisu tirgū, viņiem vienkārši bija ideja par garšīgām uzkodām un viņi vēlējās ar to dalīties.
  Demas’s Pita Chips centrā ir sena, autentiska recepte, kas nāk no mūsdienu Tuvajiem Austrumiem. Tā ir palikusi nemainīga gadsimtiem ilgi, un ir viegli saprast, kāpēc! Šī recepte izplatījās visā Vidusjūrā un bija sākumpunkts neskaitāmiem gardiem ēdieniem, kļūstot par iemīļotu uzkodu miljoniem cilvēku visā pasaulē.

 • Mēs esam Latvijas uzņēmums, kas ražo augstas kvalitātes brieža gaļas produktus un delikateses. Ražošanas process no idejas līdz gatavam produktam mums nozīmē izcilu kvalitāti. Tā ir liela mīlestība pret to, ko darām. Atbildība pret tiem, kas izvēlas mūsu produktus. Augstas un stingras prasības pret sevi katrā ražošanas solī.
  Mūsu priekšrocība ir tā, ka ražojam paši. Izstrādājam receptūru, izmeklējam tikai augstvērtīgas, iespējami vietējas izejvielas. Rūpīgi atlasām dabīgas garšvielas. Ražojam, izmantojot roku darbu vai modernāko tehnoloģiju iespējas. Un visbeidzot – gatavo produktu grozu paši vedam līdz pircēja namdurvīm.
  Mēs esam jauni, enerģiski, ideju pilni un prasmīgi radīt kvalitatīvu Latvijas produktu, ko novērtē mājās un tālās zemēs. Mēs raugāmies nākotnē, domājam ambiciozi, strādājam atdevīgi un ticam, ka radām zīmolu ar vērtībām, ko mantos mūsu bērni.

   

 • Piena pāstrādes uzņēmums Kurzemes Ziemeļrietumos, kas aizvien pārstrādā un realizē pilnīgi tīrus piena produktus. Ražošanā ļoti daudz izmanto roku darbu, kas ļauj produktiem saglabāt tradicionālās garšas vērtības.
  100% Latvijas uzņēmums.
  Zīmola pamats - lībieši.
  Stāsta galvenā ideja ir lībieši. Zināms, ka Dundagu agrāk apdzīvoja lībiešu tauta, līdz ar to Dundagas pienotava ir cieši saistīti ar viņu vēsturi, tradīcijām un rakstiem.  Saimnieki saka; "Tad nu tieši lībiešu rakstus mēs vēlamies izcelt. Tie dažādos veidos būs aplūkojami uz mūsu produktu iepakojumiem - katram produktam, sava zīme un krāsa.''
 • Ar preču zīmi Durbes veltes tiek ražoti augļu, ogu un dārzeņu konservi, tie top mazā ražotnē Durbē. Ražotājs Evi&jo ir Latvijas ģimenēm piederošs uzņēmums kas savu ražošanu balsta uz klasiskām vērtībām un tradicionālām produktu pagatavošanas metodēm. Paši saimnieki saka: "Vienīgās e-vielas, kuras pielietojam dārzeņu konservu gatavošanā ir etiķis un citronskābe, dažiem ievārījumiem tiek pievienots pektīns." 
  Gardie ievārījumi un kompoti, pikantie sāļie salāti un marinējumi tiek izgatavoti no Latvijā audzētām izejvielām. Lielākā daļa augļu, dārzeņu un ogu tiek audzētas Durbes novadā - pašiem ražotājiem piederošajā zemnieku saimniecībā Avenes. Tā kā ar pašu saražoto vien nepietiek, augļi un dārzeņi tiek iegādāti arī citās Durbes novada saimniecībās vai piemājas dārzos. Izejvielas tiek ražotas ar tradicionālās lauksaimniecības metodēm un tas nozīmē, ka dārzeņu vagas tiek ravētas un augļi un ogas netiek migloti ar dažādiem ķīmiskiem augu aizsardzības līdzekļiem. "Tikai tā ir iespējams produktiem piešķirt garšas, kas atgādina mammas vai vecmāmiņas ievārījumu vai salātus," atzīst ražotāji. Nevaram nepiekrist, jo mums ļoti garšo!

 • SIA Dzimtais dārzs gatavo  produktus no Latvijā ievāktām dabas veltēm un ir uzņēmuma Krievijas skanošie ciedri pārstāvis Latvijā.
  Mēs popularizējam veselīgu dzīves veidu, kvalitatīvu pārtiku, dzimtas mājvietu izveides ideju, Piedāvājam  tikai augstākās kvalitātes dabīgus produktus, kas piepildīti ar cilvēku roku un sirds siltumu, kurus mēs paši lietojam un piedāvājam arī Jums. To unikālo īpašību dēļ tos patiesi var dēvēt par XXI gadsimta produktiem.

 • Ecobreez ir preču zīme Latvijā ražotai Bioloģiskai pārtikai. Ecobreez produkti ir no Vidzemes saimniecībām, Liepas un Kalauzas,  kas ‘’Jā’’ vārdu Bioloģiskai saimniecībai teica jau tālajā 2004.gadā. Saimniecības līdztekus darbojās dažādās nozarēs- augļkopībā, dārzeņkopībā, biškopībā, putnkopībā, sēklkopībā tādējādi sapludinot šīs nozares un strādājot tā, lai tās viena otru papildina. Sparģeļi, Avenes, Kazenes, Vistu olas un medus, ir produkti, kas šobrīd tiek piedāvāti saviem tautiešiem. Saimniecības ir atvērtas saviem patērētājiem un labprāt atbildēs uz visiem jautājumiem, kas nereti rodas patērētājiem, kam rūp produktu kvalitāte, izcelsme, ražošanas process un citas nianses. Ecobreez ir uz viena viļņa ar katru, kas uzskata, ka dabīga un kvalitatīva pārtika ir viens no dzīves svarīgākajiem stūrakmeņiem.

 • Uzņēmums Ecofit kopš 2016. gada piedāvā produkciju, kas vienlaicīgi ir nepieciešama un veselīga cilvēkiem un tajā pat laikā nepiesārņos apkārtējo vidi. Kā paši uzņēmuma saimnieki saka: "Ecofit - tie ir cilvēki, kuri mīl veselīgu dzīvesveidu un savu planētu!".

 • Ecoland ir saimniecība labi zināmās cūku audzētavas Kunturi paspārnē, lai izveidotu pirmo bioloģiski sertificēto cūku audzētavu Latvijā. Ja Kunturu vārds jau ir kā labas cūkgaļas sinonīms, tad šis uzņēmums tam ir vēl lielāks apliecinājums, jo saimnieko bioloģiski, gan cūkas audzējot, gan tās kaujot un pārstrādājot. Gaļai lepni spiežam virsū bio zīmodziņu, jo gan cūku audzēšana, gan kautuve un pat graudu kalte ir bioloģiski sertificēti. Līdz ar to, ka bioloģisku cūkgaļu Latvijā atrast praktiski ir neiespējami, mums ir patiesi īpašs prieks par šīs saimniecības pievienošanos Svaigi.lv saimei!
  Bioloģiskā sertifikāta Nr. 04-384/16

 • Eglāji ir no Kurzemes, jo saimnieko Engures pagastā, te saimnieka Kaspara īpašumā ir viens no skaistākajiem Latvijas ābeļdārziem. Ābeļdārza lielums nu jau mērāms hektāros, aptuveni 10 ha un ābeļu zaros atrodamas aptuveni 30 dažādas ābolu šķirnes. Šis dārzs ir patiesi īpašs ne tikai ar tā lielumu un šķirņu dažādību. Skaistais dārzs iekārtots iespaidīga paugura nogāzēs, no kura augšdaļas skaidrā laikā var redzēt Rīgas jūras līča ūdeņus. Saimniecība izmanto integrēto ābolu audzēšanas metodi.

 • Cietais šampūns jeb šampūnziepes ir lieliska alternatīva pierastajiem šķidrajiem šampūniem plastmasas pudelēs. Mūsu cietie šampūni tiek ražoti, domājot par dabas un mūsu, tās iedzīvotāju, ilgtspējību. Cietais šampūns ir ļoti ērts ceļojumos, sporta zālē un lietošanai mājās, turklāt tas ir arī ekonomisks. Lietošana ir pavisam vienkārša - samitrinātu šampūnu ieziepēt matos, mazgāt kā parasti. Izmēģini, Tev patiks!
  Estere radījusi arī lielisku zobu pulveri, vannas bumbas un roku ziepes.

 • Maiznīca Flora - kvalitāte it visā, ko veidojam un radām. Ikkatrā maizes klaipā un cepuma gabaliņā. Un attiecībās. Kvalitāte ik uz soļa, bez kompromisiem. Maiznica Flora ir ļoti atvērts uzņēmums, kas ar sirdi un prātu ieklausās it visās pircēju vēlmēs un ierosinājumos. Meklējot labākos risinājumus, nepārtraukti pilnveido receptes un ražošanas tehnoloģijas. Jau esošajos produktos atdzīvina svaigas idejas. Rada īpašus produktus īpašiem klientiem.

 • Gaidu saimniece Dace, pēc izglītības agronome, apsaimnieko vairākas garšaugu un tomātu siltumnīcas, savukārt augļu dārzā tiek audzēti ķirši, plūmes, cidonijas, bumbieri, avenes, rieksti un dažādi eksotiski svešzemju un pašmāju gardumi. Svaigi.lv pircējiem saimniece Dace piedāvā ogas, augļus un dažādu veidu svaigi spiestas sulas. Saimniecības lauku raža tiek pārstrādata sulās, konservos, augļu sukādēs, ābolu un bumbieru čipsos un citos kārumos, ko saimniecība arī turpmāk piedāvās pircējiem baudīšanai.

 • Saimniecība Jaunapsītes, kas no 2017 gada nodarbojas ar brīvās turēšanas lauku vistu olu ražošanu. Atrodas Amatas novadā, Gaujas nacionālā parka sirdī, ekoloģiski tīrā vidē.
  Saimniecības vistām nodrošina brīvas pārvietošanās iespējas un veselīgu pašgatavotu barību.
  Izveidojuši ganāmpulku ar dažādu šķirnu vistām, un iegūst dažādu krāsu, veselīgas un gardas oliņas, kuras pircēji jau ir novērtējuši un atpazīst ar Gaujas Parka vistas zīmolu.

 • Uzņēmums Gemoss dibināts 1993.gadā un nodarbojas ar bāru un restorānu aprīkojuma un iekārtu tirdzniecību, maizes un konditorejas izejvielu tirdzniecību, trauku un pasākumu inventāra nomu, kā arī ar riekstu un žāvētu augļu importu un to fasēšanu mazumtirdzniecības iepakojumos.
  Gemoss ir vadošais HoReCa sektora piegādātājs Latvijā, kurš izceļas ar plašu preču un pakalpojumu klāstu, efektīvu loģistikas sistēmu, lojālu attieksmi pret saviem klientiem un piegādātājiem. Uzņēmums Gemoss ir kļuvis arī par vienu no lielākajiem bāru un restorānu preču piegādātājiem Baltijā.

 • Saimniekojot mūsdienīgā veidā, Zilūži jeb mums visiem labāks zināmais zīmols Grasbergs iekarojuši Rīdzinieku sirdis. Saimniecības produkti atšķiras no ierasti laucinieciskajiem produktiem - piens garšo gluži kā ierasts veikalu plauktos no pakām, taču ar garantiju, ka īsts, nesamākslots un Latvijas izcelsmes. Garšīgi un balti - gluži kā bērnībā!
  Grasbergu ģimenes saimniecība Zilūži ir tās vērtība un lolojums, kas darbojas jau otrajā paaudzē. Kvalitatīvais piens tiek iegūts no pašu gotiņām un turpat saimniecībā pārstrādāts, veidojot citus piena produktus. Receptes veidotas tā, lai maksimāli saglabātu produktu īstās vērtības, ļaujot tiem nogatavoties lēnā un dabīgā procesā, rūpīgi sekojot līdzi tapšanas posmiem. Tās ir senas un pārbaudītas receptes, kuras arvien uzlabotas un veidotas savienojot ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām. Tie ir piena produkti ar pievienoto vērtību, gluži kā kādreiz. Tie ir Grasbergs produkti.

