Izvēlētā Tirgus diena:
Ceturtdiena, 25.08
Izvēlētā Tirgus diena:
Ceturtdiena, 25.08

Izvēlies Tirgus dienu, lai turpinātu.

Saimniecību piedāvātais produktu sortiments katrai Tirgus dienai ir atšķirīgs, tāpēc izvēlies Tirgus dienu, uz kuru vēlies veikt pasūtījumu, pirms uzsāc produktu pievienošanu savam pirkumu grozam!

Sīrupi

Vējkalnietis

Sīrups melnā plūškoka, cidoniju

Melnā plūškoka, cidoniju sīrups no SIA Vējkalnietis. Visvērtīgākā no melnā plūškoka ogām izspiestā sula. Antocianīdu daudzums tajās gandrīz 2 reizes pārsniedz aronijas, mellenes, upenes. Antocianīdi ir visspēcīgākie dabā sastopamie antioksidanti, kas pasargā organisma šūnas no iespējamiem brīvo radikāļu izraisītiem bojājumiem un stimulē organisma imūnitāti. Plūškoka sula ir spēcīgs līdzeklis gripas, angīnas ārstēšanā, apkaro vīrusu un bakteriālajās infekcijas, veicina organisma attīrīšanos, samazina holesterīna līmeni, uzlabo redzi un sirds veselību. Sula satur arī ādas tonusu uzlabojošo askorbīnskābi, karotīnu, rutīnu, sambucīnu, miecvielas, karbonskābes, vitamīnus un minerālvielas, un samazina krunciņu veidošanos un ādas priekšlaicīgu novecošanos. Dzērvenes ir garšīgas, vitamīniem un antioksidantiem bagātas ogas ar antibakteriālu iedarbību. Dzērvenes tāpat kā melnais plūškoks palīdz izvadīt no organisma brīvos radikāļus, palīdz novērst sirds slimības un pazemina asinsspiedienu. Bez antibakteriālām īpašībām dzērveņu sulai ir arī antivīrusu iedarbība un tā samazina risku saslimt ar kuņģa vēzi un kuņģa čūlu, palīdz stiprināt imunitāti. Nektārs izmantojams dzērienu pagatavošanai. Nav pievienotas pārtikas piedevas un krāsvielas. Iepakojums: 200 ml. SIA Vējkalnietis piedāvā dzērienus no Latvijā audzētiem augļiem.
Sastāvs: melnā plūškoka sula, dzērvenes, cukurs.
Realizācijas termiņš 12 mēn.
3.87 € / 200 ml

Tirgus dienas

Tirgus diena

25 Augusts
Ceturtdiena
26 Augusts
Piektdiena

Vējkalnietis

SIA  Vējkalnietis jau  astoņpadsmit gadus ir neliela ģimenes saimniecība Talsu novada Laucienē. Sākumā saimniecībā nodarbojās tikai ar dienliliju selekciju un stādu audzēšanu, paralēli audzējot ābeles, bumbieres, saldos un skābos ķiršus, plūmes, dārza pīlādžus, ogulājus, kā arī kopjot un lolojot pirms 15 gadiem stādītos melnos plūškokus.
Ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus saimniecībā neizmanto un nepielieto ikdienas darbos. Dārzā izaugušais tiek izmantots plaša sortimenta mājas vīnu un destilātu ražošanā, kā arī gardo plūškoka dzērienu ražošanā.
Vasaras mēnešos saimniecību apmeklē tūristi, kuriem piedāvā dienliliju dārza apskati un Vējkalnieša mājas vīnu, brandavīnu degustācijas.
Saimniecībā aktīvi domā par pašizaugsmi, tāpēc pirms dažiem gadiem saimnieki devās pieredzes apmaiņā uz Austriju, Štīrijas provinci, kur melno plūškoku audzē tik pat plaši, kā Latvijā ābeles. Tur noskatītā plūškoku kopšana  deva lielu ražas pieaugumu, kurš tiek likts lietā sīrupu ražošanai. Ļoti vērtīgais, imunitāti stiprinošais melnais plūškoks daudziem ne sevišķi garšo, taču pēc īpašas receptes, kas patīkami sabalansē garšas, tas ir novērsts, un jau otro gadu nelielos daudzumos saimniecībā ražo gardos  melnā plūškoka – dzērveņu, melnā plūškoka- cidoniju sīrupus.

Citi produkti