Vilciņi

No Saukas pagasta, Jēkabpils novadā.

Saimniecība ir izveidota 1994. gadā, bet jaunās paaudzes rokās pārņemta 2016. gadā. Saimniecība pieder Sabīnei Zupai, kur kopā ar mammu Zani Rostokinu audzē mājputnus. Saimniecības ikdienas darbos iesaistās visa ģimene. Saimniekošanas devīze ir: Visiem dzīvot zaļi! 

Saimniece pati saka: ''Vairāku gadu garumā saimniecību veidojam tā,  lai saviem mājputniem nodrošinātu visu nepieciešamo, ar bagātīgu barību, saimniecībā audzētiem graudiem. Mājputnu telpas un āra pastaigu laukumi būtu tiem atbilstoši. Rūpējamies par to veselību un labturību. Dzīvojam un strādājam saskaņā ar dabu un vidi kurā atrodamies.''

Saimniecībā pamatnodarbošanās ir mājputnu audzēšana, lai patērētājiem piedāvātu lauku vistu olas. Viens no īpašajiem piedāvājumiem ir pērļu vistas, kuras ir iepatikušās ne tikai dēļ sava neparastā izskata un skaļās dziedāšanas, bet dēļ vērtīgajām olām.

Pērļu vistas ola ir trīs reizes vērtīgāka par vistu olu. Pērļu vistu olām ir maiga garša, dzeltenums satur daudz karotīna. Pati ola ir ar stipri izteiktu čaumalu, līdz ar to izturīga un pasargāta no ārējās vides ietekmes. Lai gan pērļu vistas ir čaklas dējējas, to olas ir sezonālas. Ieteicams produkts bērniem,jo no tām nav alerģiskas reakcijas atšķirībā no vistu olām.