 • Greenery uzņēmums sevī ir apvienojis profesionāļu komandu ar ilgstošu pieredzi un zināšanām mikrosalātu un garšaugu audzēšanā, kā arī augstvērtīga dabīga augsnes maisījumu ražošanā.
  Mūsu sākotnējā vēlme - sev un saviem tuvajiem cilvēkiem ikdienā nodrošināt svaigus ar vērtīgām uzturvielām bagātus zaļumus ir pārtapusi veiksmīgā biznesā. Esam radījuši Latvijā lielāko City Farming koncepta mikroslātu ražotni.
  Mikrosalātu audzēšana ir bijis mūsu sirdsdarbs jau krietni agrāk. Tādēļ, iespējams, mūsu audzētos, veikalos nopērkamos mikrosalātus jau esat baudījuši (tikai citā iepakojumā), un varbūt pat atceraties tos no pavāra Mārtiņa Rītiņa laikiem, kad viņš tos gardi slavēja savos raidījumos.

 • Uzņēmums ir dibināts 2016.gadā tā pamatdarbība ir smiltsērkšķu un cidoniju audzēšana 20ha platībā. Uzņēmums savu saimniecisko darbību sāka ar ideju par tīru, kvalitatīvu, vitamīniem bagātas produkcijas ražošanu, tādēļ saimniekojam pēc bioloģiskās lauksaimniecības darbības principiem. Icegarden ir uzņēmums, kas klientiem piedāvā svaigi spiestas sulas, ogas un citus produktus.
  Saimnieki saka "Mēs nodrošinām svaigu, saldētu un speciālā režīmā saudzīgi žāvētu produktu ražošanu, ticot, ka svaigi spiestās sulās tiek maksimāli saglabāti vitamīni, minerālvielas un citi vērtīgi elementi un tādēļ mūsu devīze ir Dodot labāko no dabas!"

   

 • Ilze Bērtiņa ir Smiltenes novada Grundzāles pagasta bioloģiski sertificētas zemnieku saimniecības saimniece. Mūsu sadarbība ir bijusi dzīva un veiksmīga kopš pašiem Svaigi.lv pirmsākumiem. Saimniecībā tiek audzēti sezonāli dārzeņi un zaļumi. Pagalmā brīvos apstākļos tiek turētas vistas un pīles. Pieejamas bioloģiski sertificētas olas. Saimniece gatavo lieliskus dabīgus piena produktus - lauku kefīru, lauku jogurtus ar dažādām garšām un īstus mājas sierus. Bioloģiskā sertifikāta Nr. 01- 3041/17.

 • Piemājas saimniecība Arāji no Umurgas pagasta, Limbažu novadā.
  Bioloģiskā piemājas saimniecība Arāji ir bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība no Umurgas pagasta, Limbažu novada. Šī saimniecība piedāvā mājās audzētus dārzeņus, konservējumus, svaigus garšaugus un mājas vistu olas. Saimniecībā saimieko vairākas paaudzes,vecākās paaudzes saimniece Ināra strādā roku rokā ar jauno saimnieci Ingu, lai attīstītu saimniecību un spētu mums piedāvāt aizvien jaunus un kvalitatīvus produktus. Bioloģiskās sertifikācijas Nr.  05-038- 2004 un pārstrādes sertifikācijas Nr. 05-038-2004/P-03.

 • Kilometru ziņā, vistālāk kartē atrodamā saimniecība, tā atrodas Daugavpils novadā - pavisam netālu no Lietuvas un Baltkrievijas robežas. Indiņu samniecībā saimnieko Rita un Kaspars, rūpējas par mājputniem un trušiem. Šīs viensētas apmeklējums rīdziniekam šķistu jau ceļojums, jo ik pirmdienu saimnieki veic aptuveni 1000 km maršrutu pa Latviju, lai nogādātu savu produkciju pircējiem un iegriežas arī pie mums.
  Kas bija pirmais - vista vai ola? Indiņu saimniece saka, ka vista, jo putnkopību sāka ar piecām paipalu vistiņām, rūpes par tām uzņemoties savā dzīvoklī! Pierādot sev un citiem, ka saimniekošanu var uzsākt arī bez liela pamatkapitāla - ar vēlmi un varēšanu šobrīd saimniecības piedāvājumā ir jau daudz un dažādi mājputni, nodrošinot pilna cikla saimniekošanu - no olas līdz pat putnam, bez kompromisiem kvalitātei un putnu barošanas augstajiem standartiem.

 • Zemnieku saimniecība Indrāni no Amatas novada, Skujenes pagasta ir bioloģiski sertificēta saimniecība. Margēviču ģimene nodarbojas ar dārzeņu, garšaugu, augļu, zāļu tēju audzēšanu un pārstrādi. Saimniecība mūsu pircējiem piedāvā kvalitatīvus konservējumus, zāļu tējas, aromātiskas garšvielas un citus produktus. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 05-001-2008. Bioloģiskās pārstrādes sertifikāta Nr. 05-001-2008/P-12.

 • Projekts Ābolis ir naivi romantiski iecere iemainīt pilsētas dzīvi, pret dzīvi laukos sezonā nodarbojoties ar mājražošanu - Gaismā darbojoties ar ābolu pārvērtībām.  Lai tās pārvērstos dažādos labumos tika nolemts uzrakstīt projektu projektubanka.lv, lai iegūtu līdzekļus spiedes un smalcinātāja iegādei. Tas tika izdarīts un līdzekļi savākti piecu dienu laikā. Pēc tam sākās darbi, lai varētu to darīt ērti. Ievilku ūdeni, kanalizāciju un piekārtoju garāžas telpu, lai tur varētu sākt gūt pirmo pieredzi ražošanā. Piereģistrējos PVD un aizvedu BIOR ūdensparaugu, lai varētu to darīt arī oficiāli. Protams, daudz dažādi sīki neredzami darbi tika izdarīti un sula sāka plūst. Tā ieplūda stikla pudelē un jau devās ceļā pie pirmajiem ieguldītājiem. Arī interesentiem.
  Līdz šim esmu saņēmis daudz labu atsauksmju par garšu un par iepakojuma dizaina. Viss - no ābolu lasīšanas, līdz etiķešu uzlīmēšanai un dizainam ir mūsu pašu roku darbs. Arī pie sulas garšas tiek strādāts, lai tā būtu izteiksmīga un garšīga. Āboli tiek salasīti pa šķirnēm un sulas spiešanas laikā tie tiek apzināti komponēti un likti kopā gan saldie, gan skābie, gan saldskābie, gan sīvie mežāboli piedāvājot visām garšas kārpām darbu.

 • Bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība Kalvāni no Taurupes pagasta, Ogres rajonā.
  Brigitas Saviņas saimniecība jau 20 gadus nodarbojas ar jēru audzēšanu. Saimniecība ir uzsākusi arī putnkopību, saimniecība audzē vistas, zosis un pīles.  Katru nedēļu saimniecība Kalvāni piedāvā iegādāties svaigu jēra, vistu un pīļu gaļu.

  Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 1308/16.

 • Saimniecība darbojās jau no 1998. gada divos virzienos, piena lopkopība kura darbojās bioloģiskajā ražošanā un ilggadīgie stādījumi vairāk kā 17 ha platībā ,kuri vēl nav bioloģiski, bet ir pārejas periodā. Ābolu novākšana saimniecībā ir roku darbs. Āboli pēc novākšanas tiek šķiroti-standarta un nestandarta produkcijā. Standarta produkcija tiek realizēta, bet no nestandarta āboliem iegūta sula. Sulas ieguvē tiek izmantota sulas pārstrādes līnija- iekārtas, kuras ābolus mazgā, izspiež sulu un pasterizē. Sula tiek pildīta maisos ar krāniņu un stikla tarā. Dabīgā ābolu sula 100% atbilst zaļās karotītes prasībām. Saimniecībā tiek gatavota ābolu sula un ābolu sula ar dažādu augļu un dārzeņu piedevām (ķirbju, melleņu, burkānu ,smiltsērkšķu un citu veidi). Sulas satur dabīgās nogulsnes, pirms lietošanas ieteicam sakratīt. 

 • Zemnieku saimniecība Kaņepītes ir bioloģiski sertificēta saimniecība no Kocēnu pagasta.
  Saimniecība nodarbojas ar labības pārstrādi un iepakošanu. 

  Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 491/17.

 • Zemnieku saimniecība “Karotītes” ir dibināta 2016. gadā Tukuma novada, Irlavas pagasta Sātos un tā pamatnodarbošanās ir bioloģisku gaļas putnu audzēšana. 2017. gadā saņemts bioloģiskās saimniecības sertifikāts. Z/s “Karotītes” ir pirmā saimniecība Baltijā, kas audzē ģenētiski bioloģisku putnu gaļai, nodrošinot pilnu audzēšanas ciklu. Šobrīd saimniecībā dzīvo 450 liels vistu māšu ganāmpulks, kas dienā izdēj vidēji 350 inkubējamas olas no kurām reizi mēnesī tiek inkubēti 1300 cāļi gaļas audzēšanai. Vistu ganāmpulka pamatā ir lēni augošo broileru šķirne Hubbard premium no Francijas, kas ir īpaši pielāgota bioloģiskai un lēnai audzēšanai. Saimniecībā dzīvojošie putni tiek baroti ar bioloģiski sertificētu pārtiku, kuras pamatsastāvā ir kvieši, auzas un pupas. Putnu bioloģiskās īpatnības un efektīva barības izmantošana ļauj tiem pieņemties svarā dabiskā veidā, tās savu kautsvaru (1,6 kg – 2,2 kg) sasniedz 81 dienā, nodrošinot augstas kvalitātes gaļu. Putnu labturībai tiek nodrošināti atbilstoši dzīves apstākļi - 1 m 2 iekštelpās dzīvo maksimāli četri putni un tiem ir brīvi pieejamas ganības ārā. Saimniecībā ir Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) atzīta un sertificēta kautuve, kurā gaļu ir iespēja dalīt un fasēt nepieciešamajos veidos un daudzumos. Putnu kaušana un to piegāde tiek plānota divas reizes nedēļā, nodrošinot 250 putnus ar to kopsvaru 500 kg nedēļā.

 • Karameļu darbnīcas misija ir pierādīt, ka ir iespējams radīt dabīgus saldumus ar izcilu garšu. Mūs lutina doma, ka mūsu gardumi tiek baudīti ģimenes un draugu lokā, tādējādi padarot mūs par daļu no dzīves svinēšanas.
  Dabīgas, tīras sastāvdaļas, nelokāma apņemšanās pārspēt mūsu klientu cerības, mīlestība pret to ko darām, kā arī elastība un efektivitāte izpildot klienta pasūtījumus ir mūsu panākumu dzinējs. 

