Tukuma Piens

No Tukuma

Baltais Eko ir augstākās kvalitātes ekoloģiskie piena produkti, kas ražoti Latvijā no vietējās bioloģiskajās saimniecībās iegūta piena, augļiem un ogām. Bez mākslīgām krāsvielām, aromatizētājiem un konservantiem.
Tukuma pienotava, kas uzskatāma par uzņēmuma “Tukuma piens” pirmsākumu, dibināta 1913. gada 20. jūnijā. Uzņēmums nepārtraukti darbojas jau vairāk nekā 100 gadus, izņemot ļoti īsu laika periodu Pirmā Pasaules kara un Otrā Pasaules kara laikā, kad militāro operāciju dēļ ražošana nebija iespējama. Laika gaitā daudzkārt mainījies uzņēmuma juridiskais statuss, attīstījies ražošanas process un produkcijas spektrs, bet tas joprojām nodarbojas ar piena pārstrādi un produkcijas realizāciju vietējā un starptautiskajā tirgū. 21. gadsimta sākumā a/s „Tukuma piens” ir ne vien lielākais un senākais uzņēmums Tukumā, bet arī viens no lielākajiem piena produktu ražotājiem Latvijā un jogurta ražotājiem Baltijā.
Kopš savas pastāvēšanas pirmsākumiem „Tukuma piens”, ražo pilnpiena produkciju, un mūsdienās uzņēmums ir kļuvis par vienu no lielākajiem piena iepircējiem un piena produktu ražotājiem Latvijā – ik dienu no Kurzemes zemniekiem uz “Tukuma pienu” plūst vidēji 220 tonnu piena.
Nepārtraukto pārmaiņu laikmetā nemainīgs ir palicis pats galvenais – gaiss ražošanas telpās joprojām ir pilns maigas sviesta, krējuma un salda biezpiena dvašas.