Izvēlētā Tirgus diena:
Ceturtdiena, 25.08
Izvēlētā Tirgus diena:
Ceturtdiena, 25.08

Izvēlies Tirgus dienu, lai turpinātu.

Saimniecību piedāvātais produktu sortiments katrai Tirgus dienai ir atšķirīgs, tāpēc izvēlies Tirgus dienu, uz kuru vēlies veikt pasūtījumu, pirms uzsāc produktu pievienošanu savam pirkumu grozam!

supplier.description.102

Vējkalnietis

Sākumlapa Saimnieki

SIA  Vējkalnietis jau  astoņpadsmit gadus ir neliela ģimenes saimniecība Talsu novada Laucienē. Sākumā saimniecībā nodarbojās tikai ar dienliliju selekciju un stādu audzēšanu, paralēli audzējot ābeles, bumbieres, saldos un skābos ķiršus, plūmes, dārza pīlādžus, ogulājus, kā arī kopjot un lolojot pirms 15 gadiem stādītos melnos plūškokus.
Ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus saimniecībā neizmanto un nepielieto ikdienas darbos. Dārzā izaugušais tiek izmantots plaša sortimenta mājas vīnu un destilātu ražošanā, kā arī gardo plūškoka dzērienu ražošanā.
Vasaras mēnešos saimniecību apmeklē tūristi, kuriem piedāvā dienliliju dārza apskati un Vējkalnieša mājas vīnu, brandavīnu degustācijas.
Saimniecībā aktīvi domā par pašizaugsmi, tāpēc pirms dažiem gadiem saimnieki devās pieredzes apmaiņā uz Austriju, Štīrijas provinci, kur melno plūškoku audzē tik pat plaši, kā Latvijā ābeles. Tur noskatītā plūškoku kopšana  deva lielu ražas pieaugumu, kurš tiek likts lietā sīrupu ražošanai. Ļoti vērtīgais, imunitāti stiprinošais melnais plūškoks daudziem ne sevišķi garšo, taču pēc īpašas receptes, kas patīkami sabalansē garšas, tas ir novērsts, un jau otro gadu nelielos daudzumos saimniecībā ražo gardos  melnā plūškoka – dzērveņu, melnā plūškoka- cidoniju sīrupus.