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Jolle ir no Ķekavas. Uzņēmuma filozofija: Dzīves kvalitāte ir atkarīga no tā, ko ēdam.
  Ideja par Krippu zirņu krekeriem dzima laikā, kad to radītājai parādījās govs piena olbaltumvielu nepanesība, līdz ar to nācās meklēt alternatīvus veidus, kā uzņemt organismam tik ļoti nepieciešamos proteīnus. Ir labi zināms, ka vērtīgs olbaltumu avots ir pākšaugi un eksperimenti kopā ar LLU zinātniekiem vainagojās rezultātā - tapa 100 % dabīgas zirņu uzkodas. Krippu ir inovatīvs produkts, kas gatavots pēc īpašas receptes un tehnoloģijas. Šo krekeru galvenā sastāvdaļa ir turku zirņi kopā ar sēklām, garšaugiem un dārzeņiem.
  Lai nodrošinātu to, ka ražošanas procesā produktā nenonāk neviena veida alergēns, tika pasūtītas jaunas iekārtas. SIA Jolle garantē, ka Krippu zirņu krekeros nav nonācis ne glutēns, ne piens, ne olas, ne sezama sēklas, rieksti, sojas pupas, lupīnas, ne arī kādi citi alergēni. Tādējādi tie ir piemēroti gan cilvēkiem ar alerģijām, gan veģetāriešiem un vegāniem, gan arī jebkuram cilvēkam, kurš vēlas savu ikdienu bagātināt ar uzturvērtīgu un gardu uzkodu.

 • Kronīši sevi dēvē par laimīgajiem Vidzemniekiem. Saimnieki saka: “Bioloģiskos dārzeņus audzējam paši. Tos pārstrādājam dažādos mājas konservos, pildām burkās un vedam Jums. Augļi un ogas tiek ievākti no pašu dārza, kā arī no vietējiem zemniekiem un blakus esošā Rūstužu un Blomes purva.” 
  Kas ir Kronīšu produktu satāvā un kā tos ražo? “Lielākā daļa ražojumu ir vārīti pēc senajām, pārbaudītajām receptēm. Jaunās receptes mums izstrādā un dzīvē pārbauda mūsu radinieks Mārtiņš, nu tas pats pavārs Sirmais. Pēc viņa receptes no 2009. gada ražojam tomātu pastu. No Latvijā audzētiem tomātiem, bez konservantiem, vārītu uz „dzīvās uguns” - uz plīts. Jā, un vēl šobrīd mēs to vārām uz plīts, jo Mārtiņš saka, ka tad ir pavisam cita garša. Mēs viņu respektējam un no viņa mācāmies". 
  Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, sertifikāta Nr. 05-025-2006. Bioloģiskās pārstrādes sertifikāts 05-025-2006/P-01.

 • Kundziņ’ siers ir mājās gatavoti sviegie, nenogatavinātie mājas sieri. Pamatsastāvdaļa ir lauku piens, kurš iegūts no tuvumā esošās saimniecības “Laņģi”. Sieram tiek pievienotas tikai dabīgas izejvielas, kuras iegūtas un audzētas Latvijā. Katrs siera ritulis ir roku darbs, tāpēc tā svars var atšķirties no 280- 350 gr. Tas tiek iepakots papīra iepakojumā, kurš ir draudzīgs apkārtējai videi.

   

 • Saimniecības Kunturi pamatdarbība ir cūkgaļas ražošana ar pilnu ražošanas ciklu no sivēnu izaudzēšanas līdz svaigas, atdzesētas un sadalītas, kā arī maltas un kūpinātas cūkgaļas realizācijai. Saimniecības pamatvērtība ir piedāvāt Latvijā audzētu, kvalitatīvu un garšīgu cūkgaļu un tās izstrādājumus! Cūkas saimniecībā baro ar pašu izaudzētiem graudiem, līdz ar to saimniecība piedāvā garantiju piegādātajai gaļai un augstu kvalitāti visos ražošanas posmos.

 • Avenes saimniecībā audzēju piekto gadu. Tās aug mazliet vairāk kā 0,5 ha platībā, augstajos plēves tuneļos, ogas ir saldas un skaistas, jo tās audzētas Latvijā. Gribam, lai mūsu Latvijas iedzīvotāji iegādātos Latvijā audzētas ogas.

 • Kvadro ECO sērijas mazgāšanas un uzkopšanas līdzekļi, kuru sastāvā ir izejvielas, kas viegli sadalās dabā, ir koncentrēti un ekonomiski lietošanā. Iesaka Latvijas Astmas un alerģijas biedrība.

 • Lieni Zemīti mēs pazīstam jau sen, gan no tiem laikiem, kad viņa saimniekoja Lapsas virtuvē, gan tad, kad viņa izveidoja savu Lapsas Māju. Mēs kopā esam rīkojušas vēlās brokastis un tikušās citos projektos un nu dodam iespēju mūsu pircējiem tikt pie iekārotajām Lienes konditorejas bulciņām, pīrādziņiem un gardajām kūkām. Tās patiks gardu un īpašu kārumu tīkotājiem, jo gatavotas no īstiem produktiem, sviesta un olām, papildinot ar Lienes zināšanām par to, kādam jābūt garšīgam našķim! Lai garšīgi!

 • Lauku garšvielas ir ekoloģisks produkts, kas gatavots, saglabājot dārzeņu un augu oriģinālo garšu, smaržu un izskata īpašības. Garšvielu tapšanas process, sākot ar pirmo zemē iedēstīto sēklu, līdz novākšanai, kaltēšanai un ievietošanai paciņās, ir rūpīgs roku darbs, kas pat aukstākajās ziemas dienās ļaus izgaršot vasaru, teju kā, gatavojot būtu pievienoti svaigi garšaugi, tikko no dobes. Īstiem veselīgā uztura cienītājiem “Lauku garšvielas” būs patīkams atklājums, jo garšvielu maisījumi nesatur sāli un citas garšu pastiprinošas piedevas, kā arī garantē, ka visas sastāvdaļas audzētas pašu dārzā un kaltētas dabiskos apstākļos.
  Saimnieki saka: "Garšvielu tirgū mēs vēl esam maziņi, bet tur jau arī tas skaistums, jo mūsu produkcijai nāk līdzi tā īstā māju sajūta. Kā jau visas labas lietas, arī “Lauku Garšvielu” pirmsākumi meklējami vēlmē pašiem uzlabot savu ikdienu – ieviest dabiskas garšas savā virtuvē. Un tagad mūsu filozofija mērāma jau plašākā kontekstā – ražot to, kas pašiem un arī citiem šķiet garšīgi. Tā līdz šim tapuši vairāki produkti – kaltētu Latvijas ziemas ķiploku izstrādājumi, sīpolu pulveris un sīpolu čipsi, dažādi garšvielu maisījumi, kaltēti zaļumi, un šīs sezonas jaunums – burkānu čipsi, garšviela kartupeļiem u.c."

 • Laura Bormane jau 5 gadus nopietni saimnieko lauku saimniecībā. Lepojas, ka dzimusi, augusi un palikusi dzīvot un saimniekot laukos. Ekoloģiski tīrā un drošā vidē. Saimniecībā aug paipalas, truši, kā arī bites un zirgi.

 • Uzņēmums dibināts uz Emīla Lankovska vārda kā saimnieciskās darbības veicēja. Logo pavada vārds „Pilskalni”, jo tas ir saimniecības nosaukums, kurā dzīvo laimīgas vistiņas. Tā kā vecāki saimnieko bioloģiski jau vairāk kā 15 gadus, mēs turpinām jau iesākto- saimniekot bioloģiski. Barība priekš vistām- graudi, zirņi, pupas, dažādi dārzeņi- tiek iegūti no pašu saimniecības kā arī sadarbojoties ar citām bioloģiski sertificētām zemnieku saimniecībām. Mikro un makro elementus vistām nodrošina Vilomix, kuri arī ir specializējušies bioloģiski sertificētu piedevu izveidē.
  Esam divi jaunieši, kuri pagājušā vasarā absolvēja augstskolu un kuri nolēma sekot sirdsbalsij un palikt laukos. Saimniecībā ir divas dažādas šķirnes dējējvistas, kuras dēj dažādas krāsas olas- bēšas un tumši brūnas. Uzņēmumā ir PVD atzīta olu fasētava un šķirotava, kur notiek procesi sākot no olu šķirošanas līdz tā ir gatava doties pie gala patērētāja.

 • Ģimenes uzņēmums piedāvā ar dabiskām metodēm audzētas zemenes no Ludezeres, kas atrodas netālu no Voldemārpils, Talsu novadā. Saimniecībā 6.5 hektāru platībā audzē zemenes, izmantojot dabai, ogām un cilvēkiem saudzīgas audzēšanas, lasīšanas un uzglabāšanas metodes. Tuvākā nākotnē plānots saimniecību arī bioloģiski sertificēt. 
   

 • Ievas un Jāņa Sprižu saimniecība Liepsalas S nodarbojas ar augļu un ogu pārstrādi. Saimniecības radītie gardumi top no pašu izaudzētiem un savāktiem augļiem, ogām, dārzeņiem, garšaugiem.  Sākotnēji saimniecībā tika stādīts augļudārzs savām vajadzībām. Kad tas kļuva tik liels, ka ogas un augļus vairs nebija iespējams izmantot vien pašu vajadzībām, radās ideja par augļu un ogu pārstrādi. 2015. gada jūnijā tika iegūta mājražotāju atļauja un uzsākta augļu un ogu pārstrāde ar nosaukumu Dabas gardumi “ar odziņu”. Dabas gardumi ir dabiski, garšīgi, veselīgi, šķiedrvielām un vitamīniem bagāti, jo pārstrādes procesā augļiem, ogām un dārzeņiem tiek saglabāts pēc iespējas to dabiskais sastāvs. Saimniecības ražotie augļu un ogu salmiņi ir bagāti ar augļiem un ogām raksturīgajiem vitamīniem. Augļu salmiņiem netiek pievienots cukurs vai arī tiek pievienots pavisam nedaudz. Produkti ir dabīgi, tie nesatur konservantus un krāsvielas. Saimniecība piedāvā augļu un ogu salmiņus, trifeles, dārzeņu, augļu un ogu pulverus.
   

 • Lienas bērnība saistās ar vecāku darbu slavenajā kolhozā Lāčplēsis un tieši tur radušies pirmie aizmetņi saimniecībai, ko šodien Liena pati nosaukusi par Lienas Dārziņu. Par senu tradīciju nosauktā saimniekošana, apgādājot sevi un ģimeni ar savā dārzā audzētiem augļiem un dārzeņiem, pāraugusi par nelielu saimniecību, kas nu šo iespēju piedāvā arī citiem un ir ceļā uz bioloģiskā statusa iegūšanu.

  Liena saimnieko bioloģiski, piedāvājot medu ar zīmolu Lienas Medus un dārzeņus ar zīmolu Lienas Dārziņš. Bioloģiskā sertifikāta Nr. 01- 3500 / 17.

 • SIA N.Bomja maiznīca Lielezers tika dibināta 1991.gadā. Garants augstajai maizes kvalitātei un neatkārtojamai garšai ir. Pašu dzirnavās maltie milti no Latvijā audzētiem rudzu un kviešu graudiem. Plaucējumi, kas diennakti nogatavināti pašu darinātajos apses koka kubuliņos un raudzēti ar ieraugu. Ilggadīga pieredze un meistrīgs roku darbs visā maizes tapšanas procesā. 

 • SIA Liepogas ir ģimenes saimniecība, kura audzē rudens avenes un ābolus. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta.  Bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāta Nr.05-105-2016. 

 • Limbažu cietie sieri top pēc itāļu siera meistaru izstrādātas  receptūras, izmantojot   speciāli ražotus ieraugus, kuri tiek piegādāti no Itālijas. Ražošanas iekārtas ir izgatavotas Šveicē un garantē augstu kvalitāti, kā arī precizitāti. Piens tiek iepirkts no Latvijas zemniekiem, un tā kvalitāte tiek rūpīgi kontrolēta. Ražošanas procesā netiek izmantotas krāsvielas. Sieri, kuri gatavināti vismaz 6 mēnešus, nesatur laktozi un ir piemēroti cilvēkiem ar piena laktozes nepanesamību

 • Malkas krāsnī, pēc vecmāmiņu receptēm, mājās cepta maize un no tās gatavotas maizes produkti: kraukšķi vafeles un citi.

 • Uzņēmums SIA Livonia nodarbojas ar bezalkoholisko un alkoholisko dzērienu ražošanu, kuru sortiments ir patiešām plašs un veidots tā, lai pēc iespējas labāk tiktu apmierinātas tik ļoti dažādās patērētāju vēlmes.
  Darbības aizsākumi meklējami vēl pagājušajā gadsimtā, kad bijušajā muižas kalpu mājā Palsmanes pagastā tika atvērta dzērienu ražotne, sākotnēji gan šeit ražoja tikai alu. Bet jau 1972. gadā tika iepildīta pirmā dzirkstošā dzēriena pudele, kas arī bija visa sākums. Kopš 2007. gada atrodamies Cēsīs, Lāču ielā 10, pavisam jaunā un modernā ražotnē, kas sniedz mums iespēju piedāvāt tieši Jums arvien kvalitatīvāku produkciju.

 • Zemnieku saimniecība Lejnieki ir bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība. Saimniecības nodarbojas ar gaļas un piena kazu, aitu audzēšanu, kā arī produkcijas pārstrādi. Saimniecība piedāvā mūsu pircējiem kazas pienu, biezpienu, dažāda veida jogurtus un sierus. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 2175 / 17.

 • Uzņēmums LZZ Plus ir neliela saimniecība no Siguldas, kas nodarbojas ar zivju audzēšanu. Saimniecībā zivis tiek audzētas tīros, ūdens caurtekošos avota ūdens baseinos. Zivju barības bāzei tiek izmantotas mazās zivtiņas un speciālā granulu barība, tāpēc zivju gaļa ir dabiskā krāsā, nevis oranžsārta, jo barības pamatsastāvā ir gaļa. Barība tiek iepirkta no pasaules vadošā bioloģiskās zivju barības ražotāja. Šī barība ir bioloģiski sertificēta, brīva no ĢMO un atbilst visām Eiropas Savienības regulām un noteikumiem par bioloģisko zivju barības ražošanu. Barība satur nepieciešamās olbaltumvielas, vitamīnus un minerālvielas, kas nodrošina optimālu zivju augšanu.
   

 • Šī ir viena no tām saimniecībām, kas ciešām juridiskām un arī radnieciskām saitēm sieta ar kādu citu mūsu saimē esošu. Nereti vienas ģimenes locekļi savu saimniekošanu nodala un tā tas noticis arī Ogres pusē - Brigita ar vīru saimnieko Kalvānos un audzē dažādus putnus un jērus, viņas dēls izveidojis šo uzņēmumu, lai mammas audzēto varētu kaut un sadalīt, kā arī piesaistījis līdzekļus pārstrādes ceha izveidei. Tādējādi, no vienas saimniecības top divas un šī paplašināšanās mums dod iespēju iegādāties gaļu jau sadalītu. Un nu Ojāram pie mums braukt būs pavisam cita interese, jo pieveinojam sortimentam arī viņa sadales ceha piedāvājums teļa, jaunlopa un arī jēra gaļu, kā arī gaļas produktus.

 • Mūsu izpratnē pasaule ir krāsaina un pārsteigumu pilna, tā piedāvā atklāt arvien jaunas vietas, krāsas, smaržas un garšas.Mēs vēlamies radīt vidi, kurā mūsdienu patērētājam ir izvēles brīvība, iespēja pašam noteikt savas vēlmes un garšas, kurā produkta kvalitātei, tā vērtībai ir noteicošā loma. Mūsu mērķis ir kļūt par uzņēmumu, kurš maina mūsdienu patērētāja iepirkšanās paradumus, patērētājiem piegādā inovatīvus produktus un iepirkšanās risinājumus.

 • Zemnieku saimniecība Mazbungas no Dāviņu pagasta Bauskas novadā. Agrita un Ģirts, Mazbungu saimnieki ir izveidojuši gluži vai tomātu kolekciju savā saimniecībā, šī gada sezonu veidojot no 74 dažādām šķirnēm un lepojas ar to, ka neviena no tām nav hibrīdu šķirne.
  Saimniecībā tiek ievēroti zaļās saimniekošanas nosacījumi. "Katrā ziņa viss, ko mēs audzējam un audzēsim, būs atbilstošs mūsu ekoloģiskai domāšanai," saka paši, kad vaicājam kādēļ izvēlējušies saimniecībai iziet bioloģiskās sertifikācijas procesu. Mazbungu darbības virzieni ir tomāti siltumnīcā, cukini un ķirbji uz lauka, kā arī dažādi nektāraugi un eļļas augi (gurķumētra, mārdadzis un ,iespējams, pievienosies arī citi).
  Bioloģiskā sertifikāta Nr. 01- 3983 / 17

 • Uzņēmums SIA "Lat food LP" produkta "Mazo lāču putra" ražošanu uzsācis 2017.gada decembrī, Kuldīgas novadā. Produkts radies pateicoties, idejas autores Lauras mazajam dēliņam, kas ir milzīgs putru cienītājs. Meklējot putras veikalu plauktos, netika atrasts vēlamais produkts-dabīgs, bez visa "liekā", tikai augļi un dārzeņi, kas ir tik svarīgi maza bērna uzturā, tāpēc, sākotnēji taisot mājās pašai, radās ideja to turpināt jau daudz plašākā apmērā un to piedāvāt arī citiem, veselīga uztura cienītājiem.
  Mūsu devīze "dabīgi ir garšīgi" ir mūsu produktu ražošanas galvenie pamatprincipi, ražot tos dabīgus, bez pievienota cukura vai sāls, jo produkti paši satur vajadzīgās, vērtīgās uzturvielas un minerālvielas,   līdz ar to jūtamas garšas, kādām tām jābūt. Produktu pagatavošanai izmantojam tikai bioloģiskās sastāvdaļas un pavisam drīz piedāvāsim bioloģiski sertificētu produktu. Arvien produktu klāsts tiek paplašināts.

 • Garkalnes novada Meždruvās vairāk kā 100 Zanes šķirnes kazu saimniecību vada Liāna Apine. Saimniece Liāna Apine saimnieko bioloģiski un saka, ka šis ir tas brīdis, kad pircēji šādu saimniekošanu arī novērtē un nu jau arī pret kazas produktu citādo garšu vairs nav lielu aizspriedumu. Bieži vien kazas pienam ir nozīme veselības atgūšanā un tas šajā saimniecībā ir īpaši svarīgi, jo saimniece pati ir aktīva Garklanes novadniece un darbojas arī Latvijas Kazu Asociācijā.
  Vairāk par saimniekošanu televīzijas sižetā stāsta pati saimniece: http://bit.ly/1T9D4GW
  Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 352 / 17.

 • Gleznainā meža ielokā Kārsavas novada Mežvidu pagastā, ar Latgalei piemītošo sirsnību un cilvēku mīlestību, tiek audzēti Mežvidu tomāti. Kopā ar siltumnīcu darbiniekiem čakli strādā arī mūsu mazie palīgi – kamenītes. Siltumnīcu komplekss tiek apkurināts ar koksni, nodrošinot videi draudzīgu enerģijas ražošanu un vietējo resursu izmantošanu. Mežvidu siltumnīcās tiek radītas tik nepieciešamās darba vietas un veicināta mūsu lauku attīstība. Tādējādi Mežvidu tomāti ir zaļš un veselīgs produkts, kas „izlolots Latgalē”, jau nākošās dienas rītā svaigs un garšīgs nonāk uz Jūsu galdiem.

 • Ogres novada zemnieku saimniecībā Mētras nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību. Galvenās kultūras ir krūmcidonijas un ķirbji, kurus gan piegādā citiem, gan paši pārstrādā garšīgos un veselīgos pārtikas produktos. Audzē arī rabarberus, dažādas ogas un citas dārza veltes. Saimniecība atrodas saimnieka Ulda Širaka dzimtajās mājās un zemē Ciemupē, pašā Daugavas krastā. Tajā saimnieko arī viņa dzīvesbiedre Iveta, un viņu mērķis ir  izmantot tikai dabas sniegtos resursus, lai izaugušais būtu dabisks un saglabātu sevī maksimāli visu labo, ko tas var dot cilvēka organismam.
  Mājražošana, gatavojot garšīgas lietas no pašu ražas, sākotnēji radās kā hobijs. Pirmie ražošanas mēģinājumi aizsākās,  savā cepeškrāsnī kaltējot sukādes sev pašiem, radiem un draugiem.  Sekoja eksperimenti ar perfekta bezē radīšanu, un tiem joprojām top aizvien jaunas piedevu variācijas. Mētru gardumu produktu klāstā ir arī dažādu ogu pastilas, cidoniju džemi, sīrupi, kā arī cidoniju sula. Sīrupiem un sulai saimniecība vairs neizmanto plastmasas pudeles, bet ir pārgājusi pilnībā uz stiklu, arī pārējiem produktiem laika gaitā plānots atteikties no plastmasas iepakojuma, pārejot uz dabiskākiem materiāliem. 

 • Milzu ir ģimenes uzņēmums, gan juridiski, gan arī ļoti emocionāli. Radies no ģimenes vajadzībām, izlolots nu gluži kā vēl viens ģimenes loceklis. Sākot ar vien pāris produktiem, kas radušies Jelgavas Lauksaimniecības Universitātes tehnoloģiju centra zinātniskajā laboratorijā, tagad uzņēmums izaudzis līdz gana plašam sortimentam. Mēs pievienojam bioloģiski sertificēto produktu grupu!

 • Uzņēmums SIA Mottra dibināts 2002. gadā kā Krievijas - Latvijas kopuzņēmums. Pašu uzņēmumā izveidotā slēgtās recirkulācijas sistēma nodrošina ekoloģisku, ilgtspējīgu un zivīm un videi draudzīgu zivju audzēšanas un apstrādes procesu.
  Uzņēmumā izmantotā tehnoloģija ir izstrādāta 1990. gadu sākumā Krievijas kaviāra ražošanas galvaspilsētā Astrahaņā. Kopš tā laika tehnoloģija tiek pastāvīgi pilnveidota, ievērojot mūsdienu prasības un jaunu metodoloģiju. Daudzie patenti ļauj uzņēmumam SIA Mottra izmantot visizsmalcinātāko slēgtās recirkulācijas sistēmu.
  Komandā ir profesionāļi ar 40 gadu pieredzi zivju produkcijas ražošanā. Vadošie biologi padomju laikā ir beiguši institūtu Astrahaņā ar specializāciju storu audzēšanā.
  SIA Mottra saimniecībā stingri uzrauga zivju barības un dzīves apstākļu kvalitāti. Zivju barības ražošanā netiek izmantoti nekādi ģenētiski modificēti produkti, dabiskās barības sastāvā tiek iekļauti tikai mikroelementi. Barības ražotāji ir uzticami, ar ilgu vēsturi storu barības ražošanā un izmanto vislabāko pieejamo kvalitātes kontroles sistēmu. Tāpēc SIA "Mottra" komanda ir pārliecināta, ka zivīm tiek nodrošināta tāda barība, kas līdzvērtīga barībai dabā.

 • Monk Island tooth powder ir mutes higēnas līdzeklis, paredzēts zobu tīrīšanai. Produkts labi tiek galā ar zobu mīksto aplikumu un tādā veidā rada zobu balinošu efektu.
  Sastāvā tikai dabīgas izejvielas. Nesatur nekādus konservantus, SLS un citus dranķus.
  Iepakojums nesatur plastmasu! Tas ir cellulozes materiāls - tas ir kompostējams, zemē sadalās pāris mēnešu laikā, tādā veidā neradot liekus plastmasas atkritumus.

 • Zemnieku saimniecība Mondas Skujenes pagastā ir bioloģiski sertificēta saimniecība Indras Juknevičas vadībā,  strādā un cer, ka pasauli darīs labāk! Saimniecība piedāvā bioloģiski sertificētas vistu olas.

 • Nodarbinot vasaras laikā vairāk kā 80 darbiniekus, šis uzņēmums ir lielākais savā novadā. Pievienojām tieši viņu dzērienus, ūdeņus un morsus tādēļ, ka uzņēmums ir pietiekoši mazs, to produkti nav atrodami lielveikalu plauktos un tos nav sabojājusi mūsdienu dziņa pēc apjoma un peļņas. Produkti šķiet īsti, patiesi un nesabojāti. Ūdens šķiet garšīgs, dabisks un nepapildināts ar ko lieku. Dzērienu dažādība gana saistoša, lai tos izmēģinātu un atrastu sev tīkamāko!

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību Nule 3 no Suntažu pagasta, Ogres novadā.
  Saimniecībā Nule 3 audzē gaļas putnus, putni ir baroti ar augstvērtīgu pārtiku un audzēti ekoloģiskā saimniecībā, ievērojot visas PVD u.c. saistītās prasības. Pēc projekta realizācijas izveidots pārstrādes cehs, kur tiek gatavoti kvalitatīvi vistas un pīles gaļas konservi no pašu audzētiem putniem.

 • Ģimenes uzņēmums, kurš saimnieko Bauskas novadā Īslīces pagastā Liģeikās kopš 2010 gada. Kristīne Selane un Imants Selans 1999. Gadā iegādājās dārzeņu konservu cehu, kurā ražo Marinētos gurķus, Marinētos kabačus, Marinētās bietes, Konservētās skābenes. Sākumā konservu izejvielas iepirka no citām saimniecībām, bet lai  konservu kvalitāte būtu nemainīgi augsta, dārzeņu sāka audzēt savā saimniecībā. Pašlaik saimniecība audzē 3 h gurķu, 4 h kabaču, 1h patisonu, 4h skābeņu un 3 h garšaugu. 
  No 2016.g lauku saimniecību pārņēma dēls Uldis Neilands, kurš ar Eiropas projektu starpniecību saimniecībai iegādājās dažādas jaunas tehnikas un agregātus, kas atvieglo saimniecības darbu. Saimniecība darbojas pēc integrēto dārzeņu audzēšanas metodes.

 • Mēs esam sociāli atbildīga kompānija, kas piedāvā iegādāties videi draudzīgus produktus uzņēmumiem un privātpersonām. Mūsu mērķis ir izglītot un iedvesmot sabiedrību izmantot atkārtoti lietojamas, videi draudzīgas alternatīvas vienreiz lietojamiem plastmasas izstrādājumiem, lai mazinātu postošo ietekmi dabai.
  Mūsu galvenais produkts ir atkārtoti lietojami bambusa salmiņi. Bambusa salmiņi ir Vjetnamas cilvēku roku darbs un tie ir estētiski un mūsu planētai Zemei draudzīgi.
  Mūsu salmiņi ir: Organiski, Bioloģiski noārdās, Kompostējami, Atbilst ES Regulu noteikumiem, Labākā alternatīva plastmasas salmiņiem, Izmantojami atkārtoti, Mazgājams arī trauku mazgājamajā mašīnā, Pārstrādājami, Gravēšanai draudzīgi - personalizējiet tos savām vajadzībām/biznesam!, Nesatur Pesticīdus, Nesatur Ķimikālijas.
  Tāpat mūsu preču sortimentā ir Latvijā ražoti eko-kokvilnas maisiņi, augļiem, dārzeņiem un beramiem beziepakojuma produktiem.

 • Uzņēmums Organic Products ražo bio garšvielas, bio tējas un bio sukādes. Produkcija ir ražota Latvijā, un izejvielas tiek iepirktas no Latvijas zemniekiem. Paši saimnieki saka: ''Mēs esam ģimenes uzņēmums, kurā darbojas divas paaudzes.  Mūsu ražotā produkcija ir dabiska un tajā ir vairāk vērtīgo uzturvielu un vitamīnu mūsu ikdienai un veselīgam dzīvesveidam. Mūsu mērķis ir piedāvāt cilvēkiem dabisku, bioloģiski tīru produkciju, kas ir bagāta ar vērtīgām uzturvielām un vitamīniem. ''
  Dabiskas garšvielas, kas bagātina ēdiena garšas buķeti. Ēdienu mēs varam izbaudīt un ar garšvielām dažādot savas ikdienas garšu. 

 • Saimniecību Ozoliņi, kura atrodas 100 km no Rīgas, un kur tuvākie kaimiņi ir 2 km tālumā, par savām lauku mājām izvēlējās Lūkinu ģimene 1970-to gadu beigās. Te jau 20 gadus saimniece Brigita Lūkina rada ekoloģisko Lauku Tēju. Visiem kopā saimniekojot, ar pilsētnieku vieglumu un ekspertu vērību, dažādu augu blīvums pļavās vietām ir sasniedzis 50 sugas kvadrātmetrā. Mājas ieskauj mežs, Aisterkalns un pašiem savs Bezdibeņezers. Saimniece Brigita jau no bērnības interesējusies par augiem pļavās un mežos, zināšanas par tējām un to saderību ir veidotas gadiem ilgi. Katra no tējām ir labs papildinājums ikdienas uzturam vai veselības uzlabošanai. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, sertifikāta numurs: 01- 117 / 17.

 • SIA PastaHouse nodarbojas ar svaigās pastas ražošanu Jelgavas novadā, Ozolniekos. No sausās pastas tā atšķiras ar to, ka ir ātri pagatavojama, jo nav pilnībā izkaltēta. Tā vēl ir mīksta, jebšu svaiga. Sastāvā izmantojam svaigu dārzeņu sulas un biezeņus, kas pastai piešķir ne tikai neparastu krāsu, bet ir arī papildus vitamīnu, minerālvielu un šķiedrvielu avots uzturā. Produkts ir ātri pagatavojams (vien 2-3 minūšu laikā) un ļauj jums ietaupīt laiku, ko varat veltīt savai ģimenei un mīļajiem cilvēkiem. Tās sastāvā netiek pievienota ola, tamdēļ pasta ir arī vegāniem draudzīga. Tā ir bez papildus sāls un nesatur mākslīgās krāsvielas vai konservantus. Ražota ar rūpēm par kvalitāti un mīlestību pret Jums.

 • Rīta putni jeb paipalu ferma Olalā ir Bruno Cīruļa izveidota nelielu paipalu ferma Kokneses novadā. Saimniekojot pirms gada izveidotajā paipalu audzētavā, Bruno ir koncentrējis saimniekošanu tikai uz oliņu ieguvi. Pats saimnieks ir lepns par audzēšanas principiem: "Putnu barības bāzei izmantoju mūsu novadā audzētus bioloģiskus kviešus kā arī kaņepju raušus." Apskatījis un pētījis bioloģiskās sertifikācijas procesu, taču pašlaik nav uzsācis sertifikāciju, jo "baroju putniņus pēc bioloģiskiem principiem, tomēr nevaru izpildīt prasības par putnu skaitu sprostā. Lai tas būtu izdevīgi, jāpārveido visa saimniekošana."

   

 • Zemnieku saimniecība Pilskalni ir ģimenes uzņēmums, ko šobrīd vada Tēvs, Ervīns Lindemanis, ar diviem dēliem, Aleksi un Robertu.

  Gandrīz divas dekādes saimniecība, izmantojot integrētās audzēšanas metodes, audzē Latvijas pamatpatēriņa dārzeņus un garšaugus, kā arī piedāvā pārstrādātus dārzeņus vakuuma iepakojumā - mizotus kartupeļus, sīpolus un burkānus. Gada vēsajā periodā patērētāju vidū ir iecienīti Pilskalnu skābētie kāposti, kas iegūti dabīgā rūgšanas procesā, kāpostiem pievienojot vien sāli, cukuru un ķimenes, bet, kad kāposti gatavi, arī burkānus.

  Saimnieki saka: "Mūsu mērķis ir izveidot patērētājam atpazīstamu uzņēmumu, kas pastāv par tādām lietām kā sadarbība, kvalitāte, veselība un dabīgums. Raža tiek vākta pasūtījuma piegādes dienā, tādējādi nodarot vismazāko kaitējumu dabai un garantējot vissvaigāko produkciju."

 • Uzņēmuma Vlakon īpašnieki ir izveidojuši pircējiem labi atpazīstamu zīmolu Pērtnieku gardumi un šī zīmola stāsts ir aizsācies tieši Latgalē. Izveidojot skaistu atpūtas un zvejas mītni Pērtniekos, kas ir sena dolomītatradnes vieta, zīmols pats pie saimniekiem atnācis un labi skanējis. Atrodoties vien 20 km attālumā no Rēzeknes, šī ir iecienīta tūrisma un atpūtas vieta, uz kuru aicinām doties arī mēs, kaut vai, lai paša acīm pārliecinātos par Latgales skaistumu un noķertu kādu līdaku, asari, raudu vai pat samu. Zivju pārpilnības vasarā te daudz, taču viscauri sezonai saimniekiem atradīsies arī zivis, ko piedāvāt pilsētnieku pasūtījumiem. Īpašs prieks par sertificētu zivju pārstrādi, kas ļauj mums pievienot sortimentam filejas un citus iecienītus zivju produktus, tādējādi dažādojot sortimentu! 

 • Mājražotājas Ilvas Kavickas saimneicība no Bēnes pagasta, Auces novadā. Kopš 2016. gada vasaras zīmola Kalnup pulveri top, attīstās, audzē muskuļus un ambīcijas. Un tas viss tādēļ, ka Ilva, šo produktu radītāja, tic šai idejai. Produkti nav bioloģiski sertificēti, tomēr Ilvas pārliecība un saimniekošanas metodes ir vērstas tieši šajā virzienā. Par to liecina arī saimnieces pašas nesen iegūtais diploms bioloģiskajā lauksaimniecībā un par savu saimniekošanu viņa saka tā: “Patiesību sakot, mums nav vajadzības cīnīties pret nezālēm, jo vairumu no tām mēs  ievācam un saucam par zālēm.”
  Paši produkti tiek ražoti un gatavoti uzklausot bērnu viedokli, tādēļ tie ir it īpaši garšīgi. Kalnup facebook profilā vari apskatīt degustāciju un testu norisi -  ir amizanti! Tomēr pašas ražotājas pieredze un prakse pierādījusi, ka lielākie kārumnieki ir tieši pieaugušie, kas šos kārumus iecienījuši un par labiem un veselīgiem atzinuši.
  Augi tiek ievākti tīros Latvijas laukos (Auces un Tukuma novados), kaltēšana norit ne augstākā temperatūrā par 45C. No augiem iegūtie pulveri tiek izmantoti našķu pagatavošanā un tiem netiek pievienots nekas lieks, jo arī veselīgs var būt garšīgs!

 • Latvijā ražota sadzīves ķīmija ir īpašs atradums un šeit droši varam rakstīt, ka ar šo uzņēmumu mēs atradām viens otru, jo tieši tajā laikā, kad mēs nolēmām uzmēklēt Purenn, pie mūsu durvīm pieklauvēja viņi paši. Vai nav zīmīgi? Dabai draudzīgs uzņēmums, kas tikpat draudzīgus veļas un roku mazgāšanas līdzekļus ražo tepat, pavisam netālu no Rīgas.
  Kas šiem līdzekļiem tik īpašs? Pirmkārt - tie ražoti tepat pie mums, tātad, vietējas izcelsmes. Otrkārt - ikviens Purenn ražotais līdzeklis ir saņēmis ekoloģisko sertifikāciju gan izmantotajām izejvielām, gan pašam ražošanas procesam. Nu labi, lai iet arī treškārt - produktu sastāvā daudz izmantoti ekstrakti, kas ir vietējas izcelsmes. Tie iegūti tepat no mūsu zemes pļavām, dārziem un mežiem. Vai nav zaļi un jauki? Ir arī smaržīgi, nu nevar neiemīlēt!

 • Purnavu muižas saimniecība nodarbojas ar briežu audzēšanu. Purnavu muižas bioloģiskā saimniecība atrodas Līgatnes novadā. Saimniecība savu iesākumu piedzīvoja 2002.gadā un šobrīd jau saimniecība ir izpletusies līdz 160 ha lielai teritorijai.

  Brieži ir brīvās dabas iemītnieki, tādēļ plašajos aplokos tie jūtas kā savā ierastajā vidē. Šobrīd  Latvijas iedzīvotājiem piedāvājam svaigu brieža gaļu un brieža gaļas izstrādājumus.

 • Augstākās kvalitātes olīveļļa atceļojusi no Spānijas uz jūsu virtuvi . Ceļojums sākas saulainās Montes de Toledo kalnu grēdas pakājē, kur aug Garcia de la Cruz ģimenes īpašumā esošās olīvu birzis. Garcia de la Cruz ir ieguvuši EU-R 834/2007 bioloģisko sertifikāciju. Zaļā lapiņa ir redzama uz olīveļļas pudelītēm.

 • Mūsu ražojumus ir jāpagaršo. Visu ražojam tā, lai bez bažām varam dot saviem bērniem un baudītu paši.  Mūsu garšas izjūta, godīga izejvielu atklāšana, atbildīgs un izsekojams ražošanas process, ir uzņēmuma pamatvērtības. 
  Viss sākās ar ideju, kad gribējās radīt pievienoto vērtību Latvijai! Gribējās eksportēt! Beidzot 2019.gadā piepildījās ideja par Latgales produktu eksportu uz Latviju! 

 • Transhemp ir Latvijas kaņepju produktu ražotājs, kas rūpējas par produktu intensīvo ziemeļu garšu un kvalitāti. 
  Uzņēmums kā neatkarīgs pārtikas produktu ražotājs strādā kopš 2016. gada, lai gan ideja darboties ar šo neticami interesanto augu ir daudz senāka. Idejas saknes meklējamas 90-to gadu sākumā Kalifornijā dzīvojošā latviešu mākslinieka Laimoņa Jura G galvā, kurš to nodevis tālāk Transhemp dibinātājam Ivaram Auziņam. Kopš tā laika turoties pie idejas un meklējot veidus, kā mūsdienu Latvijā izcelt kaņepju vērtību, neatlaidība ir rezultējusies RAMANS kaņepju produktos, kas ir atraduši ceļu pie daudziem, jo daudziem Latvijas un pasaules ļaudīm.
  Zīmola nosaukums RAMANS cēlies no uzņēmuma dibinātāja dzimtas uzvārda. Ramaņi pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, bija uzņēmīgi ļaudis, kas nodarbojās arī ar ražošanu. Zīmola tēla ideja - vīrs uz kaņepju ķīpas ir autentiska 17 gs. koka figūriņa. Tie bija laiki, kad šķiedraugi kaņepes un lini ieņēma nozīmīgu vietu Latvijas tautsaimniecībā. 

   

 • No dabīgām un bioloģiski sertificētām izejvielām ražoti dzērieni, sīrupi un sukādes.

 • RichBerry ražo ķirbju sēklu miltus, no kuriem tiek gatavoti bezglutēna miltu produkti. Esam ģimenes uzņēmums – mājražotāji no Jelgavas. Produktu sortimenta sastāvā šobrīd ir gatavi ķirbju sēklu miltu maisījumi mafinu mīklām, cepumiem un maizei.
  Receptūru pamatā ir saudzīgi apstrādāti ķirbju sēklu milti, tā saglabājot miltu augsto uzturvērtību. Ķirbju sēklas ir dabīgs daudzu minerālvielu (dzelzs,cinka, magnija, kālija) avots, kā arī tās ir olbaltumvielu un šķiedrvielu avots.Neskatoties uz savu augsto uzturvērtību, ķirbju sēklu milti ir bezglutēna produkts, kuru savā uzturā var patērēt arī celiakijas slimnieki. Produkti ir pārbaudīti un testēti sertificētās laboratorijās Latvijā un Polijā.

 • ROOTS ir Latvijā izveidots zero-waste jeb beziepakojuma ķermeņa kopšanas kosmētikas zīmols, kas savu darbību ir uzsācis 2019. gadā.
  Par uzņēmumu stāsta saimniece: ‘’Mēs, Helvijs un Madara Baltgaiļi, esam beziepakojuma kosmētikas zīmola ROOTS izveidotāji. Beziepkaojuma jeb zero-waste dzīves veids ir pārņēmis mūsu ikdienu jau vairākus gadus, tādēļ tikai likumsakarīgi, ka saprotot, cik ļoti daudz mēs spējam mainīt savā un citu ikdienā ar beziepakojuma dzīves veidu, esam izveidojuši arī uzņēmumu, ar kura palīdzību mēs ne tikai sniedzam iespēju nomainīt tik ļoti ierastās šampūnu, dušas želeju un citu ikdienā lietojamo produktu plastmasas pudeles un iepakojumus pret dabīgām un dabai draudzīgām alternatīvām, bet arī piedāvājam patiesi labus un kvalitatīvus produktus, kurus izmēģinot vairs nav vēlme atgriezties pie dabai un mūsu zemei ne tik draudzīgiem produktiem.
  Mūsu ķermeņa kopšanas un kosmētikas produkti Latvijas tirgū ir pieejami jau gandrīz divus gadus, un šobrīd tos ir iespēja iegādāties lielākoties visos beizpakojuma (un ne tikai!) preču veikalos.
  Mūsu produktu klāsts sastāv no cietās dušas eļļas, šampūnziepēm (šampūns cietā veidolā, pēc formas atgādina apaļas ziepes), cietajiem matu kondicionieriem, deo krēmiem, (dezodorants krēma formātā), kā arī lielā iepakojuma un atkal uzpildāmie ķermeņa kopšanas produkti – matu šampūns, matu kondicionieris, ķermeņa krēms, dušas želeja un bērnu dušas želeja & šampūns.
  Mūsu kosmētikas produkti ir roku darbs, kas ar mīlestību ir ražoti Latvijā.”

 • Rudy's Kambucha ir jauns latviešu uzņēmums, kas ražo kombuču - 100% dabīgs fermentētu dzērienu bez konservantiem. Lauž stereotipus par šo dzērienu un piedāvā spilgtas un tropiskas garšas.
  Saimnieks Jegors ir alus meistars. Dažu gadu laikā Latvijā ir izveidojis 3 alus darītavas un turpina gatavot alu vietējām alus daritavām. Pats saimnieks atzīst: ''Ideja par kombučas radīšanu ienāca pēc šī dzēriena degustācijas. Bija vairāki eksperimentu, neveiksmju un panākumu mēneši. Man patīk tas, ko es daru un es vēlos, lai mūsu garšas būtu ideālas. Mēs esam ģimene, kas pirms gadiem pārcēlāmies uz dzīvi Latvijā, nodibinājām alus darītav Ādažos, bet nu esam pārvākušies uz Kuldīgu. Kombuču sākām gatavot mājās pirms 12 mēnešiem, bet tagad tas ir kļuvis par ģimenes biznesu."

 • Saimniecība Rūķīši ir dibināta 1992. gadā. Saimniecības pamata nodarbošanās ir tradicionālās lauksaimniecības ražošanas nozares - graudkopība un lopkopība. Saimniecība 643 ha bioloģiski sertificētās platībās audzē vairāk kā 300 gaļas liellopus un 200 staltbriežus. Mūsu pircējiem produktus piedāvā saimniecības uzņēmums SIA "Terūna". Saimniecība piedāvā svaigu bioloģiski sertificētu liellopa un brieža gaļu, kā arī dažādus gaļas produktus. Saimniecība piedāvā īpaši nogatavinātu gaļu.
  Setifikāts Nr. 05-0322--8/P-01.

   

 • Saules Klaips. Tā ir maize cilvēkiem, kam IR svarīgi ko tie ēd. Pirms iekosties maizes rikā - zināt kur un kā audzis grauds, kādās dzirnavās malts, kā mīcīts, raudzēts un cepts kukulītis. 
  Saules Klaipa maizīte tiek cepta no graudiem, kas audzēti bioloģiskā saimniecībā, kur saimnieko pārdomāti un ilgtspējīgi, kur milti tiek malti uz dzirnakmeņiem. Maizi šeit mīca abrā un ar rokām. Raudzēta ilgstoši, tādejādi izejot visus būtiskos procesus, kuri ir svarīgi, lai maize būtu augstvērtīga un veselīga. Nevis kaitīga veselībai. Cepta īstā, ar malku kurināmā, maizes krāsnī. 
  Saules Klaips strādā pēc gadsimtiem pārbaudītām metodēm. Tur godā senču mantojumu.  Tā IR īpaša maize, jo šeit viss ir pa īstam. Mēs esam tas, ko mēs ēdam! Piemēram, vai zinājāt, ka industriāli audzētos rudzu graudus divas nedēļas pirms nokulšanas miglo ar ķīmisku vielu, ar kuru pavasarī iznīdē nezāles? Tāpēc domājam ko ēdam, sajūtam, lasām sīkajā drukā rakstītās sastāvdaļas, neļaujam sevi mānīt. 

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību IDZ izveidojuši zīmolu Sidrabjērs Mārupes novadā.
  Uzņēmums IDZ ir iekarojis pircēju sirdis, jo piedāvā kvalitatīvus bioloģiskus produktus, tostarp arī bioloģisku jēra gaļu, kas pārstāv preču zīmi Sidrabjērs. Jēra gaļa ir audzēta bioloģiskajās lauksaimniecībās.
  Bioloģiskās pārstrādes sertifikāts Nr 04-128-11/16.

 • Uzņēmumu Siera ražotne 2006. gadā Raunā nodibināja Ceriņu ģimene. Pirmsākumos ražotnē tapa tikai divi produkti - Zaļais siers un Zelta (zināms kā Ghī) sviests, bet šobrīd piedāvājumā ir jau 23 iecienīti produkti, to skaitā rīvējamais Zaļais siers, beramais siers Ķiplociņš, beramais siers ar garšaugiem, pikantais knapsieriņš, 16 veidu Mājas makaroni un 5 veidu Mājas nūdelītes.

 • Silmachy Remedies ir dabīgās kosmētikas ražotājs, kas radies Baldonē, mežu un pļavu ieskautajās “Silmaču” mājās. Silmachy Remedies piedāvā dabīgu, rokām gatavotu kosmētiku bez pievienotiem agresīviem ķīmiskiem konservantiem, stabilizatoriem un biezinātājiem. Ražošanā tiek izmantotas dabīgas, Ecocert un Soil Association sertificētas un atzītas izejvielas. Uzņēmumam ir svarīga kā produktu kvalitāte un to rezultātu ilgtspējība, tā arī dabas saudzēšana, tādēļ savus produktus iepakojam viegli pārstrādājamos, videi draudzīgos materiālos. Uzticoties kvalitātei, personīgai pieejai un rezultātu ilgstspējībai, Silmachy remedies kosmētiku izgatavo sertificēta farmaceite, kas zina, kā vērtīgās augu īpašības un dabas spēku iedzīvināt kosmētiskajos līdzekļos.
  „Silmaču” mājas ir ieskautas mežu un pļavu radītajās smaržās un sajūtās. Ir grūti neradīt dabai draudzīgus produktus, ja ikdienā tev apkārt ir tik daudz īstuma. Runa nav par skaisti iekoptām dobēm, bet par mežu, kurā katram kokam ir savs raksturs, katram ķērpim sava spurainā frizūra un Tu zini, ka vakarā ausainās pūces tēviņš ūjinās savas dāmas virzienā pavasara u-ūūū. Rodas vēlme šo skaistumu saglabāt un būt pret to atbildīgam. Mēs ticam dabas patiesumam un tās apbrīnojami skaistajai vienkāršībai, no kuras iedvesmojamies katru reizi, kad meklējam jaunas idejas mūsu produktu klāstam.

 • Ieva un Pēteris Langrāti saimnieko Lielvārdes novada Lēdmanē. Ik dienu darbojas ar un ap bitēm un ražo medu nu jau vairāk kā 3 gadus. Abi ir nu jau izbijuši pilsētnieki, jo atgriezušies dzimtajās lauku mājās.
  Saimniecība ir bioloģiski sertificēta, sertifikāta Nr. 05-050-2011.

 • Uzņēmums SKTS dibināts 2015. gada augustā un piedāvā kaltētas liellopu gaļas uzkodas ar zīmolu "Sīkstulis". Produkcijas gatavošanā tiek izmantota Latvijā audzēta liellopa gaļa.
  Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Dīcmanis norāda, ka kaltētas liellopu gaļas uzkodas ražošana pasaulē ir plaši izplatīta un zināma ar nosaukumu beef jerky. Kaltētā liellopu gaļas uzkoda ir arī, labs proteīnu avots un iederas uz jebkura gardēža galda. 

 • Zemnieku saimniecība Silpurmašas no Krimuldas novada.
  Zemnieku saimniecība Silpurmašas lepojas ar bioloģisko sertifikātu jau vairāk kā 10 gadus. Saimnieki nodarbojas ar dārzeņu, ogu audzēšanu un pārstrādi dažādu gardumu veidā. Produkcijas saraksts ir ārkārtīgi garš un nemitīgi tiek papildināts ar arvien jauniem produktiem pēc pircēju pieprasījuma. Bioloģiskās sertifikācijas Nr. 01- 537 / 17.

 • Skrīveru saldumi tic, ka vislabākie saldumi ir tie, kas ir visgaršīgākie, bet uzburt neaizmirstamu garšu var tikai izvēloties vislabākās sastāvdaļas. Tā ir viņu galvenā  pārliecība, par kuru stāv un krīt. Patiesi grib, lai ik konfekte, šokolāde vai īriss būtu kā mazs, bet spēcīgs apliecinājums fanātiskajai aizrautībai ar sastāvdaļu kvalitāti, sākot no izcilākā Latvijas bioloģiskā piena gotiņām un beidzot ar gardākajiem augļiem, pēc kuriem dodas uz tālo Čīli.

 • Smartfoody SIA ar zīmoluThe beginnings rada 100% dabiskas veselīgas uzkodas no augļiem, dārzeņiem un sēklām. Ik rīts Tavā dzīvē ir kā iespēja jaunam sākumam – mazliet citādākam, veselīgākam, enerģiskākam un dzīvespriecīgākam. Mēs varam Tev palīdzēt rast jaunu sākumu sevī, piedāvājot brīvību no konservantiem, mākslīgajiem saldinātājiem, transtaukskābēm, sintētiskajām krāsvielām un citiem jauno pārtikas tehnoloģiju “brīnumiem”. Tev tikai jāizvēlas pievērsties tam, kam pievērsāmies mēs – dabiskumam, jo viss jau sākotnēji ir radīts perfekts gan uzturvērtības, gan izskata un garšas ziņā, un nav vajadzības to uzlabot, padarīt sārtāku, spīdīgāku, saldāku.

 • Uzņēmums, kas seko līdzi laikam, radot dabai draudzīgus produktus.
  2019. gadā uzbūvēta ražotne Koknesē, kur pēc jaunas tehnoloģijas tiek izgatavotas briketes un brikešu kokogles.
  Uzņēmuma mērķis ir maksimāli efektīvi izmantot kokapstrādes procesā izveidojušos atlikumus - zāģu skaidas, lai veidotu tām pēc iespējas lielāku pievienoto vērtību.
  Koknesē izvietotās rūpnīcas ražošanas jauda ir 450 tonnas Gudro ogļu mēnesī.
  Smart charcoal ražo augstas kvalitātes ekoloģiskas briketes un brikešu kokogles, kas, radītas inovatīvas tehnoloģijas pārstrādes procesā un ir blīvākas nekā koksne dabā.
  Izejmateriāls (kokskaidas) iegūtas saskaņā ar ilgtspējīgu meža apsaimniekošanas standartu prasībām. Kokogļu un brikešu ražošanas process ir 100% dabīgs, jo tajā netiek izmantoti ķīmiski piejaukumi.

 • Divas draudzenes Ilze Kalāce - Bērziņa un Ieva Biķe radījušas veselīgu un unikālu produktu Smalkais muslis vajadzības vadītas. Kļūstot par mammām un vairāk pievēršot uzmanību tam, cik daudz cukura ģimenē ikdienā tiek patērēts, izveidoja Latvijā pirmo, bet pasaulē jau zināmu produktu – smalcinātu musli, kas ir salds, bet satur tikai augļos un ogās atrodamos cukurus. Tā pielietošanas veids ir universāls – to lieto ne tikai kā klasisko brokastu musli ar pienu, jogurtu vai kefīru, bet arī konditorejā miltu vietā kūku un desertu receptēs vai kā piedevu smūtijos. Produkts satur daudz šķiedrvielu un ogļhidrātu, tas ir ideāls arī sportistiem un to iekļauj veselīga uztura ēdienkartēs. Tas ir piemērots vegāniem un diabēta slimniekiem.
 • Stirna & Avocado piedāvā kvalitatīvu kulināriju, daudz dažādas mērces, ar kurām jebkuru maltīti var padarīt īpašu un par garšas piedzīvojumu, turklāt ļoti ātri. Stirna nesteidzīgi, ar baudu katru dienu gatavo, lai steidzīgie cilvēki varētu ātri saņemt gardu ēdienu. Vairs nav jāizvēlas starp veselīgu, garšīgu un ātri pagatavojumu - tas viss ir vienu viet saimniecības piedāvājumā.

 • Jau vairāk kā gadsimtu kopjot tradīcijas un nemitīgi paaugstinot meistarību, uzņēmums ir kļuvis par vienu no savas nozares līderiem Latvijā. Zīmolu “Smiltenes piens” atzīst un novērtē gan pašu zemes ļaudis, gan tālu valstu gardēži.
  Ražotnes darbojas saskaņā ar stingrākajām pārtikas nekaitīguma nodrošināšanas un kvalitātes vadības sistēmām. Pilnīgi viss tiek gatavots bez konservantiem un neizmantojot piena pulveri. Līdz ar to ikviens Smiltenē radītais piena mākslas darbs ir īsts, veselīgs un – mūsējais!
  Vairāk kā 100 gadus sena vēsture. Trešais lielākais siera ražotājs Latvijā apjoma ziņā. Sestais lielākais piena pārstrādes uzņēmums. Vairāk kā 150 kvalitatīva Latvijas piena piegādātāji. Vienīgais uzņēmums, kurā top ekskluzīvais “Latvijas” siers.

 • SIA Straupes Tītars ir uzņēmums, kas nodarbojās ar Balto platkrūšu tītaru audzēšanu (Big 6), gaļas ieguvei. Tītaru uzturā tiek lietoti pašu saimniecībā audzēti graudaugi. Uzņēmumam ir sava kautuve ar sadales telpām, no gatavās produkcijas iegūšanas līdz svaigas gaļas fasēšanai atbilstošā iepakojumā.

 • SIA Spāres-L ir ģimenes uzņēmums, kas sāka savu bioloģisko ceļu 2015. gadā. Saimniecības mērķis ir kļūt par pilna cikla saimniecību, ne tikai audzēt, bet arī pārstrādāt izaudzēto un likt galdā labāko un veselīgāko - Latvijā audzētu pārtiku. Saimniecība piedāvā trīs veidu bioloģisko makaronus: kviešu makaronus ar olām, auzu makaronus un griķu makaronus.

   

 • Ar trušu audzēšanu Vitas Zalcmanes saimniecība sāka nodarboties pirms 12 gadiem, kad saimnieki īpašumā ieguva dažus hektārus aizaugušu pļavu. "Bija žēl zāli vienkārši nopļaut un sadedzināt", Vita stāsta. "Sākām ar divām trušu mātēm. Nu ganāmpulks ir stipri lielāks, tomēr esam saglabājuši sākotnējo attieksmi pret dzīvniekiem un to ēdināšanu - kā sev - galvenokārt ar sienu, vasarā zāli, dodam arī burkānus, bietes, ābolus un kāpostus no pašu dārza, spēkbarību." Taunatiņu truši lepojas ar pērn, realizējot ES atbalstītu projektu, iegūto PVD reģistrēto kautuvi.

 • Innocent Snacks - veselīgas un super kraukšķīgi gardas uzkodas - PUPAS un ZIRŅI - ar aizraujošām garšu variācijām! Olbaltuvielu un šķiedrvielu avots. Nepamatoti nenovērtēts un ikdienas uzturā maz izmantots produkts, kas ir tiešām bagāts ar cilvēkam tik ļoti nepieciešamajām olbaltumvielām jeb proteīniem un šķiedrvielām. Innocent Snacks  piedāvā produktus, kas ļauj pupas un zirņus ēst ikdienā ar kraukšķīgu prieku un patiesu garšas baudījumu! 

 • Zemnieku saimniecība Trubenieki nodarbojas ar šitakē sēņu audzēšanu. Saimniecība darbojas jau piekto gadu Lielplatones pagastā, Jelgavas novadā. Sēnes, ko saimnieks piegādās, vienmēr būs svaigas un augstākā labuma. Sēnes saimniecībā audzē dabīgi uz koka baļķiem, neizmantojot nekādu mēslojumu vai pesticīdus. 

 • Baltais Eko ir augstākās kvalitātes ekoloģiskie piena produkti, kas ražoti Latvijā no vietējās bioloģiskajās saimniecībās iegūta piena, augļiem un ogām. Bez mākslīgām krāsvielām, aromatizētājiem un konservantiem.
  Tukuma pienotava, kas uzskatāma par uzņēmuma “Tukuma piens” pirmsākumu, dibināta 1913. gada 20. jūnijā. Uzņēmums nepārtraukti darbojas jau vairāk nekā 100 gadus, izņemot ļoti īsu laika periodu Pirmā Pasaules kara un Otrā Pasaules kara laikā, kad militāro operāciju dēļ ražošana nebija iespējama. Laika gaitā daudzkārt mainījies uzņēmuma juridiskais statuss, attīstījies ražošanas process un produkcijas spektrs, bet tas joprojām nodarbojas ar piena pārstrādi un produkcijas realizāciju vietējā un starptautiskajā tirgū. 21. gadsimta sākumā a/s „Tukuma piens” ir ne vien lielākais un senākais uzņēmums Tukumā, bet arī viens no lielākajiem piena produktu ražotājiem Latvijā un jogurta ražotājiem Baltijā.
  Kopš savas pastāvēšanas pirmsākumiem „Tukuma piens”, ražo pilnpiena produkciju, un mūsdienās uzņēmums ir kļuvis par vienu no lielākajiem piena iepircējiem un piena produktu ražotājiem Latvijā – ik dienu no Kurzemes zemniekiem uz “Tukuma pienu” plūst vidēji 220 tonnu piena.
  Nepārtraukto pārmaiņu laikmetā nemainīgs ir palicis pats galvenais – gaiss ražošanas telpās joprojām ir pilns maigas sviesta, krējuma un salda biezpiena dvašas.

 • Mūsu zemnieku saimniecības dzimšanas gads ir 1995. Savu darbību sākām ar augļu dārza izveidošanu. Mums ir vairāk kā 6 ha bumbieru, ābeļu, ķiršu un hektārs krūmmelleņu. Ogas netirgojam lielveikalos, mums ir plašs klientu loks, jo mēs gadu no gada nodrošinām saviem pircējiem augstas kvalitātes ogas – vienmēr atdzesētas un kraukšķīgas. Ogas netiek apstrādātas ne ar kādiem pesticīdiem jeb nogatavināšanas stimulatoriem. Mūsu klienti zin, ka Talsu mellenes droši var dot bērniem- nekādas alerģijas nebūs!
  2015. gadā ar Eiropas Savienības līdzfinansējuma palīdzību, uzcēlām ogu un augļu pārstrādes ražotni. Sadarbībā ar LLU Pārtikas un tehnoloģijas fakultātes zinātniekiem ir  izstrādāta ābolu čipsu ražošanas tehnoloģija. Mums pūra lādē ir vairāk kā 10 receptes- sākot no ierastajām garšām līdz sāļajām un asajām. Ko pircēji vēlēsies, to mēs varam piedāvāt. Čipsus ražojam kopš 2015.gada novembra.

 • Zemnieku saimniecība „Vecsiljāņi” atrodas skaistajā Kokneses novada Bebru pagastā. Saimniekošanas pamatnozares ir piena lopkopība un kviešu, miežu, auzu, rudzu, kukurūzas un zālāju audzēšana. Saimniecībā strādā 30 atbildīgi darbinieki. Saimniecība apsaimnieko vairāk kā 900 hektārus zemes, un kopj ap 300 piena gotiņas. 2010. gada martā ZS Vecsiljāņi sāka cietā siera ražošanu ar nosaukumu „Ievas siers”.
  Siera garša, smarža un kvalitāte ir atkarīga no katra saimniecībā strādājošā speciālista, un „Vecsiljāņu” lielākā veiksme slēpjas tajā, ka paši var izsekot līdzi visiem procesa posmiem, lai sasniegtu augstāko kvalitāti. Siera meistars sadarbojas ar saimniecības vetārstu, lai panāktu labāko piena kvalitāti, no kura ražot garšīgāko sieru. Siera meistare Ieva pati brauc arī uz gadatirgiem un izstādēm, lai tiktos ar siera cienītājiem un stāstītu par savu produktu.

 • SIA  Vējkalnietis jau  astoņpadsmit gadus ir neliela ģimenes saimniecība Talsu novada Laucienē. Sākumā saimniecībā nodarbojās tikai ar dienliliju selekciju un stādu audzēšanu, paralēli audzējot ābeles, bumbieres, saldos un skābos ķiršus, plūmes, dārza pīlādžus, ogulājus, kā arī kopjot un lolojot pirms 15 gadiem stādītos melnos plūškokus.
  Ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus saimniecībā neizmanto un nepielieto ikdienas darbos. Dārzā izaugušais tiek izmantots plaša sortimenta mājas vīnu un destilātu ražošanā, kā arī gardo plūškoka dzērienu ražošanā.
  Vasaras mēnešos saimniecību apmeklē tūristi, kuriem piedāvā dienliliju dārza apskati un Vējkalnieša mājas vīnu, brandavīnu degustācijas.
  Saimniecībā aktīvi domā par pašizaugsmi, tāpēc pirms dažiem gadiem saimnieki devās pieredzes apmaiņā uz Austriju, Štīrijas provinci, kur melno plūškoku audzē tik pat plaši, kā Latvijā ābeles. Tur noskatītā plūškoku kopšana  deva lielu ražas pieaugumu, kurš tiek likts lietā sīrupu ražošanai. Ļoti vērtīgais, imunitāti stiprinošais melnais plūškoks daudziem ne sevišķi garšo, taču pēc īpašas receptes, kas patīkami sabalansē garšas, tas ir novērsts, un jau otro gadu nelielos daudzumos saimniecībā ražo gardos  melnā plūškoka – dzērveņu, melnā plūškoka- cidoniju sīrupus.

 • Apvienojot vairāk kā 300 mazos un vidējos piena piegādātājus no Latgales, tātad arī zemniekus, kuru saimniecībās kurās var būt arī tikai pa vienai slaucamai gotiņai, kooperatīvs Viļāni savu darbību sertificējis bioloģiski un piedāvā pienu un piena produktus ar zaļo lapiņu. Uzņēmums strādā jau kopš 1993. gada.

 • Kopš 2020. gada janvāra Zivju mājā Skangaļi uzsākta dažādu ēdamzivju sugu audzēšana.  Piedāvājumā skrimšļzivis, gan zivis ar mazāk asakām, bagatīgām OMEGA 3 taukskābēm vai īpaši maz ogļhidrātiem.
  Zivis tiek barotas ar sabalansētu, katrai sugai un standartiem atbilstošu pārtiku, kas to padara par augstvērtīgu produktu lietošanai uzturā. Turklāt zivju mājas saimnieks zina, kā pareizi pasniegt svaigas zivis klientam tā, lai pēc pagatavošanas tām nebūtu dažkārt saldūdens zivīm tik raksturīgā dūņu garša vai smarža.
  Uzņemuma vīzija ir iedrošināt uzturā lietot vairāk svaigas un mazāk pazīstamas zivis, kas audzētas Latvijā, vienlaikus aicinot sabiedrību domāt par svarīgiem ekosistēmas jautājumiem.

 • ZeMaize ir radīta, lai dotu cilvēkiem iespējami labāko, garšīgāko, dabiskāko maizi, kas mīcīta ar rokām un cepta ar mīlestību. Atbildīgi viņi cep savu maizīti: ar bioloģiskām, dabīgām izejvielām, domājot gan par produktu saderību, gan par vērtīgo uzturvielu saglabāšanu. ZeMaize piedāvā arī trīs bioloģiski sertificētas maizes - sēklu maizi, auzu pārslu maizi un griķu maizi. Bioloģiskais sertifikāts Nr. 04-308/15.

 • Zandas Ozolas lolots uzņēmums, kas ar Latvijas Lauksaimniecības Universitātes inovāciju palīdzību radis iespēju Latvijas cūku pupas parvērst gardos un gaisīgos kraukšķos. No Zandas iemīļotā tradicionālā kultūrauga nu radīts šķiedrvielām un olbaltumvielām bagāts produkts, ar ko lepoties un piedāvāt ikvienam, kas vēlas našķoties veselīgi! Pateicoties Pupuchu augstajam olbaltumvielu un salikto ogļhidrātu daudzumam, tas ir gudrs ēdienkartes papildinātājs sportistiem un aktīvu dzīvesveidu piekritējiem un samazinātais tauku saturs dod iespēju cūku pupu uzkodu izmantot diētiskā uzturā.
  Saimniece pati par savu produktu saka tā: "Mums Pupuchi garšo un ceram, ka arī citi tos novērtēs!"

 • SIA Zeldari dārzeņu čipsi ir veselīga uzkoda, kas gatavota pec pašu izstrādātas tehnoloģijas, bez E vielām no Latvijā audzētiem dārzeņiem: bietēm, ķirbjiem, kartupeļiem.

 • Zelta Zaptes  ir dabiski meža un dārza ogu un augļu ievārījumi. Mēs piedāvājam no dabiskām izejvielām gatavotas ievārījuma kolekcijas, izlases, komplektus un atsevišķas receptes, kā arī ievārījumus ar drogām un garšvielām – ideāli ziemas laikā, kad organismam nepieciešami papildu vitamīni un enerģija!
  SIA Atasco ir mazs ģimenes uzņēmums, kur saimnieko Ilze Saltā. Mamma ir Ilzes radošais gars, kad jārada kāda jauna, īpaša recepte, viņa ir drošais pamats, kad jāizvāra simtiem katlu smaržīgas un gardas zaptes. Ilzes jaunākais brālis ir pilns ar ašām idejām, kas lieti noder. domājot par uzņēmuma attīstību. Ilzes vīrs ir atbalsts it visā, ko saimniece dara. Tāpat viņa pieredze un idejas tirdzniecībā rada  drošības sajūtu. Ilzes mīļie bērni, kuri līdzās saviem ikdienas darbiem, piedalās arī mazā uzņēmuma pastāvēšanā. Tāpat lieli palīgi ir Ilzes vīra ģimene, kas jūt līdzi, un cik vien spēj, izaudzēt ogas un augļus.
   

 • SIA "Zeltlejas" klientiem atpazīstams ar zīmolu ZELT. 2015. gadā SIA "Zeltlejas" sāka veidot pirmos smiltsērkšķu stādījumus, platība 2018. gadā, kurā tiek audzēti smiltsērkšķi ogu ieguvei ir 24 ha, zemenes 0,1 ha, ķiploki 8 ha.  Smiltsērkšķu dārzs ir īpaši izveidots, tajā tiek audzēti tikai vienas-šķirnes smiltsērkšķu stādi, kuru ogas ir ar paaugstinātu eļļas un karotinoīdu saturu. Zemenes tiek audzētas plēves seguma siltumnīcās, ogas nogatavojas jau pavasarī un lieliski piestāv pirmajai vasaras sajūtai, zemeņu šķirne 'Sonata', saldas, pievilcīgas un stingras ogas. Saimniecība piedāvā arī produktus sevis kopšanai, kas izstrādāti izmantojot pašu izaudzētos smiltsērkšķus.
  Saimnieki saka: "Mēs visu darām ar lielu aizrautību, iedvesmu un mīlestību. Kvalitatīvi un atbildīgi audzējot, mēs vēlamies cilvēkiem sniegt dabīgus, veselīgus un augstvērtīgus produktus. Lai garšo!"

 • Zemnieku saimniecība Zvirgzdkalni RB ir vienīgā zemnieku saimniecība Latvijā, kas ir bioloģiski sertificēta tītaru audzēšanā. Rinalds Bukšs kopā ar savu sievu Svetlanu jau vairāk kā divus gadus audzē tītarus tikai bioloģiskām metodēm. Pats saimnieks saka, ka ir nedaudz traks un par tādu viņu dēvējot arī citi: "Kad devos uz Zemkopības ministriju reģistrēt savu bioloģiski audzēto tītaru ganāmpulku, ierēdņi tādu pozīciju "tītars" nemaz nevarēja atrast". Lūk, tik unikāls ir šī saimnieka darbs! Pašus tītarus viņš vedis no Francijas, bet bioloģisko barību iepērkot Itālijā, taču viss šis trakums rezultējas vislabākajā piedāvājumā pircējiem, ko pašlaik Latvijā varam atrast. Pat vēl vairāk - saimnieks piedāvā šo gaļu jau sadalītu, kas īpaši patīk Svaigi.lv pircējiem. 
  Bioloģiskās sertifikācijas nr. 05-104-2017/P-01.

 • Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Svaigi" ir Elīnas Novadas saimniecība - virtuālais tirgus Svaigi.lv.

  Elīna saka: "Saucu sevi par saimnieci, jo šis virtuālais tirgus ir mans un manas komandas saimniekošanas veids, atbalstot vietējās zemnieku saimniecības un popularizējot produktus, kas audzēti un aprūpēti ievērojot bioloģiskus principus. Es radīju Svaigi.lv, lai savienotu Latvijas zemnieku, tā produktu un pircēju, kuram produkti radīti. Mēs zinām, no kurienes nācis un ko piedzīvojis tas, kas nonāk līdz saimes galdam. Mēs Jums to parādīsim ik dienu!"

  Lai svaigi!

 • Svaigi bio sadaļā piedāvājam rūpīgi atlasītus bioloģiski sertificētus citzemju produktus.

 • Svaigi.lv bioloģiski sertificēti augļi un dārzeņi.

 • Svaigi.lv augļi un dārzeņi bez bio sertifikāta. Audzēti Latvijā.